1 2 3
Положення про туристичний збір Друкувати Написати листа
Понеділок, 17 січня 2011 11:53

Керуючись статтями 143, 144 Конституції України, статтею 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 268 Податкового кодексу України , з метою зміцнення матеріальної і фінансової бази місцевого самоврядування, сприяння соціально-економічного розвитку територіальної громади м. Глобине, міська рада в и р і ш и л а :

1. Затвердити Положення про туристичний збір в редакції, що додається.

2. Це рішення набирає чинності з моменту оприлюднення.

Міський голова Джусь С.В

Додаток до рішення 3 сесії від 12.01.2011року №209

П О Л О Ж Е Н Н Я
про туристичний збір


Розділ 1. Загальні положення

1.1. Положення про туристичний збір (далі – Положення) розроблено на основі Податкового кодексу України №2755-17 ВР затвердженого 02 грудня 2010року.

1.2 Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого  зараховуються до бюджету Глобинської міської ради.

1.3. Це Положення є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території Глобинської міської ради.

Розділ 2. Платники збору

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Глобинської міської ради, на якій діє рішення міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання 
(ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму у місті та селах міської ради, де встановлено такий збір; 
б) особи, які прибули у відрядження;
в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого); 
г) ветерани війни;
ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
д) особи, які прибули за путівками та курсовками в санаторії та пансіонати. 

Розділ 3. Ставка збору

3.1. Ставка встановлюється у розмірі 0,5 відсотка до бази справляння збору, визначеної пунктом 4.1 цього Положення

Розділ 4. База справляння збору

4.1. Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених пунктом 5.1 цього Положення , за вирахуванням податку на додану вартість.

4.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду. 

Розділ 5. Податкові агенти

5.1. Згідно з рішенням Глобинської міської ради справляння збору може здійснюватися:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами; 
б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму; 
в) юридичними особами або фізичними особами підприємцями,які уповноважуються міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Розділ 6. Особливості справляння збору

6.1. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання. 

Розділ 7. Порядок сплати збору

7.1. Збір сплачується до місцевих бюджетів авансовими  внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно). Суми нарахованих щомісячних авансових внесків відображаються у квартальній податковій декларації. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду.

7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу  юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов'язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу.

7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу. 

Секретар міської ради Токаренко Г.В.

 

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:Пошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада