Зарплата має бути легальною! Друкувати Написати листа
П'ятниця, 17 грудня 2010 10:42

Спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України та Пенсійного фонду України 14.09.09 року затверджено Заходи щодо забезпечення трудових прав працівників, легалізації заробітної плати та зайнятості населення.
Цими заходами зокрема передбачено при проведенні перевірок діяльності суб’єктів господарювання особливу увагу приділяти наявності трудових договорів щодо використання працї фізичних осіб, в т.ч. по відокремлених структурних підрозділах суб’єктів господарювання. У разі виявлення порушень законодавства про оплату праці, по сплаті податку з доходів фізичних осіб та внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування крім застосування штрафних санкцій повідомлятимуться органи прокуратури для вжиття відповідних заходів.

Буде проводитись аналіз діяльності суб’єктів господарювання, керівники яких при повному завантаженні робочого дня виплачують працівникам незначні суми заробітної плати (підприємства торгівлі, громадського харчування, сфери послуг, будівництва), або маючи значні обороти, розширюють виробництво, при цьому виплачуючи офіційно незначну заробітну плату (насамперед торгові центри, заправки, заклади громадського харчування тощо).

Вживатимуться спільні заходи щодо виявлення, упередження та руйнування схем ухилення від сплати податку з доходів фізичних осіб та внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування за рахунок необлікованої готівки, ведення подвійної бухгалтерії тощо.
Проводитиметься широкомасштабна інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення щодо економічних та соціальних переваг отримання легальних доходів та сплати податку з доходів фізичних осіб і внесків до Пенсійного фонду.