ДЕРЖАВНА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008—2011 роки Друкувати Написати листа
П'ятниця, 19 листопада 2010 14:04

Загальна частина

Пріоритетом у роботі, пов’язаній з реалізацією стратегічного курсу України на повноправне членство в НАТО, є підвищення рівня поінформованості громадян про зміст і шляхи реалізації національних інтересів, мету євроатлантичної інтеграції України, діяльність зазначеної Організації та її співробітництво з Україною.

Мета Програми

Метою Програми є сприяння виконанню завдань євроатлантичної інтеграції України, створення умов для свідомого самовизначення громадян щодо приєднання України до НАТО, забезпечення підтримки державної політики євроатлантичної інтеграції.

Шляхи і способи розв’язання проблеми

Мети Програми передбачається досягти шляхом активізації роботи з інформування населення про євроатлантичну інтеграцію України та діяльність НАТО, для чого необхідно забезпечити:

• підвищення рівня поінформованості громадян про євроатлантичні інтеграційні процеси, переваги членства в НАТО та перспективи співробітництва України з Альянсом;
  • посилення контролю за інформаційно-просвітницькою діяльністю органів державної влади у сфері євроатлантичної інтеграції;
    проведення моніторингу громадської думки;
  • співпрацю органів державної влади з громадськими організаціями у поширенні зазначеної інформації.

Впровадження механізму інформування громадськості щодо євроатлантичної інтеграції України передбачає:

• створення за умови фінансової та адміністративної підтримки держави спеціалізованої інформаційної мережі для проведення ефективної інформаційної роботи з підтримки євроатлантичного курсу України;
  • створення потужних інформаційних ресурсів з питань євроатлантичної інтеграції здійснюється шляхом формування бази даних про лідерів громадської думки, провідних експертів і фахівців у галузі євроатлантичної інтеграції та залучення їх до виконання завдань Програми; підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування, вчителів і викладачів навчальних закладів з питань євроатлантичної інтеграції;
  • застосування у повному обсязі ресурсів держави з метою популяризації політики євроатлантичної інтеграції шляхом організації визначеними Кабінетом Міністрів України державними установами цілеспрямованої об’єктивної інформаційної кампанії;
    поширення в суспільстві об’єктивної інформації з метою сприяння формуванню кожним громадянином власної думки щодо членства України в НАТО;
  • підготовку та видання підручників і навчальних посібників, аналітичних матеріалів та іншої інформаційної продукції з питань євроатлантичної інтеграції для загальноосвітніх та вищих навчальних закладів; створення теле- і радіопрограм з роз’ясненням державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції.

Моніторинг громадської думки проводиться шляхом всебічного аналізу результатів соціологічних опитувань і виявлення мотивацій, що формують ставлення населення різних регіонів та цільових груп до НАТО і членства України в цій Організації, а також дослідження факторів, які впливають на суспільну думку.

Подолання негативних стереотипів щодо співпраці України з НАТО та формування позитивних мотивацій населення до членства в Альянсі здійснюється шляхом проведення широкої роз’яснювальної роботи із залученням органів державної влади, навчальних закладів, засобів масової інформації, недержавних організацій, іноземних представництв; об’єктивного інформування громадськості  про діяльність та завдання Альянсу; виявлення мотивацій, що формують ставлення цільових груп населення до НАТО і членства України в цій Організації; розроблення і виконання цільових регіональних інформаційних програм та проектів; інформування про зміст національних інтересів у відносинах з НАТО, зокрема щодо гарантування незалежності України, її територіальної цілісності та суспільного прогресу, сприяння розвитку демократичних інститутів громадянського суспільства, захисту прав і свобод людини; демонстрації позитивного досвіду та переваг від членства в НАТО сусідніх з Україною держав Центральної та Східної Європи.