1 2 3
НАДХОДЖЕННЯ ДО БЮДЖЕТІВ - 2015 Друкувати Написати листа
Четвер, 09 квітня 2015 07:27

За січень-березень 2015 року Глобинським відділенням Кременчуцької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Полтавській області забезпечено надходжень до бюджетів усіх рівнів у сумі 36,6млн.грн.До державного бюджету за січень-березень 2015 року надійшло 13,5млн.грн. За основними платежами, які формують державний бюджет, мобілізовано: податку на доходи фізичних осіб (25%) – 4,4млн.грн., податку на прибуток (90%) – 3,8млн.грн., податку на додану вартість – 3,3млн.грн., військового збору – 1,7млн.грн.

За січень-березень 2015 року до місцевих бюджетів платниками податків Глобинського відділення сплачено 23,1млн.грн.

За основними платежами, які формують місцеві бюджети, надійшло: податку на доходи фізичних осіб (75%) – 12,9млн.грн., плати за землю – 5,8млн.грн., єдиного податку – 2,4млн.грн., акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 0,9млн.грн., податку на прибуток (10%) – 0,5млн.грн.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у 2015 році склали 39,5млн.грн.

Декларування доходів за 2014 рік триває до 1 травня

Фізична особа, яка здавала в оренду квартиру (чи іншу нерухомість) фізичній особі, що не є суб’єктом господарювання, зобов‘язана самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету.

Суми отриманого доходу за результатами минулого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи і подається така декларація до податкової інспекції за місцем податкової адреси (місцем реєстрації у паспорті) до 1 травня 2015 року. Ставка податку становить 15% чи 17% суми отриманого доходу. Податок зазначений в декларації сплачується до 1 серпня 2015 року. Для швидкого та зручного подання декларацій громадяни можуть користуватися електронними сервісами «Декларування он-лайн» та «Електронний кабінет платника». З їх допомогою громадянин має можливість заповнити декларацію в електронному вигляді, отримавши в органах ДФС безкоштовно електронний ключ та відповідне програмне забезпечення.

Слід зазначити, що ріелтори також надають до органу ДФС інформацію про укладені за їх посередництвом договори про оренду нерухомості

Детальна інформація з питань декларування доходів громадян розміщена на офіційному порталі ДФС України в окремому розділі „Декларування доходів громадян - 2015”. Зокрема, нормативно-правові акти, якими регулюється порядок оподаткування доходів фізичних осіб, форма річної податкової декларації, зразок її заповнення, консультації, коментарі з питань декларування доходів та відеороз’яснення.

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ З ЄДИНОГО ВНЕСКУ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПОМИЛОК

Протягом І кварталу 2015 року платниками Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ до бюджету сплачено 39,5млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Відповідно до вимог Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів України № 454 від 09.09.2013, відповідальним за правильність заповнення звіту з єдиного внеску є страхувальник.

Звіт страхувальником повинен подаватися в повному обсязі. Звіт, складений з порушенням вимог цього Порядку, у тому числі без обов’язкових реквізитів, та поданий без усіх необхідних таблиць, не вважається звітом і вважається таким, що не подавався.

Наприклад, у разі виявлення помилки щодо невключення заробітної плати працівника у звіт за звітний період, страхувальник не має права після закінчення терміну подання цього звіту повторно формувати та подавати до територіального органу ДФС звіт з типом «початкова», а повинен виправити помилку як донарахування сум єдиного внеску на суму заробітної плати, у звіті Додаток 4 за наступний місяць.

Також звертаємо увагу на те, що згідно з п. 5.2 розділу V Порядку у разі виявлення страхувальником самостійно недостовірних відомостей, поданих після закінчення звітного періоду та/або накопичених в електронних базах даних персоніфікованого обліку, страхувальник подає до відповідного територіального органу ДФС необхідні скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застраховану особу та одночасно початкові документи із зазначеними правильними відомостями на одну застраховану особу разом з пояснювальною запискою щодо зміни відомостей.

Питання оренди земель державної та комунальної власності

Питання оренди земель державної та комунальної власності, яка складає питому вагу в загальній сумі надходжень плати за землю до місцевих бюджетів, завжди було і залишається актуальним, адже законодавство постійно змінює протягом останніх років розмір цієї плати.

Згідно позиції Верховного Суду України, з набранням чинності Податковим кодексом України (ПКУ), тобто з 1 січня 2011 року, річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам підпункт 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати.

Відповідно до підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу мінімальна річна сума цієї плати не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та перевищувати 12 відсотків такої оцінки.

Таким чином, з 1 січня 2011 року розмір податкового обов'язку платника податків зі сплати орендної плати не може бути меншим, ніж визначений ПКУ.

Тому, якщо у договорах оренди земель розмір орендної плати встановлений у відсотках від нормативної грошової оцінки, то при заповненні декларації і визначенні податкового зобов’язання з орендної плати на 2015 рік слід врахувати, що мінімальна річна сума цієї плати не може бути меншою 3 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки з урахуванням відповідного коефіцієнта індексації.

Якщо у договорах розмір орендної плати встановлений у грошовому виразі  і нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проведена, то орендар буде сплачувати орендну плату в розмірі, встановленому у договорі.

Однак слід врахувати, що відповідно до пункту 9 Типового договору оренди землі, затвердженого постановою КМУ від 03.03.04 № 220 (зі змінами та доповненнями), орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності має встановлюватись із зазначенням відсотків нормативної грошової оцінки або розміру земельного податку.

Увага! Графік роботи ЦОП Кременчуцької ОДПІ змінено

З 01 квітня 2015 року змінено графік роботи Центру обслуговування платників Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ. З вказаної дати Центр обслуговування платників працює в наступному режимі: понеділок, середа — з 9.00 год. до 18.15 год., вівторок, четвер — з 9.00 год. до 20.00 год., п’ятниця — з 9.00 год. до 17.00 год., субота — з 9.00 год. до 16.00 год.

«Електронний» ПДВ для сільськогосподарських підприємств

Платникам податку, які застосовують спеціальний режим оподаткування, визначений статтею 209 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у системі електронного адміністрування податку відкривається єдиний електронний рахунок для обліку сум податку як в межах діяльності, визначеної статтею 209 Кодексу, так і у межах іншої діяльності.

У випадку, якщо платником податку, який застосовує спецрежим, за результатами звітного періоду задекларовано суми податку, які підлягають сплаті як до бюджету, так і на його спеціальний рахунок, кошти з його електронного рахунку, у першу чергу, перераховуються до бюджету, а у разі повного розрахунку з бюджетом – на спеціальний рахунок такого платника (пункт 22 Порядку № 569).

Таке перерахування здійснюється на підставі реєстру, який автоматично формується ДФС України на підставі поданих платниками податкових декларацій з ПДВ та надсилається  Казначейству. Перерахування суми податку до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників податку з їх електронних рахунків здійснюється Казначейством в межах залишку таких коштів на електронних рахунках (пункт 21 Порядку №569).

Зазначене правило стосується також і платників податку – сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 розділу V Кодексу, але не зареєструвалися як суб’єкти спеціального режиму оподаткування.

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

15 квітня, середа останній день подання

- звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за березень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за березень.

20 квітня, понеділок останній день подання:

- декларації з ПДВ за березень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- декларації акцизного податку за березень;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за березень платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у березні;

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (форма № Д4 (місячна)) роботодавцями за березень.

20 квітня, понеділок останній день сплати:

- авансового внеску з єдиного податку за квітень платниками, віднесеними до першої та другої груп;

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, за I квартал;

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за березень (крім гірничих підприємств).

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада