1 2 3
Кременчуцька ОДПІ пропонує скористатися податковим компромісом Друкувати Написати листа
Вівторок, 24 березня 2015 08:10

Кременчуцька ОДПІ інформує, що починаючи з 1 березня 2015 року, податкові декларації з акцизного податку повинні подаватися всіма платниками акцизного податку тільки за формами у редакції Наказу Міністерства фінансів України від 23.01.2015 N 14 "Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за N 105/26550.

З 06.03.2015 р. набрала чинності постанова Правління Нацбанку України 03.03.2015 р. № 157, якою викладено в новій редакції Положення про організацію готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період.

Встановлено, що підприємства та організації розрахунок ліміту залишку готівки в касі узгоджують з обслуговуючим банком. Для підприємств, які не узгодили з банком такий розрахунок, зазначений ліміт має вважатися нульовим, а не здана на кінець робочого дня готівка — понадлімітною.

Кременчуцька ОДПІ пропонує скористатися податковим компромісом

З 17.01.2015 набув чинності Закон України від 25.12.2014 № 63-VIII  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу»

Під податковим компромісом розуміється режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків або їх посадових осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності.

Податковий компроміс розповсюджується виключно на факти заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість (у зв’язку із завищенням податкового кредиту) та податку на прибуток (у зв’язку із завищенням витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування).

Процедура податкового компромісу поширюється на випадки:

  • добровільного декларування платником податків заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість та податку на прибуток;
  • розпочатої контролюючим органом документальної перевірки або за результатами якої складено акт перевірки;
  • отриманого платником податків податкового повідомлення-рішення, за яким податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ не узгоджені, відповідно до норм Податкового кодексу України;
  • триваючої процедури адміністративного чи судового оскарження по неузгодженим сумам податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ.

З наступного дня після подання уточнюючого розрахунку застосовується процедура досягнення компромісу, яка, відповідно до закону, може тривати не більше 70 календарних днів.

Участь платників у цій процедурі винятково добровільна. У разі досягнення компромісу - сплаті до бюджету підлягає лише 5% від суми занижених податкових зобов’язань. Інші 95% вважатимуться погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуються. Бізнес при цьому отримає можливість працювати чисто й прозоро.

«Сьогодні ми наполегливо працюємо в напрямку надання роз’яснень застосування цього механізму, індивідуально підходячи до кожного випадку. На сьогодні 41 суб’єкт господарювання виявив бажання скористатися процедурою податкового компромісу. Кременчуцька ОДПІ відкрита до подальшої співпраці, і ми будемо робити все можливе для скорішого та комфортного вирішення питання застосування зазначеної процедури до усіх заявників» - відзначає заступник начальника Кременчуцької ОДПІ Алла Шуба.

Шановні представники бізнесу! Кременчуцька ОДПІ звертає Вашу увагу, що термін дії Закону лише 90 днів, та завершується 16.04.2015 року.

 

Щодо заповнення платниками податків окремих реквізитів платіжного доручення у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість

Відповідно до норм  Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями, платникам податку на додану вартість автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування цього податку. На електронний рахунок, відкритий платнику в Казначействі, перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань.  Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.

Сьогодні наявні непоодинокі факти невірного заповнення платниками платіжних доручень на поповнення рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ, що призводить до ненадходження коштів на такий електронний рахунок.

З метою упередження ненадходження сум ПДВ, як на електронний рахунок так і в подальшому до бюджету, упередження відповідальності платників, Кременчуцька ОДПІ наголошує на тому, що платіжне доручення на поповнення рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ заповнюється наступним чином:

у полі  «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника;

у полі   «Код» необхідно заповнювати код за ЄДРПОУ платника;

у полі  «Банк отримувача» необхідно заповнювати«Казначейство України (ел. адм. подат.)»;

у полі  «Код банку» необхідно заповнювати «899998»;

у полі  «№ рахунку» необхідно заповнювати  номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.

Крім того, зазначаємо, що поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповняти згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої  Постановою Національного банку України №22 від 21.01.2004 (із змінами).

Також повідомляємо, що податкові консультації з питань електронного адміністрування ПДВ платники податків мають можливість отримати за телефоном відділу обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ (0536) 74-20-94.

 

Про нововведення  в оподаткуванні  пенсій з 1 січня 2015 року

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” та Законом України від 28 грудня 2014 року № 79-VIII ,,Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин” внесено зміни до норм Бюджетного кодексу України, зокрема щодо оподаткування пенсій.

З 1 січня 2015 року пенсії, що одержуються із Пенсійного фонду України чи бюджету, підлягають оподаткуванням податком на доходи фізичних осіб за ставками 15% чи 20%. А саме, якщо розмір пенсії в календарному місяці перевищує 3 розміри мінімальної зарплати (у 2015 році ця сума становить 3654 грн.), то ставка податку становить 15 відсотків у частині його перевищення.

Якщо сума пенсії в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, (у 2015 році – 12180 грн.), то ставка податку становить 20 відсотків у частині його перевищення.

Крім того до загального оподатковуваного доходу платника податку включаються пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Про декларування доходів від продажу сільгосппродукції

Вже не перший рік в Україні триває кампанія декларування доходів. Цей період – добра нагода для виконання громадянами свого конституційного обов’язку та легалізації своїх доходів. Також під час деклараційної кампанії платники податків мають можливість скористатися своїм правом на податкову знижку. Кременчуцька ОДПІ нагадує, що обов’язковому декларуванню підлягають доходи у вигляді спадщини, подарунків, вартості послуг оренди рухомого чи нерухомого майна, платних медичних чи репетиторських послуг, фото- чи відео зйомки.

Щодо декларування доходів від продажу сільгосппродукції… Доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку та не підлягають оподаткуванню, згідно норм Податкового Кодексу України. «Власною» вважається сільгосппродукція, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельній ділянці, яка надана для ведення особистого селянського господарства, і її розмір не перевищує 2 гектара.

Водночас,  якщо розмір земельної ділянки або земельної частки (паю) перевищує 2 гектари, доход від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах по ставках 15 % (20%) визначених ПКУ.

Також, якщо громадянин продає власну продукцію окремих груп тваринництва і сукупний дохід за рік перевищив суму рівну 120 розмірам мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року (тобто у 2014 році – це 146160 грн.), то фізична особа зобов’язана подати до органу ДФС довідку довільної форми про підтвердження факту самостійного вирощення, розведення, відгодовування продукції тваринництва (довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем проживання) та сплатити податок з суми перевищення.

Таким чином, в період деклараційної кампанії, яка триває з 01 січня до 01 травня 2015 року, громадяни – власники земельних ділянок або паїв повинні задекларувати дохід від продажу власної сільгосппродукції та подати декларацію про майновий стан та доходи до територіального органу ДФС.

З початку 2015 року майже 1,5 тисячі громадян задекларували свої доходи минулого року. Загальна сума задекларованого доходу складає близько 86 мільйонів гривень.

Кременчуцька ОДПІ дякує тим громадянам, які вже виконали свій конституційний обов’язок, задекларувавши доходи, та запрошує тих, хто ще вагається. Нагадуємо, що податкову декларацію можна подати особисто, надіслати поштою до податкової інспекції за місцем проживання або відправити електронною поштою до 1 травня 2015 року.

Щоб подати Декларацію мережею Інтернет – треба отримати електронні ключі

Податкова декларація про майновий стан  і доходи подається до контролюючого органу  в один із таких способів за вибором платника податку:  особисто платником або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Як відзначають самі платники, особливо зручним є спосіб відправки декларації через мережу Інтернет. Для користування цією послугою потрібно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.

В приміщенні Кременчуцької ОДПІ працює пункт реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів, де ключі цифрового підпису можна отримати безкоштовно. Для цього необхідно надати наступний пакет документів:

  1. Реєстраційну картку для отримання посилених сертифікатів відкритих ключів фізичною особою - у двох примірниках;
  2. Копію та оригінал ідентифікаційного коду;
  3. Копії паспорта підписувача: сторінки 1-4, 3-6 за наявності відміток та копію сторінки з відміткою про реєстрацію (при собі мати оригінал паспорта);
  4. Порожній CD-R або USB-накопичувач для запису електронних ключів у потрібній кількості.

Весь процес ідентифікації заявника, генерації ЕЦП та видачі особистих ключів займає не більше 15-20 хвилин.

Попередньо слід ознайомитися з Договором про надання послуг ЕЦП та Регламентом АКЦСК. Зробити це можна на сайті АЦСК за адресою: http://www.acskidd.gov.ua/. Там же ви знайдете бланки та зразки заповнення необхідних документів.

В Кременчуці Центр видачі безкоштовних електронних ключів працює за адресою: вул. Жовтнева, 43, каб. 205. З початку 2015 року послугами відділу скористалися 960 осіб, з них: 557 - фізичних осіб-підприємців, 191 – юридична особа та 212 громадян.

 

Про право на податкову знижку ФО, яка скористалася умовами молодіжного житлового кредиту

Згідно з пп. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, як частина суми процентів, сплачених цим платником за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 ПКУ.

Так, платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року (п. 175.1 ст. 175 ПКУ). Тобто, повернення податку на доходи фізичних осіб може здійснюватися лише в межах сум, які фактично надійшли до бюджету від конкретного платника податку у звітному році.

Таким чином, якщо умовами молодіжного житлового кредиту передбачено повну або часткову компенсацію за рахунок бюджетних коштів відсотків за таким кредитом, то претендувати на податкову знижку одержувач такого молодіжного кредиту може тільки в частині особисто сплачених ним процентів, але при дотриманні інших умов, виконання яких є обов’язковим для отримання права на податкову знижку. При повній компенсації процентів за кредитом за рахунок бюджетних коштів платник податку не має законодавчих підстав на податкову знижку за таким кредитним договором.

Податковий календар

30 березня, понеділок, останній день сплати:

- авансових внесків з податку на прибуток за березень;

- ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- акцизного податку за лютий;

- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за лютий;

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за лютий;

- плати за землю за лютий;

- збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за лютий.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада