1 2 3
Призерів конкурсу „Очима дитини про бюджет країни вітали на Полтавщині Друкувати Написати листа
Вівторок, 23 вересня 2014 09:03

Урочисте нагородження переможців та лауреатів всеукраїнського щорічного конкурсу дитячої творчості на податкову тематику „Очима дитини про бюджет країни -2014” пройшло днями в Головному управлінні Міндоходів у Полтавській області. Близько тридцяти переможців та лауреатів обласного туру змагань приїхали до обласного центру, відвідали під час екскурсії найчарівніші куточки Полтави, наситилися місцевими галушками та завітали на офіційну частину урочистостей. Нагородження проходило по всій Україні в режимі відео селекторного зв’язку, завдяки чому діти з усієї країни побачили один одного та отримали привітання від Голови Державної фіскальної служби України Ігоря Білоуса.

Історія конкурсу дитячої творчості, в якому учасники демонструють нам свій рівень податкової культури, нараховує вже тринадцять років. Враховуючи те, що сучасний сумлінний платник податків, не лише чесний і пунктуальний, а ще й впевнений користувач комп’ютерів та різноманітних гаджетів, цього року конкурс оновився саме в цьому напрямку, і до вже традиційних художніх та літературних проявів творчості додалася ще й комп’ютерна графіка.

Приємно відзначити, що серед дитячих творів комп’ютерної графіки у віковій категорії 9-11 років ІІ місце в обласному етапі посів учень 6- го класу Кременчуцького ліцею №30 Костянтин Заїка, а в номінації «Оригінальність розкриття теми» за чудову казку «Про бюджет лісової країни» була відзначена учениця 3–го класу Білецьківської ЗОШ (Кременчуцький район) - Аміна Шеліпова.

Завершуючи урочистість, виконуючий обов’язки начальника Головного управління Міндоходів у Полтавській області Василь Храмов привітав переможців цьогорічних творчих змагань, побажав творчих успіхів та майбутніх перемог.

Легалізація  трудових відносин під пильним контролем  Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ

Одним із пріоритетних напрямків роботи органів Державної фіскальної служби є легалізація заробітної плати, боротьба з виплатами зарплат «в конвертах» та захист інтересів громадян у дотриманні роботодавцями норм трудового законодавства.

Ревізори Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ беруть активну участь у діяльності робочої групи по легалізації заробітної плати, створеної при Виконавчому комітеті Глобинської міської ради. За січень – серпень 2014  року проведено 14 спільних рейдів на дотримання норм трудового законодавства, перевірено 43 фізичних осіб — підприємців, порушення встановлено у 4 ФОП, виявлено 5 неоформлених найманих працівників, трудові відносини оформлено з 4 найманими працівниками, сплачено податку на доходи фізичних осіб в сумі 0,9 тис. грн., єдиного соціального внеску 1,6 тис.грн.

Нагадаємо, згідно зі статтею 95 Кодексу законів про працю суб'єкт господарської діяльності повинен забезпечити своїм працівникам мінімальний розмір заробітної плати, який сьогодні становить 1218 гривень.

Кременчуцька ОДПІ наголошує працедавцям на неприпустимість виплати заробітної плати в «конвертах». При виплаті зарплати у незаконний спосіб суб'єкти господарювання можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

«Пульс» - надійний посередник та гарант захищеності платників податків

«Пульс», – це інтерактивний сервіс ДФС України, за допомогою якого приймаються звернення від платників податків з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, оперативно вирішити суперечливі питання, які відносяться до компетенції відомства, можна за телефоном   (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Підсумком роботи антикорупційного сервісу «Пульс», проведеної Кременчуцькою ОДПІ за січень – серпень цього року, стало  опрацювання 13 звернень представників бізнесу та громади.

Питання з якими зверталися громадяни стосувалися звітності та реєстрації накладних, проведення перевірок, припинення господарської діяльності та роботи органів Міндоходів.

Нагадуємо, що громадяни отримують відповіді на поставлені питання протягом 1-3-х днів, у окремих випадках цей термін може бути подовжено до 15 днів. Всі звернення, направлені до сервісу «Пульс» в м. Кременчуці, розглянуті вчасно та в повному обсязі.


З підроблених поштових адрес ДФС розсилається шкідливе програмне забезпечення

Останнім часом зафіксовано чергову спробу дискредитації органів Державної фіскальної служби України. З підроблених поштових адрес ДФС зловмисниками розсилаються електронні листи зі шкідливим програмним забезпеченням.

Поштові скриньки Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , та Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду не зареєстровані на сервері електронної пошти ДФС України в мережі Інтернет, тобто не належать відомству.

Листи містять пропозицію ознайомитись з документами щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а додатки містять шкідливе програмне забезпечення. Ця інформація не відповідає дійсності.

Отримувачам листів рекомендується терміново повідомити про це Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України, СБУ та МВС України та надіслати їм зразки шкідливого програмного забезпечення.

Об’єктами масового ураження є не лише комп’ютери державних органів чи установ, а й громадян України. Просимо бути уважними та не відкривати подібних листів.

Про розстрочення податкового боргу

В умовах дії Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI із змінами і доповненнями, не втратило свою актуальність питання розстрочення грошового зобов’язання чи податкового боргу. Порядок надання розстрочення визначено ст. 100 Податкового кодексу України та Наказом Міністерства Доходів і зборів України №574.

Розстрочення полягає у перенесенні термінів сплати платнику податків його грошових зобов’язань або податкового боргу під відсотки.

Для оформлення договору розстрочення платнику податків необхідно звернутися до органу Державної фіскальної служби за місцем свого обліку з письмовою заявою встановленої форми. Підставою для розстрочення грошових зобов’язань (податкового боргу) платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу.

Також необхідно зазначити, що розстрочення надається в межах одного бюджетного року.

Якщо справа стосується місцевих податків і зборів, то рішення про розстрочення має бути погоджене з фінансовим відділом місцевого органу виконавчої влади, до бюджету якого зараховуються ці податки і збори.

На підставі результатів фінансового стану і після проходження необхідних узгоджень орган Державної фіскальної служби приймає рішення або про розстрочення грошових зобов'язань або ж про відмову.

Термін прийняття одного з таких рішень - 30 днів з моменту отримання заяви.

Далі між сторонами складається типовий договір з графіком сплати розстрочених сум.

Протягом 2014 року Кременчуцькою ОДПІ надано розстрочення (відстрочення) податкового боргу платників на суму 1 мільйон 037 тисяч гривень

 

Про послуги для платників з контакт-центру Державної фіскальної служби

Контакт-центр Державної фіскальної служби надає безкоштовні інформаційно-довідкові послуги платникам податків усіх регіонів України з використанням новітніх інформаційних технологій. Надання таких послуг забезпечує уникнення різного тлумачення податкових норм, недопущення суб’єктивного трактування окремих положень Податкового кодексу України та інших законодавчих і нормативно-правових актів.

Для зручності платників в кол-центрі цілодобово працює інтерактивний голосовий відповідач щодо граничних термінів сплати податків, подання звітності, змін у податковому законодавстві, відповідей на актуальні запитання.

За консультацією до контакт-центру можна звернутися з 8 год. 00 хв. до 20 год.00 хв. (крім суботи та неділі) за номером: 0-800-501-007.

Крім того, платники податків можуть самостійно знайти відповіді на свої запитання на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі Державної фіскальної служби «ЗІР» за вказаною електронною адресою (http: //zir. minrd. gov. ua).

Також ДФС постійно інформує електронною поштою про поточні зміни у податковому, митному законодавстві та законодавстві щодо єдиного соціального внеску тих платників, які зареєструвались на офіційному веб-порталі ДФС та виявили бажання отримувати таку інформацію

Преференції для малого й середнього бізнесу

«Малому й середньому бізнесу пропонуються величезні преференції, співставні із податковими канікулами. Уряд має намір посилити підтримку малого й середнього бізнесу - зменшити максимальні ставки єдиного податку та заборонити перевірки платників єдиного податку й суб’єктів господарювання із річним доходом до 20 млн. грн. Це стимулюватиме розвиток існуючих та відкриття нових бізнесів, а головне - створенню нових робочих місць. Отже парламент через голосування за урядовий пакет реформ матиме шанс підтримати розвиток економіки, розвиток національного бізнесу, боротьбу із корупцією», - заявив Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус.

Законопроекти мають на меті зменшення кількості податків, зниження ставок та спрощення процедури адміністрування. У такий спосіб уряд має намір подолати корупцію, вивести з тіні податок на додану вартість, мотивувати бізнес до легалізації зарплат та їхнього подальшого зростання.

Вже ухвалено і з початку наступного року буде введено в дію закон щодо електронного адміністрування податку на додану вартість. Це дозволить детінізувати ПДВ, котрий досі вважався найбільш корупційним податком. Також передбачається суттєве скорочення єдиного соціального внеску, що стимулюватиме роботодавців відмовитися від зарплат «в конвертах» та збільшувати оплату праці.

Завдяки змінам у податковій системі буде суттєво спрощено адміністрування податків – значно збільшиться число електронних сервісів, зменшиться кількість звітних періодів, скоротиться кількість звітів, платежів, перевірок.


Штрафна санкція при неподанні інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку

З 1 січня 2014 року у разі виявлення під час проведення перевірки неподання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку до суб’єкта господарювання застосовується штрафна санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання.

Зазначене порушення тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Увага платників - платіжні документи заповнюйте правильно!

Фахівці Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області нагадують, що  Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затверджений наказом Міндоходів України від 22.10.2013 №609.

Усі поля реквізиту „Призначення платежу” розрахункового документу платникам податків потрібно заповнювати у відповідності із затвердженим Порядком. Сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлятися окремим документом на переказ.

Текст Порядку заповнення документів та списками кодів видів сплати розміщений на веб-порталі ДФС України за посиланням http: // sfs.gov.ua / diyalnist-/ zakonodavstvo-pro-diyalnis/ nakazi-pro-diyalnist/ 62901.html.

У разі виникнення будь-яких запитань платникам податків  слід звертатися за довідками до Центру обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ за адресою: м. Кременчук, вул.Красіна, 76, секція № 4.

 

Сплачуючи військовий збір – ми підтримуємо українську армію

В Кременчуцькій ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області повідомили, що з початку запровадження військового збору (3 серпня 2014 року) до бюджету надійшло більше                7 млн. грн.

Нагадуємо, що відповідно до п.п. 1.5 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи визначені у ст. 171 Податкового Кодексу України, а саме:

1. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.

2. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів є :

- податковий агент – для оподаткованих доходів з джерела їх походження в Україні;

- платник податку – для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільнених від обов’язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету.

Військовий збір встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року. Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Також повідомляємо, що з роз’ясненнями стосовно військового збору можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132).

Особливості звільнення від сплати плати за землю фізичних осіб, які беруть участь в антитерористичній операції (АТО)

Особи, визнані учасниками бойових дій, відповідно до норм Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», звільняються від сплати земельного податку.

При цьому звільнення від сплати земельного податку, передбачене для такої категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм  (п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

Окрім того, обласні, міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати пільги щодо сплати земельного податку, що сплачується на відповідній території: часткове звільнення на певний строк, зменшення суми земельного податку лише за рахунок коштів, які зараховуються до відповідних місцевих бюджетів (п. 284.1 ст. 284 ПКУ).

Що стосується орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, то її розмір встановлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. При цьому норми ПКУ не передбачають зменшення розміру орендної плати.

Разом з тим, згідно із ст. 32 ПКУ строк сплати податку може бути змінено шляхом перенесення встановленого податковим законодавством строку сплати податку або його частини на більш пізній строк. Загальні засади розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платників податків передбачені ст. 100 ПКУ.

Нагадаємо, що податковий борг платника податків, що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин), може бути списаний як безнадійний відповідно до ст. 101 ПКУ. Порядок списання безнадійного податкового боргу платників податків затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 577.

Можливість скасування реєстрації РРО у разі тимчасової припинення діяльності підприємства

На час тимчасового припинення торговельної діяльності на торговій точці, магазині, відповідно до норм Закону суб’єкти господарювання зобов’язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

У разі якщо підприємство не здійснює діяльності у конкретні дні (вихідні, святкові), що підтверджується відповідним наказом по підприємству, реєстратори розрахункових операцій не застосовуються.

У робочі дні підприємства реєстратор розрахункових операцій повинен бути в увімкненому стані і роздрукування фіскального звітного чеку є обов’язковим.

Нагадаємо, що нормами Закону України від 06 липня 1995 року № 265-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон) та Порядку не визначено вимог щодо зняття суб’єктом господарювання з реєстрації в органі доходів і зборів реєстратора розрахункових операцій у разі тимчасового припинення торговельної діяльності.

Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
Оновити



Пошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада