1 2 3
Робота Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ в напрямку легалізації зарплати Друкувати Написати листа
Четвер, 11 вересня 2014 07:32

За січень-серпень 2014 року Глобинським відділенням Кременчуцької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Полтавській області забезпечено надходжень до державного бюджету у сумі 43,8  млн.грн.

До місцевого бюджету протягом січня-серпня 2014 року мобілізовано 66,1 млн.грн.

З початку року Глобинським відділенням до місцевих бюджетів забезпечено надходжень єдиного податку у сумі 3,4 млн.грн., в тому числі від фізичних осіб – підприємців надійшло 2,8 млн.грн., від юридичних осіб - 0,6 млн.грн.

Робота Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ в напрямку легалізації зарплати

Одним із пріоритетних напрямків роботи Державної фіскальної служби є легалізація заробітної плати, боротьба з виплатами зарплат «в конвертах» та захист інтересів громадян у дотриманні роботодавцями норм трудового законодавства.

Ревізори Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ беруть активну участь у діяльності робочої групи по легалізації заробітної плати, створеної при Виконавчому комітеті Глобинської міської ради. Як правило, такі заходи дають результати. З початку  року проведено 14 спільних рейдів на дотримання трудового законодавства, перевірено 43 суб’єктів господарювання, у яких виявлено 5 неоформлених найманих працівників. Трудові договори укладено з 4 найманими працівниками, сплачено податку на доходи фізичних осіб в сумі 0,9 тис.грн. та єдиного внеску – 1,6 тис.грн.

Нагадаємо, згідно зі статтею 95 Кодексу законів про працю суб'єкт господарської діяльності повинен забезпечити своїм працівникам мінімальний розмір заробітної плати, який сьогодні становить 1218 гривень.

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ наголошує працедавцям на неприпустимість виплати заробітної плати в «конвертах». При виплаті зарплати у незаконний спосіб суб'єкти підприємницької діяльності можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

Реалізація прав громадян на звернення

Одним із напрямків роботи Кременчуцької ОДПІ  Головного управління Міндоходів у Полтавській області є кваліфікований, неупереджений, об’єктивний і своєчасний розгляд звернень громадян з метою оперативного вирішення порушених питань та  забезпечення вимог Закону України «Про звернення громадян»  .

З початку 2014 року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 72 запити на доступ до публічної інформації та 161 письмове звернення від громадян.

За січень-серпень 2014 року було організовано та проведено 55 особистих прийомів посадовими особами податкової інспекції.

З початку 2014 року до антикорупційного проекту «Пульс» Кременчуцької ОДПІ було надіслано та опрацьовано 13 інформаційних карток.

Останнім днем подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування є 15 вересня.

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ нагадує платникам, що вони можуть протягом року змінити систему оподаткування, за якою працюють. Здійснити перехід з однієї системи на іншу можна не будь коли, а у визначений законодавством термін.

Порядок переходу платника на спрощену систему оподаткування визначено пп. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України, згідно якого йому необхідно за 15 календарних днів до початку наступного кварталу подати відповідну заяву встановленого зразка до податкової інспекції за місцем реєстрації.

Тим особам, які бажають відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування – таку заяву необхідно подати за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу.

Тобто, аби стати єдинником з IV кварталу заяву про це необхідно подати до 15 вересня, а щоб відмовитись від спрощенки – останнім днем для подачі заяви буде 19 вересня 2014 року.

Зміни в оподаткуванні податком на додану вартість

Законом України від 31.07.2014 р. №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» вдосконалено окремі подоження чинного законодавства, зокрема, в частині податку на додану вартість.

1) Податкова звітність з ПДВ

З 1 січня 2015 – го всіх зареєстрованих платників ПДВ зобов’язано подавати звітність до контролюючого органу виключно в електронному вигляді, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису підзвітних осіб.

При цьому подання декларацій з ПДВ в паперовому вигляді з 1 січня 2015 року не передбачено.

2) Податкові накладні

Скасовуються податкові накладні на паперових носіях. Зокрема, встановлюється норма, згідно з якою платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних.

3) Реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних

З 1 січня 2015 року усі податкові накладні (незалежно від суми ПДВ в одній податковій накладній) підлягатимуть реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді.

4)Реєстрація платників ПДВ

З 1 січня 2015 року обов’язковій реєстрації платниками ПДВ підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищуватиме 1 млн. грн. без врахування ПДВ.

5)База оподаткування ПДВ

З 1 січня передбачається встановлення мінімального рівня бази оподаткування ПДВ.

6) Електронне адміністрування ПДВ

З 1 січня 2015 року запроваджується нова система електронного адміністрування ПДВ, яка забезпечуватиме автоматичний облік в розрізі платників податку сум ПДВ.

Передбачається, що таке нововведення стане системним рішенням для контролю нарахування, сплати і відшкодування ПДВ, ліквідації "податкових ям” і схем махінацій із ПДВ та дозволить здійснювати бюджетне відшкодування податку експортерам та імпортерам в автоматичному режимі на місяць раніше, ніж зараз.

Чи має право СГ під час або після закінчення перевірки подати уточнюючу звітність за період, що перевірявся?

Відповідно до п.50.2 ст.50 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.

Згідно з п.50.3 ст.50 ПКУ у разі якщо платник податків подає уточнюючий розрахунок до податкової декларації, поданої за період, що перевірявся, або не подає уточнюючий розрахунок протягом 20 робочих днів після дати складення довідки про проведення електронної перевірки, якою встановлено порушення податкового законодавства, відповідний контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника податків за відповідний період.

Як справляється плата за землю у випадку смерті власника

У разі смерті фізичної особи – платника плати за землю (земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) податковий обов’язок щодо сплати плати за землю (земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) припиняється з початку місяця в якому наступила смерть власника (землекористувача).

Спадкоємці фізичної особи, які у загальновстановленому порядку отримали право власності на земельну ділянку або скористались своїм правом на оренду земельної ділянки після смерті фізичної особи – орендаря і оформили у загальновстановленому порядку договір оренди земельної ділянки державної та комунальної власності, з місяця виникнення права власності або права користування земельною ділянкою сплачують плату за землю.

Які документи повинні мати на робочому місці ФОП платники єдиного податку?

Відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному п.п. 296.1.1 – 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ.

Згідно із п.п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Платники єдиного податку третьої та п’ятої групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику (п.п. 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п. 299.1 ст. 299 ПКУ).

За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку (п. 299.9 ст. 299 ПКУ).

Згідно з п. 299.13 ст. 299 ПКУ з метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, щоденно оприлюднює для безоплатного та вільного доступу на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та власному офіційному веб-сайті такі дані з реєстру платників єдиного податку:

податковий номер (для юридичної особи); найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи; дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування; ставку єдиного податку; групу платника податку; види господарської діяльності першої та другої груп; дату виключення з реєстру платників єдиного податку.

Таким чином, платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які не є платниками податку на додану вартість, зберігають на робочому місці книгу обліку доходів.

Платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які є платниками податку на додану вартість, повинні мати на робочому місці книгу обліку доходів та витрат.

Який термін подачі Звіту про контрольовані операції?

Платники податків (крім Національного банку України), які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, до 1 травня року, наступного за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

У 2014 році звіт про контрольовані операції, що відповідно до ст. 39 ПКУ подається центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за період з 1 вересня по 31 грудня 2013 року подається до 1 жовтня 2014 року.


Податковий календар

15 вересня, понеділок, останній день подання:

- звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за серпень, довідки про використані розрахункові книжки;

- заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з IV кварталу та розрахунку доходу за попередній календарний рік.

15 вересня, понеділок, останній день сплати:

- збору за провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних послуг, торгівлі валютними цінностями за жовтень;

- збору за здійснення діяльності у сфері розваг за IV квартал.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
Оновити



Пошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада