1 2 3
ОТРИМАННЯ САМОЗАЙНЯТОЮ ОСОБОЮ ДОВІДКИ ПРО ДОХОДИ Друкувати Написати листа
Вівторок, 08 липня 2014 07:13

- Міністерство доходів і зборів України затвердило 4 узагальнюючі податкові консультації. Їх темами стали найактуальніші питання, з якими платники найчастіше зверталися за роз’ясненнями до органів доходів і зборів. Фахівці Міністерства роз’яснили застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення, витрат на гарантійний ремонт або гарантійні заміни товарів, сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі іноземної валюти, а також податкового обліку поворотної фінансової допомоги. Загалом у затверджених консультаціях надано відповіді на 48 податкових питань.

Усі проекти узагальнюючих податкових консультацій попередньо пройшли стадію обговорення згромадськістю та отримали схвальну оцінку. Всі роз’яснення чіткі та зрозумілі, що дає можливість платнику уникати двозначного трактування деяких норм податкового законодавства. Із текстами узагальнюючих податкових консультацій можна ознайомитися за посиланням http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/uzagalnyuyuchi-podatkovi-konsultatsii/.

-З 17.06.2014р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою викладено в новій редакції додаток до власної постанови від 30.10.2008р. №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїів».

 

ОТРИМАННЯ САМОЗАЙНЯТОЮ ОСОБОЮ ДОВІДКИ ПРО ДОХОДИ

Відповідно до п.2 ч.1 ст.10 Закону України від 13.01.2011р. №2939-VI «Про доступ до публічної інформації» кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається.

Розпорядники, які володіють інформацією про особу, зобов’язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом (п.1 ч.3 вищезазначеної статті). Розпорядник інформації має дати відповідь на запит на інформацію не пізніше пяти робочих днів з дня отримання запиту.

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність, регламентується ст.178 Податкового кодексу, відповідно до п.178.4 якої фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року згідно з розділом IV цього Кодексу у строки передбачені для плітників податку на доходи фізичних осіб.

Отже, фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, можуть отримати за запитом у контролюючих органах за місцем своєї податкової адреси довідку про доходи на підставі поданої податкової декларації за результатами звітного року. Така довідка видається не пізніше пяти робочих днів з дня отримання запиту.

Водночас оскільки фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, не подають податкових декларацій за інші звітні періоди, ніж звітний рік, а довідка про доходи надається на підставі податкової декларації, - контролюючі органи не мають права надати таку довідку за будь-який інший період, ніж звітний рік.

 

ОПЕРАТИВНЕ УПРАВЛІННЯ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ ЗАВЖДИ НА ВАРТІ ДЕРЖАВНИХ КОШТІВ!

На сьогодні першочерговим завданням Кременчуцької ОДПІ є забезпечення ритмічних та стабільних надходжень до бюджетів усіх рівнів. Зокрема працівниками  оперативного управління Кременчуцької ОДПІ постійно вживаються  заходи щодо протидії розкраданню державних коштів.

В ході відпрацювання найбільш криміногенних переможців та «сателітів» державних підприємств працівниками оперативного управління Кременчуцької ОДПІ встановлено, що посадові особи підприємства при освоєнні бюджетних коштів умисно ухилились від сплати податків в особливо великих розмірах. За зібраними матеріалами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення посадовими особами вказаного підприємства за ознаками ст 212 ч.3 КК України. По вказаному кримінальному провадженню до державного бюджету стягнуто податків на сумуі понад 700 тис.грн. В зв’язку з погашенням завданих державі збитків кримінальне провадження за ст. 212 ч. 1 КК України направлено до суду для звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 212 КК України.

За звітний період працівниками оперативного управління Кременчуцької ОДПІ з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 4 млн. 738 тис.грн. в т.ч. вилучено з незаконного обігу підакцизної продукції на суму 4 млн. 241 тис.грн.

Виявлено 2 «підпільних» цехи - один по виготовленню ЛГВ та один - по виготовленню ПММ з вилученням майна на суму 121,0 тис.грн.

По матеріалам зібраним працівниками оперативного управління Кременчуцької ОДПІ судами конфісковано ТМЦ на суму 286,0 тис.грн.

 

ЗАРПЛАТА  “В КОНВЕРТАХ”

На сьогоднішній день, чимало роботодавців через різні схеми уникають легального використання робочої сили, утримують працюючих без укладання з ними договорів, приховують від обліку та оподаткування розміри своїх реальних доходів та фактичної заробітної плати найманих працівників, виплачуючи заробітну плату «в конвертах», не здійснюють оплату внесків до соціальних фондів, підтримуючи «подвійну бухгалтерію та багато чого іншого.

Застосування нестандартних форм зайнятості позбавляє робітників соціального захисту, здешевлює людську працю, погіршує умови праці, поглиблює існуючу дискримінацію молоді та людей передпенсійного віку.

Страх втрати роботи і джерела доходу змушує багатьох найманців змиритися з заробітною платою у «конверті».

Маючи, звичайно, надію на свідомість громадян контролюючі органи за дорученням влади контролюють дотримання трудового законодавства та детінізації заробітків.

Так, за січень — червень 2014 року працівниками Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ проведено 6 спільних рейди  разом з комісією по легалізації заробітної плати та перевірено 11 фізичних осіб — підприємців, виявлено 4 неоформлених найманих працівників. За результатами перевірок  оформлено трудові відносини з 4 найманими працівниками, сплачено податку на доходи фізичних осіб в сумі 0,7 тис. грн., єдиного соціального внеску 1,3 тис.грн.

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР:

15 липня, вівторок, останній день подання:

Звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за червень (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами звязку;

 

15 липня, останній день сплати:

-збору за провадження торговельної діяльності;

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада