1 2 3
ВИПУСК КАЗНАЧЕЙСЬКИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ «ВІЙСЬКОВІ» - КРОК ДО РОЗБУДОВИ КРАЇНИ! Друкувати Написати листа
Вівторок, 24 червня 2014 07:54

Міндоходів України повідомлено, що переміщення суб’єктами підприємницької діяльності через митний кордон України зброї та боєприпасів, пристроїв для відстрілу патронів, частини зброї та вибухових речовин (матеріалів) здійснюється за наявності відповідних дозвільних документів, передбачених законодавством України.

-З 06.06.2014р. набрав чинності наказ Мінфіну України, яким викладено у новій редакції Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений власним наказом від 09.12.2011р. №1588.

- 17 червня в газеті «Урядовий кур’єр» за №107 надруковано Постанову КМУ від 11 червня 2014 року №177, якою внесено зміни до розміру мінімальних оптово – відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.

 

ВИПУСК КАЗНАЧЕЙСЬКИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ «ВІЙСЬКОВІ» - КРОК ДО РОЗБУДОВИ КРАЇНИ!

Працівники Кременчуцької ОДПІ наразі долучаються до придбання казначейських зобов’язань «Військові» серії В на пред’явника для підтримки збройних сил України та запрошують всіх небайдужих підтримати наших військових.

Нагадуємо, що  Міністерство фінансів України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року №100 «Про випуск казначейських зобов’язань «Військові»                                    з 21 травня 2014 року розпочала розміщення казначейських зобов’язань «Військові» серії В на пред’явника в документарній формі загальним обсягом 100 млн гривень із строком обігу 24 місяці, номінальною вартістю 1000 гривень, відсотковою ставкою 7% річних та сплатою купонів кожні шість місяців у розмірі 35 гривень.

Продаж казначейських зобов’язань фізичним особам здійснюється в установах Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» на всій території України.

 

СПИСАННЯ КРЕДИТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ

Відповідно до пп.136.1.1 п.136.1 ст.136 Податкового кодексу сума попередньої оплати та авансів, отримана в рахунок оплати товарів, виконаних робіт, наданих послуг для визначення об’єкта оподаткування, у складі доходів не враховується. Сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, не стягнута після закінчення строку позовної давності, вважається безповоротною фінансовою допомогою (пп.14.1.257 п.14.1 ст.14 цього Кодексу).

При визначенні об’єкта оподаткування суми безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, суми безнадійної кредиторської заборгованості враховуються у складі інших доходів (пп.135.5.4 п.135.5 ст.135 зазначеного Кодексу). Щодо ПДВ, то на дату отримання попередньої оплати за товари (послуги) у платника податку відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу виникають податкові зобов’язання з цього податку.

У разі якщо протягом терміну позовної давності не відбулося фактичної поставки товару (послуг), а кошти, отримані від покупця у вигляді попередньої оплати за товари (послуги), не були повернуті, то продавець не має законодавчих підстав на коригування суми податкових зобов’язань з ПДВ при списанні безнадійної кредиторської заборгованості.

Таким чином, якщо сума кредиторської заборгованості платника податку, отримана у вигляді попередньої оплати за товари (послуги), залишилася нестягнутою після закінчення терміну позовної давності, то у податковому періоді, на який припадає закінчення терміну позовної давності, платник податку повинен суму такої непогашеної кредиторської заборгованості  без урахування ПДВ включити до складу доходів, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, з відповідним відображенням у рядку 03 декларації з податку на прибуток підприємства, форму якої затверджено наказом Міндоходів України від 30.12.2013р. №872, та у рядку 03.25 додатка ІД до цієї декларації.

 

ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН ЗА ПІДСУМКАМИ ЗВІТНОГО 2013 року.

30 квітня завершилась кампанія Декларування доходів, тобто той період часу, в який окремі громадяни зобов’язані подати до податкової інспекції декларацію про майновий стан,  іншим – надано таке право.

Декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податків вимог Податкового кодексу України, згідно з якими окремі категорії громадян зобов’язані подати річну податкову декларацію, інших не зобов’язано, але вони мають право її подати з метою отримання податкової знижки.

Відповідно до пп. 49.18.4 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи встановлено до 1 травня року, що настає за звітним. Тобто за 2013 рік громадянам необхідно було звітувати з 1 січня до 1 травня цього – 2014 року.

Обов’язок подання декларації про майновий стан виникає у громадян, які протягом 2013 року отримували доходи: у вигляді спадщини, подарунків, доходи від продажу (або від надання в оренду) нерухомого чи рухомого майна, мали іноземні доходи, доходи від операцій з інвестиційними активами, доходи від репетиторства, фото-відео-зйомок, від організації різних розважальних та святкових заходів та такі доходи, що не оподатковувались при виплаті. Перелічених громадян зобов’язано до 1 травня 2014 року подати декларацію до податкової інспекції.

Термін сплати податку на доходи за 2013 рік, зазначеного в декларації, поданій у цьому році триває до 1 серпня 2014 року.

Станом на 16.06.2014 до Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ подано 1955 декларацій  про доходи за 2013 рік, з яких 1926 обов’язкових, на отримання податкової знижки-  29. Самостійно визначено до сплати податку на доходи фізичних осіб  у сумі 1126,9 тисяч гривень.

 

ЕЛЕКТРОННЕ ДЕКЛАРУВАННЯ- ШВИДКО І ПРОСТО

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ нагадує платникам податків про способи подання декларації до контролюючого органу.

Податкова декларація подається:

• особисто платником або уповноваженою на це особою;

• надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

• засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

При цьому поштове відправлення слід здійснити не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації (річна податкова декларація подається громадянами у термін до 1 травня року, що настає за звітним), а при поданні в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому минає такий граничний термін.

В електронній формі платники можуть подати декларацію до контролюючих органів засобами електронної пошти через Інформаційний портал Міндоходів України, але, звісно, за наявності ключів електронного цифрового підпису, виданих безкоштовно в органах доходів і зборів. Крім цього, такі ключі використовуються для роботи в “Електронному кабінеті платника податків”.

Детальніше про подання звітності в електронному вигляді можна дізнатися на веб-порталі Міндоходів України або в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів.

 

Начальник інформаційно-комунікаційного відділу                                                                                І.В.Нетеса

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада