1 2 3
Європейський Парламент підтримав пропозицію Європейської Комісії щодо запровадження пакету автономних торговельних преференцій ЄС щодо України Друкувати Написати листа
Вівторок, 20 травня 2014 07:23

3 квітня цього року на своєму пленарному засіданні Європейський Парламент підтримав пропозицію Європейської Комісії щодо запровадження пакету автономних торговельних преференцій ЄС щодо України, в рамках яких Європейський Союз в односторонньому порядку поширить на український експорт до ЄС митні пільги, передбачені положеннями Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині Зони вільної торгівлі Україна-ЄС.

Позитивний економічний ефект для українських експортерів у зв’язку зі скасуванням або зниженням митних тарифів ЄС в рамках цього рішення оцінюється на рівні 487 млн. євро на рік.

У цьому контексті в Україні вітають підтримку Європейським Парламентом вищезгаданих пропозицій Європейської Комісії.

Ухвалюючи рішення про автономні торговельні преференції, Європейський Союз на практиці демонструє солідарність з Україною і робить реальний крок, покликаний стимулювати зростання української економіки та двосторонньої торгівлі з ЄС;

- Нацбанком України повідомлено, що збір на обовязкове державне пенсійне страхування сплачується під час здійснення кожної операції з купівлі іноземної валюти у розмірі 0,5% від суми коштів у гривнях, що була витрачена на купівлю цієї валюти.

У квитанції за формою №377-К сума сплаченого збору зазначається лише у разі купівлі фізичною особою — резидентом готівкової іноземної валюти.

Під час здійснення зворотного обміну невикористаних готівкових гривень на готівкову іноземну валюту збір на обовязкове державне пенсійне страхування фізичною особою — нерезидентом не сплачується.

 

РРО

 Відомо, що підприємці на загальній системі оподаткування та юридичні особи при розрахунку з клієнтами готівкою зобов’язані застосовувати реєстратор розрахункових операцій, тобто касовий апарат. Трапляються випадки, коли є перебої з постачанням електроенергії і «пропускати» виручку через реєстратор неможливо. Як бути у такому разі?

Відповідно до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій на період виходу з ладу реєстраторів розрахункових операцій або у разі відключення електроенергії розрахункові операції проводяться з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки. При відновленні роботи реєстратора чи постачання електроенергії платнику необхідно провести через касовий апарат суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книжки, а також відповідно до контрольної стрічки (у випадку обнулення оперативної пам'яті) - за час роботи, що передував виходу РРО з ладу або відключенню електроенергії, окремо за кожною ставкою податку на додану вартість та виконати Z-звіт.

Після підключення до Системи зберігання і збору даних Міністерства доходів і зборів контрольно-звітна інформація про використання касового апарату передається платником органам доходів і зборів в електронній формі.

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ нагадує платникам, що вирішення технічних проблем при поданні контрольно-звітної інформації, в тому числі пов'язаних з відсутністю зв'язку чи нестабільною роботою каналу передачі даних, здійснюється в рамках договірних стосунків користувачів касової техніки, центрів сервісного обслуговування, інформаційних еквайєрів та операторів телекомунікаційних послуг. Нормативний час усунення пошкодження телекомунікаційної мережі та відновлення доступу до послуг наказом Адміністрації державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України визначений не більше як одна доба. У разі виходу з ладу РРО саме центри сервісного обслуговування протягом 72 годин зобов’язані забезпечити відновлення його роботи

Суб'єкти господарювання, які проводять розрахункові операції без застосування касових апаратів, але з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, - звітність за формою ЗВР-1 подають щомісяця до 15 числа.

 

ПОДАТОК НА НЕРУХЕ МАЙНО

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ нагадує, що з 1 квітня до 1 липня цього року  проводиться нарахування податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки. Вищезазначений податок  не сплачуватимуть власники квартир, якщо їх загальна житлова площа не перевищує 120 кв. м., для власників будинків „пільгова площа” визначена у розмірі 250 кв. м. А якщо у громадянина у власності є і квартири, і будинки, сумарною житловою площею до 370 кв. м., він також не сплачуватиме податок на нерухомість.

У випадку, якщо площа нерухомості все ж таки перевищуватиме зазначені пільгові метри, то платити податок доведеться лише за ті квадрати, які перевищують визначений розмір.

Також якщо об’єкти оподаткування використовуються власниками для одержання доходів, тобто надаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності, пільга на них не діє.

Вручення громадянам повідомлень-рішень з сумами  податку на нерухоме майно податківці будуть до 1 липня цього року. Сплатити податок громадянам потрібно протягом 60 днів з дня вручення зазначеного повідомлення.

До 1 липня залишилось досить мало часу. І, аби запобігти непорозумінням за розрахунками податку, громадянам, що мають кілька об’єктів житлової нерухомості необхідно терміново з’явитись до податкової інспекції для звірки кількості об'єктів житлової нерухомості та розмірів їх площ за адресою: м. Глобине, вул.1-го травня 11, кім.10. З собою треба мати оригінали документів про право власності та про площі об'єктів такої нерухомості.

 

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Полтавській області постійно працює у напрямку дотримання вимог трудового законодавства.

Так, за січень — квітень 2014 року по Глобинському відділенню Кременчуцької ОДПІ проведено 5 спільних рейдів, перевірено 9 фізичних осіб — підприємців, порушення встановлено у 3 ФОП, виявлено 4 неоформлених найманих працівників, трудові відносини оформлено з 4 найманими працівниками, сплачено податку на доходи фізичних осіб в сумі 0,7 тис. грн., єдиного соціального внеску 1,3 тис.грн.

Інспектори податкової вкотре наголошують: нелегальна робота — це відсутність впевненості у майбутньому.

 

ЄДИНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ВНЕСОК

 Відповідно до положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску» підприємці - єдинники, зобов’язані сплачувати єдиний внесок до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Фізичні особи — підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, - за себе нараховують єдиний соціальний внесок у розмірі 34,7% від суми доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Слід звернути увагу на те, що протягом року підприємці-загальники сплачують авансові платежі з ЄСВ: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня та до 15 листопада в розмірі 25 % від річної суми внеску, визначену податковим органом для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб.

За найманих працівників підприємець-загальник повинен сплачувати внесок щомісяця не пізніше 20 числа.

Звертаємо увагу тих, хто протермінував строк сплати ЄСВ у травні, - вам терміново необхідно погасити борг.

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ нагадує платникам про те, що звітність до податкової інспекції можна надавати і в електронному вигляді. Це значно зручніше, ніж витрачати час на відвідини податкового відомства. Для такого звітування платнику необхідно мати технічний вихід комп’ютера до мережі Інтернет, укласти договір з податковою інспекцією про визнання електронних документів та отримати електронний цифровий підпис для кодування звітності, який безкоштовно надають у податковій.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ   Кременчуцької ОДПІ

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада