1 2 3
Податок на нерухоме майно у 2014 році Друкувати Написати листа
Вівторок, 15 квітня 2014 09:31

З 1 квітня 2014 база оподаткування податком на нерухоме майно визначається виходячи із загальної площі об'єкта нерухомості, а не його житлової площі. Разом з тим пільги, згідно з якими зменшується база оподаткування для фізичних осіб, залишилися незмінними. Іншими словами для фізичних осіб база оподаткування зменшується:

- на 120 кв. м для квартир;

- 250 кв. м для житлових будинків;

- 370 кв.м, якщо у власності знаходяться квартири і житлові будинки.

Пільга не надаватиметься, якщо об'єкти використовуються власниками з метою отримання доходів: у орендних, лізингових операціях або у підприємницькій діяльності. Ставки податку  об’єднані в таблицю.

НЕРУХОМЕ МАЙНО

 

Об’єкт нерухомості

Загальна площа

Ставка

Пільга

Юридичні особи

Квартира/квартири

не перевищує 240 кв.м

1%

 

 

 

 

перевищує 240 кв.м

2.7%

 

 

Житловий будинок/будинки

не перевищує 500 кв.м

1%

 

перевищує 500 кв.м

2.7%

Фізичні

особи

Квартира/квартири

не перевищує 240 кв.м

не більше 1 %

120 кв.м

 

перевищує 240 кв.м

2.7%

 

Житловий будинок/будинки

не перевищує 500 кв.м

не більше 1 %

250 кв.м

 

перевищує 500 кв.м

2.7%

 

Різні види об’єктів нерухомості

не перевищує 740 кв.м

не більше 1 %

370 кв.м

 

перевищує 740 кв.м

2.7%

 

 Пропонуємо, як приклад, визначити суму податку на нерухомість, якщо фізична особа має у власності квартиру загальною площею 153 кв.м, якою володіє 10 місяців. Ставка податку визначена місцевою радою в розмірі 1 % від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на перше січня звітного року, тобто 12 грн. 18 коп. за 1 кв.м. Перш визначаємо базу об'єкта житлової нерухомості: 153 кв.м – пільга у 120 кв.м = 33 кв.м. Далі розраховуємо суму податку      (отримані 33 кв.м х ставку 12 грн. 18 коп.) / 12 міс., а х 10 місяців (нагадаємо, що саме такий час квартира є власністю господаря) = виходить 401 грн. 94 коп. Якщо у фізичної особи квартира у власності вже більше року та ще є і житловий будинок, наприклад, загальною площею 350 кв.м, то розрахунок буде таким: - База оподаткування (153 кв.м + 350 кв.м) – пільгу у 370 кв.м = отримуємо 133 кв.м. Суму податку визначаємо так: 133 кв.м х 12 грн.18 коп. =  1619,94 грн. і буде податком на нерухомість.

НА БРИФІНГУ У ПОДАТКІВЦІВ

Нещодавно на брифінгу, що відбувся у Глобинському відділенні Кременчуцької ОДПІ заступник начальника — начальник Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ Олександр Одерій повідомив присутніх про те, що 30 квітня останній день подання декларації про майновий стан і доходи без застосування штрафних санкцій, а також він нагадав, що ця тема стосується тих громадян, які у 2013 році отримали: спадщину, подарунки, дохід від оренди майна, продавали чи обмінювали рухоме майно, отримали іноземні доходи чи доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції та інші доходи, що не оподатковувались при виплаті. Сплатити податок, зазначений в поданій декларації, фізичній особі необхідно до 1 серпня 2014-го.

ДЕНЬ ВІДКРИТОГО ДЕКЛАРУВАННЯ

У вівторок, 8 квітня в Кременчуцькій ОДПІ, а також Комсомольському, Глобинському, Кобеляцькому та Козельщинському відділеннях проведено Всеукраїнський день відкритого декларування.

Центри обслуговування податкової виглядали святково. Особливості цьому дню додавали прапори, кульки та плакати. Та й фахівці Центру обслуговування платників  були по особливому вбрані – в сорочки з гаслом «Декларуй. Україну будуй!». Кожному відвідувачу приділялося максимум уваги та індивідуальна допомога в заповненні декларацій про майновий стан і доходи.

Заступник начальника Кременчуцької ОДПІ Алла Шуба відмітила, що креативним заходом цьогорічної кампанії декларування є впровадження Всеукраїнського дня відкритого декларування. Прикладом для учасників сьогоднішнього заходу стали відомі громадяни нашого міста, які саме в цей день вирішили долучитися до кампанії. Сподіваємось, що таку громадянську позицію підтримають і інші відомі мешканці міста і не зволікаючи виконають свій обов’язок».

До акції «День відкритого декларування» долучилися: український легкоатлет, майстер спорту України міжнародного класу, параолімпійський чемпіон 2012 р. у штовханні ядра  Андрія Голівець та майстер спорту України міжнародного класу, чемпіон Європи 2006 року, боксер Денис Пояцика.

Андрій Голівець вже не перший рік відкрито декларує свої статки. Спілкуючись із податківцями спортсмен наголосив, - «Що власний приклад – найкраща агітація і він, як чесний громадянин, сумлінний платник податків і патріот своєї держави щорічно приймає участь у кампанії декларування».

Боксер Денис Пояцика поданням декларації залюбки погодився публічно задекларувати доходи, бо усвідомлює, що від ставлення кожного платника податків до цієї справи залежить майбутнє нашого міста. «Ми хочемо жити в цивілізованому суспільстві.  А для цього необхідно так само цивілізовано ставитися до своїх обов'язків. Здійснюючи свій внесок до бюджету, ми не лише піклуємося про наш регіон, а й робимо інвестиції в майбутнє», - наголосив Денис.

 

ХМЕЛЯРСТВО

Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства був введений в Україні в 1999 році. Платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують у оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольні напої та пиво.

Об’єктом обкладення збором є виручка, одержана на кожному етапі реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та у мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, що включається в суму торговельного обороту.

Податкові зобов’язання щодо сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства виникають з моменту отримання коштів за реалізовані алкогольні напої та пиво.

Сума збору в обсяг реалізації не включається, торговельна надбавка з цієї суми не обчислюється. Платники включають нараховану суму збору у валові витрати. Ставка збору становить 1,5 %  від об’єкта оподаткування.

Розрахунки збору платники подають до податкової інспекції за місцем обліку щомісячно, до 20 числа, місяця, наступного за звітним. Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства платники сплачують на спеціальний рахунок Державного казначейства України протягом 10 днів після граничних термінів подання розрахунку.

У разі, якщо діяльність з продажу алкогольних напоїв у звітному періоді не здійснювалась, але з моменту отримання ліцензії не здійснював суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, але, все одно подати розрахунок суми збору зобов’язаний.

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР:

На вівторок, 22 квітня припадає останній день подання:

- податкової декларації з ПДВ за березень 2014 року;

- декларації акцизного податку за березень;

-розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за березень;

- розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за березень;

- податкової декларації з плати за землю за березень платниками, які обрали місячний період  для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у березні.

Також 22 квітня є останнім днем сплати:

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за березень (крім гірничих підприємств);

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підприємцями – єдинниками за І квартал.

- авансового внеску з єдиного податку за березень платниками, віднесеними до І та ІІ груп.

 

Начальник  інформаційно-комунікаційного відділу          І.В.Нетеса

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
Оновити



Пошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада