ВИРІШИЛИ ВІДКРИТИ ВЛАСНУ СПРАВУ? НЕОБХІДНО ПРОЙТИ ПРОЦЕДУРУ ДЕРЖРЕЄСТРАЦІЇ. Друкувати Написати листа
Вівторок, 18 березня 2014 08:32

1. З 28 лютого 2014 року набрав чинності наказ Міндоходів України, яким затверджено форму податкової декларації з плати за землю (Наказ від 30.12.2013 р. №865).

2. З 28 лютого цього року також набрав чинності наказ Міндоходів, яким затверджено зміни до Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів (Наказ від 14.01.2014 р. №12).

ВИРІШИЛИ ВІДКРИТИ ВЛАСНУ СПРАВУ? НЕОБХІДНО ПРОЙТИ ПРОЦЕДУРУ ДЕРЖРЕЄСТРАЦІЇ.

Законодавством України визначено, що у разі прийняття рішення особою відкрити підприємство або займатися господарською діяльністю в якості приватного підприємця особі необхідно пройти процедуру державної реєстрації.

Після належного оформлення вже суб’єкт господарювання автоматично (за даними державного реєстратора) обліковується в усіх обов’язкових фондах, в тому числі і в податковій інспекції за місцем реєстрації.

До початку роботи новоствореному суб’єкту необхідно визначитись з системою оподаткування, за якою він у подальшому сплачуватиме до бюджету податки, збори, інші обов’язкові платежі.

ЕЛЕКТРОННА ЗВІТНІСТЬ

Останнім часом значно збільшився перелік надання електронних сервісних послуг платникам («Декларування онлайн», «Електронний кабінет платника податків», «Реєстр платників ПДВ», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Інформаційно-довідковий ресурс», «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку», «Акредитований Центр сертифікації ключів», «Електронна звітність», «Електронна митниця», «Реєстр страхувальників», «Пульс»), який останнім часом поповнився ще однією послугою, яка дозволить уникнути помилок при формуванні податкової звітності.

Специфіка роботи сервісу полягає у своєчасному виявленні наявних помилок у наданій звітності та можливості їх виправлення без застосування фінансових санкцій.

Так, надіслана платником декларація з податку на додану вартість одразу ж проходитиме арифметичний контроль та співставлення даних з наявною інформацією у базах органів Міндоходів. У разі виявлення під час звірки ризиків, вони одразу ж формуватимуть електронне повідомлення та надсилатимуть платнику для самостійного коригування податкової звітності.

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СЕРВІС ПУЛЬС

Більше 2-х років при Міністерстві доходів і зборів України працює антикорупційний сервіс «Пульс», звернувшись до якого ви в найкоротші строки отримаєте відповідь на своє звернення, скаргу чи клопотання.

Схема роботи сервісу така: з початку ваш запит надходить до сервісу «Пульс» в Міністерство доходів і зборів України до Києва, далі – він спускається через обласний апарат управління органу Міндоходів (у нашому регіоні – до Головного управління Міндоходів у Полтавській області), потім - до тієї податкової інспекції області, саме якої стосується порушене платником питання.

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ нагадує, що інтерактивний сервіс «Пульс» приймає звернення платників податків з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Міністерства доходів і зборів, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю та митного оформлення можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

На четвер, 20 березня, припадає останній день подання:

- податкової декларації з ПДВ за лютий 2014 року;

- декларації акцизного податку за лютий;

- розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за лютий;

- розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за лютий;

- податкової декларації з плати за землю за лютий платниками, які обрали місячний період для звітування, та за ново відведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у лютому 2014 року.

Також 20 березня є останнім днем сплати:

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за лютий (крім гірничих підприємств);

-  авансового внеску з єдиного податку за березень платниками, віднесеними до І та ІІ груп.