1 2 3
Податкові новини від 17 грудня 2013 р. Друкувати Написати листа
Вівторок, 17 грудня 2013 09:07

-     Міністерство доходів і зборів України Листом від 15 листопада цього року повідомлено, що фізичні  особи, які здійснюють незалежну  професійну діяльність, можуть зареєструватися підприємцями за відсутності обмежень на зайняття підприємницькою діяльністю, встановлених законом (Лист від 15.11.2013 №15455/6/99-99-18-03-02-14).

-     Міндоходів України з метою забезпечення однакового підходу до практичного застосування норм податкового законодавства затверджено:

  1. Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування сум страхового відшкодування, які при настанні страхового випадку із предметом застави (автомобілем) виплачуються страховою компанією за договором банку -вигодонабувачу, а не фізичній особі, яка одержала в банку кредит під такий автомобіль:
  2. Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування майна, яке переходить у власність банку за рішенням суду при зверненні стягнення фінансовою установою на майно майнового поручителя за невиконання зобов’язань боржника за кредитним договором (Накази від 22.11.2013 №701, №702).

- Міндоходів України Листом від 27 вересня 2013 повідомлено, що згідно зі ст.160 Кодексу України про адміністративні правопорушення за торгівлю у місцях з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та інших невстановлених місцях передбачено відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 119 грн. з конфіскацією предметів торгівлі; за торгівлю з рук у невстановлених місцях промисловими товарами – від 102 до 255 грн. з конфіскацією предметів торгівлі.

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

Підсумки роботи Кременчуцької ОДПІ Головного управління Мін доходів у Полтавській області підбито на прес-конференції, яка відбулась у податковій наприкінці минулого тижня

На заході надано оцінку організації роботи податкової інспекції щодо виконання пріоритетних завдань, які стоять перед нею.

Перший заступник начальника Кременчуцької ОДПІ — Олег Лєднік зазначив, що 2013 рік прийняв чимало новацій: серед яких першочерговою стала реорганізація податкової служби в Міністерство доходів і зборів України та приєднання функції адміністрування єдиного соціального внеску до функцій новоствореного відомства.

Олег Лєднік зазначив, що 2013 рік завершується з добрими показниками роботи.

За 11 місяців цього року до місцевого бюджету надійшло 1 млрд. 214 млн.грн., що на 63 млн.грн. більше відповідного періоду минулого року.

По основних бюджетоутворюючих платежах місцевих бюджетів забезпечено: 784 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 20 мільйонів  більше відповідного періоду минулого року; платі за землю  - 188 млн.грн. (додаткових 17 млн.), єдиного податку зібрано 54 млн.грн. (приріст у порівнянні з 2012 – м – майже 15 мільйонів).

Крім того, обговорено ряд питань стосовно ухилення від оподаткування та легалізація тіньової зайнятості населення.

ТІНЬОВА ЗАЙНЯТІСТЬ

Отримувати доходи – це конституційне право, сплачувати з них податки – це конституційний обов’язок. І нелегальне виробництво, надання послуг, торгівля, розкрадання державної власності і фінансів, неофіційне використання найманої праці є протизаконними діями і свідомо прихованою діяльністю.

Міністерство доходів і зборів, як виконавець функцій держави зобов’язане контролювати дотримання законодавства України у тому числі і у частині оформлення трудових відносин, перешкоджати порушенням...

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ, наданою Державою правом, зобов’язана дбати про виконання законодавчих норм. Тому, подобається це комусь чи ні – ревізори податкової інспекції перевіряють роботодавців на дотримання офіційного працевлаштування найманих працівників та на виплату їм заробітної плати розміром не менше законодавчо встановленого мінімального рівня (до речі, у грудні вона збільшилась і проти 1147 грн. з початку року, - становить 1218 грн.).

Членами створених груп по легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за участю працівників Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ з початку року у  м.Глобине: проведено 22 спільних рейди. За результатами проведених перевірок виявлено 22 неоформлених найманих працівників та укладено трудові договори з 20 найманими працівниками, сплачено податку на доходи фізичних осіб в сумі 3,1 тис. грн., 1 працівник зареєстрований приватним підприємцем та сплачено єдиного податку в сумі 0,2 тис. грн.

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ у котре нагадує роботодавцям, що незареєстрований належним чином працівник ризикує залишитися без права на отримання пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії. Тож, поважайте своїх колег та подбайте про їх майбутнє без зволікань на міркування! Ми впевнені, що вони варті того…

ОГОЛОШЕННЯ

До 31 грудня 2013 року необхідно встигнути:

- Користувачам касової техніки замінити старі РРО на апарати нового покоління або ж допрацьовувати існуючу касову техніку шляхом приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації в електронному вигляді.

З 1 січня 2014 року за невідповідність РРО законодавчим вимогам платників податків чекатиме відповідальність у вигляді штрафних санкцій.

Працювати у 2014-му на непристосованих до електронного звітування РРО буде не можливо! Це порушення підлягатиме застосуванню штрафних санкцій!

На сьогодні до системи зберігання і збору даних від РРО вже персоналізовано 143одиниць касової техніки платників податків Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ, які щоденно передають контрольно-звітну інформацію в електронній формі.

-Нагадаємо і про те, що необхідно поспішити здійснити звірку даних про об’єкти житлової нерухомості та розміри їх житлової площі. Звірка даних здійснюється на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об’єктів.

- Також звертаємо Вашу увагу, що 31 грудня останній день подання документів на застосування податкової знижки. У 2014 році право на застосування податкової знижки за наслідками 2012 року Вами буде вже втрачено!

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

У п’ятницю, 20 грудня не забудьте сплатити:

- авансові внески з єдиного податку (платники єдиного податку першої та другої груп) за грудень 2013 року;

- єдиного внеску (крім гірничих підприємств) за листопад 2013року;

Також пам’ятайте і про те, що 20 грудня останній день подання:

- податкової декларації з ПДВ за листопад 2013;

-  декларації акцизного податку за листопад 2013року.

- розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за листопад;

- податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за листопад;

- податкової декларації з плати за землю за листопад.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ Головного управління  Міндоходів  у Полтавській області

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада