1 2 3
КРЕМЕНЧУЦЬКА ОДПІ ПОЧАЛА АДМІНІСТРУВАННЯ ЄДИНОГО ВНЕСКУ Друкувати Написати листа
Вівторок, 08 жовтня 2013 08:17

З 1 жовтня 2013 року Кременчуцька ОДПІ Головного управління Міндоходів у Полтавській області розпочала процедуру адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відтепер податкова інспекція приймає та обробляє звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Аби платники єдиного внеску не відчули жодних незручностей від зміни адміністратора Міністерство провело всю необхідну технічну та організаційну підготовку. Планується вдосконалити адміністрування єдиного внеску і за рахунок розширення можливостей електронного звітування. Створюються всі умови, щоб якомога більше суб’єктів господарювання змогли скористатися цією можливістю. Це безкоштовні електронні ключі, зручний онлайн-інтерфейс, консультації фахівців Міндоходів. Відтепер суми нарахованого єдиного внеску підлягають сплаті на рахунки органів Міндоходів, які відкриті в органах Державної казначейської служби і розміщені в Центрі обслуговування платників податків Кременчуцької ОДПІ (м. Кременчук, вул. Красіна, б. 76, секція №3) та на місцевих локальних і регіональних сайтах м. Кременчука та підпорядкованих районах відділень Кременчуцької ОДПІ.

Консультанти-модератори податкової інспекції міста надають роз’яснення щодо заповнення звітності з ЄСВ.

Тим особам, яким зручніше вивчати законодавство в електронному вигляді – на допомогу прийде офіційний веб-портал Міндоходів, який у розділі “Офіційні документи” (http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/nakazi/)розмістив Накази Міндоходів України про адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Для подання звітності з єдиного внеску в електронному вигляді Міністерством доходів і зборів Українидоходів розроблено електронні формати документів звітності з ЄСВ.

Ознайомитися з електронними форматами можна на веб-порталі Міністерства  доходів і зборів України (http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro-ele/povidomlennya-platnikam-pod/112281.html).

При поданні звітності в електронному вигляді потрібно користуватися цифровим підписом. Отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна безкоштовно в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів. У Кременчуцькій ОДПІ за адресою: вул. Жовтнева, б. 43 кім. 205.

Нагадаємо, що адміністрування єдиного внеску Міндоходів розпочато у зв’язку з набранням чинності законами України від 4 липня 2013 року № 404-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” та „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” № 406-VII.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

 

ПОДАННЯ КВАРТАЛЬНОЇ ЗВІТНОСТІ ТРИВАЄ ДО 9 ЛИСТОПАДА

Податкова звітність являє собою сукупність дій платника податків, містить відомості про результати діяльності платника податку, фіксує процес обчислення податку, а також суму, що підлягає сплаті до бюджету.

Виконання податкової звітності може здійснювати як платник податку самостійно, так і його представник або податковий агент. Так, наприклад, підприємство, яке має найманих працівників, згідно законодавства зобов’язано нараховувати, утримувати з нарахованої суми зарплатні найманців податок на доходи фізичних осіб. У даному випадку підприємство виступає податковим агентом і саме на нього покладається обов’язок з подання податкової звітності про такі нарахування.

Ця операція відображається підприємством у розрахунку за формою №1ДФ, який подається до податкової інспекції протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу.

У графах цього розрахунку підприємство відображає любий дохід платників податків: і заробітну плату, і будь-які інші нараховані працівникам доходи.

До речі, подання розрахунку за формою №1ДФ стосується не тільки підприємств, а й підприємців, якщо останніми виплачувався дохід найманим працівникам, іншим підприємцям або ж громадянам.  Підприємці також відображають зазначені нарахування та виплати і подають вказаний розрахунок за формою №1ДФ у встановлений строк - протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу.

Якщо нарахування доходу не проводилось, податковий агент розрахунок за формою 1-ДФ не подає.

Але так буває не завжди. У більшості випадків звітність необхідно надавати незалежно від того чи будуть в ній якісь показники чи ні. Наприклад, суб’єкти господарювання, які працюють на загальній системі оподаткування чи суб’єктів господарювання, які працюють на спрощеній системі оподаткування ІІІ, ІV, V, VI груп – звітують до відомства Міндоходів у любому випадку. Навіть, якщо весь квартал такий платник перебував за кордоном, хворів, не провадив господарську діяльність тощо… Подати податкову декларацію необхідно вчасно … протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління Міндоходів у Полтавській області нагадує і користувачам води, що кодекс зобов’язав і  вас самостійно обчислювати збір та зазначати його в податковій декларації, яка подається до органу Міндоходів щокварталу наростаючим підсумком з початку року.

Екологічний податок також обчислюють за підсумками роботи у кварталі та подають податкову декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу.

Отже, граничним строком подання звітності за ІІІ квартал 2013 року є 9 листопада. А сплата податків, зборів, обов’язкових платежів, зазначених у звітності за ІІІ квартал, триватиме до 19 листопада 2013 року.

Зауважте, що неподання або несвоєчасне подання платником податків податкових декларацій тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. За повторне таке порушення протягом року штраф зросте до 1020 грн.(п. 120.1ст. 120  Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755- VI).

 

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

 

РОЗСТРОЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ ЗАПОБІГАЄ НАКОПИЧУВАННЮ БОРГІВ

Трапляються випадки, коли платник податків не в змозі своєчасно сплатити суму того чи іншого грошового зобов’язання. На допомогу прийде розстрочення платежу.

Розстроченням грошових зобов’язань (податкового боргу) є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов’язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному п. 129.4 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI.

У разі прийняття рішення про отримання розстрочення платник податків має звернутися до органу Міндоходів із заявою.

Підставою для надання розстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу є надання платником податків достатніх доказів існування обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, а також економічного обґрунтування можливості погашення грошових зобов’язань та податкового боргу внаслідок застосування режиму розстрочення.

Надання розстрочення грошових зобов'язань та податкового боргу надається на основну суму податкових зобов'язань або податкового боргу під проценти.

Також необхідно зазначити, що розстрочення грошових зобов'язань та податкового боргу надається в межах одного бюджетного року.

З початку 2013 року про розстрочення грошових зобов'язань та податкового боргу укладено 18 договорів на суму 12,2 млн. грн., в т.ч. 4 договори про розстрочення податкового боргу на 1,8 млн. грн.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

 

СПРОЩЕННЯ ТА СКОРОЧЕННЯ РЕЄСТРАЦІЙНИХ ПРОЦЕДУР

Президент України Віктор Янукович підписав проекти законів №425-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків” та №441- VII „Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” щодо спрощення реєстрації осіб як платників податків”.

Прес-служба Міндоходів повідомила, що ініціативи Міндоходів щодо спрощення та скорочення реєстраційних процедур під час започаткування бізнесу запрацюють з 1 січня наступного року.

Завдяки новаціям з наступного року для того, щоб зареєструватися платником ПДВ або єдиного податку майбутньому підприємцю не потрібно йти до податкової інспекції. Усі документи прийматиме державний реєстратор, коли проводитиме реєстрацію юридичної чи фізичної особи-підприємця. А вже потім реєстраційна служба передасть копію заяви до органів Міндоходів, не залучаючи до цього процесу платника.

На майбутнє планується відмовитися і від свідоцтва платника ПДВ та замінити його випискою з відповідного реєстру. Так, відразу після реєстрації, дані про платника будуть оприлюднюватись на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів. Підприємці матимуть вільний і безкоштовний доступ до цього реєстру. За словами Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка  виписки можна буде замовляти, отримувати та надавати державним органам і контрагентам в електронному вигляді. Кожен підприємець отримає право бути платником єдиного податку відразу з моменту реєстрації, якщо він не є платником ПДВ.

Крім того, при започаткуванні бізнесу добровільно зареєструватися платником ПДВ можна буде без наявності будь-яких обсягів оподатковуваних операцій.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

 

КРЕМЕНЧУЦЬКА ОДПІ ПОВІДОМЛЯЄ НАДХОДЖЕННЯ ПО ОКРЕМИМ ВИДАМ ПОДАТКІВ

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що за основними платежами, які формують державний бюджет, мобілізовано: 1 млрд. 357 млн. грн. податку на прибуток, 5 млрд. 021 млн.грн. акцизного податку, 754 млн. грн. ПДВ з вироблених в Україні товарів.

Порівняно з відповідним періодом минулого року забезпечено ріст надходжень по акцизному податку на 311,9 млн. грн.

Протягом 2013 року досягнуто збільшення надходжень основних бюджетоутворюючих платежів місцевих бюджетів:

- податку на доходи фізичних осіб – в сумі 634,6 млн. грн.;

- плата за землю – при рівні надходжень 153,1 млн. грн. в поточному році зростання порівняно з відповідним періодом минулого року становить 14,7 млн. грн.;

- єдиного податку –41,5 млн. грн., що більше в 1,4 рази проти 9 місяців минулого року.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

 

ТИХ, ХТО ЗАБУВ ЗАДЕКЛАРУВАТИ ДОХОДИ ЧЕКАЮТЬ У ПОДАТКОВІЙ!

До уваги громадян, які не прозвітували до 1 травня 2013 року про отриманий минулого року дохід при отриманні: спадщини, подарунків, дохід від продажу (або надання в оренду) нерухомого чи рухомого майна, отримували іноземні доходи, доходи від репетиторства, фото-відео-зйомок, дохід від організації різних розважальних та святкових заходів та такі доходи, що не оподатковувались при виплаті, - необхідно якнайшвидше підійти у податкову інспекцію та подати декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податок з такого доходу.

Незважаючи на те, що строки подання декларації та сплати податку минули, -  обов’язок з подання декларації та сплати податку залишився за вами.

Тож, не чекайте перевірки та донарахувань. Чим довше чекаєте, тим більші штрафні санкції отримаєте!

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

 

ВІДКРИТО НОВІ РАХУНКИ ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що з метою реалізації норм Закону України від 04.07.2013 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» в органах Державної казначейської служби відкрито нові рахунки для зарахування єдиного внеску, які розміщені на регіональних сайтах м. Кременчука та підпорядкованих районах відділень Кременчуцької ОДПІ.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

Вівторок, 15 жовтня, останній день подання:

- звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за вересень 2013 року.

Вівторок, 15 жовтня останній день сплати:

- збору за провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних послуг, торгівлі валютними цінностями (з придбанням торгового патенту) за листопад.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

 

 

 

 

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада