1 2 3
ФІЛІЯ ПІДПРИЄМСТВА НЕ МОЖЕ САМОСТІЙНО ПЕРЕЙТИ НА СПЛАТУ ЄДИНОГО ПОДАТКУ Друкувати Написати листа
Вівторок, 25 червня 2013 08:36

ПОДАТКОВІ НОВИНИ

1.  З 11 червня 2013 року набрала чинності постанова КМУ, якою затверджено Порядок визначення середньо ринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів. Зазначеним Порядком установлено механізм визначення середньо ринкової вартості зазначених транспортних засобів з метою визначення доходу від їх продажу (обміну) для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб (Постанова від 10 квітня 2013 року №403).

2. Міністерством доходів і зборів повідомлено, що платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим постачальнику в національній або іноземній валюті, фактично сплачену протягом звітного податкового року (Лист від 22 квітня 2013 року №514/Л/99-99-17-02-01-14).

3. Відповідно до Указу Президента України від 18.03.2013 року №141/2013 «Про Міністерство доходів і зборів України» затверджено Державний реєстр РРО у новій редакції.

4. Правлінням Нацбанку України від 10 червня 2013 року знижено облікову ставку з 7,5 до 7,0 річних (Постанова від 06.06.2013 року №209).

27 ЧЕРВНЯ – ОСТАННІЙ ДЕНЬ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ ЗА ТРАВЕНЬ 2013 РОКУ

Власники землі та землекористувачі вносять плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Сума податку, визначена у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця. Останній день плати за землю за травень поточного року – 27 червня 2013 року.

Юридичні особи-платники плати за землю самостійно щороку станом на 1 січня обчислюють суму податку. Податкову декларацію такі особи подають до територіального органу Міндоходів за місцезнаходженням земельної ділянки не пізніше 20 лютого. Річна сума податку у ній розбивається рівними частинами на 12 місяців.

Водночас, платник може обрати варіант подання звітної податкової декларації з плати за землю щомісяця. У такому разі декларація подається протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ФІЛІЯ ПІДПРИЄМСТВА НЕ МОЖЕ САМОСТІЙНО ПЕРЕЙТИ НА СПЛАТУ ЄДИНОГО ПОДАТКУ

Юридична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. При переході на сплату єдиного податку такий суб’єкт господарювання подає до відповідного територіального органу Міндоходів України заяву. При цьому, у такій заяві зазначається інформація щодо усіх філій юридичної особи. Перелік філій, у свою чергу, зазначається у свідоцтві платника єдиного податку.

У разі, якщо юридична особа не може бути платником єдиного податку, то, відповідно, її представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи не можуть бути платниками єдиного податку.

Нагадаємо, що філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії не є юридичними особами, вони наділяються майном особи, що її створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Порядок ведення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності визначений Розділом XIV Податкового кодексу України.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

ЯК ЗВІТУВАТИ, ЯКЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ФОРМА ПОДАТКОВОЇ ЗВІТНОСТІ

У разі зміни форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, який затвердив такі форми звітності, зобов’язаний їх оприлюднити.

Нові форми декларацій (розрахунків) набирають чинності у податковому періоді, що настає після закінчення періоду, у якому відбулося їх оприлюднення. Тому, до набрання їх чинності звітність подається за формами, що діяли до введення нових.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

ПОДАТКОВІ ВИТРАТИ НА ОДЕРЖАННЯ ТЕЛЕФОННОГО НОМЕРА

Податковим кодексом України визначено, що нематеріальні активи – це право власності на результати інтелектуальної діяльності, у тому числі промислової власності, а також інші аналогічні права, визнані об’єктом права власності, право користування майном та майновими правами платника податку в установленому законодавством порядку, у тому числі набуті в установленому законодавством порядку права користування природними ресурсами, майном та майновими правами.

Порядок нарахування амортизації нематеріальних активів здійснюється згідно зі ст.144, 145,146 ПКУ.

Податковим кодексом України визначено 6 груп нематеріальних активів, щодо яких нараховується амортизація. Зокрема, в податковому обліку до групи 6 включаються інші нематеріальні активи (право  на ведення діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо).

Отже, витрати на одержання телефонного номера відносяться до нематеріальних активів і підлягають амортизації відповідно до норм ст. 144, 145, 146 ПКУ.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ПОРЯДОК СПЛАТИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

Фізичні особи, які набули право власності на земельну ділянку протягом року, земельний податок сплачують з місяця виникнення такого права.

Нарахування громадянам сум податку здійснюється територіальними органами Міндоходів, які до 1 липня поточного року видають платникові податкове повідомлення-рішення про внесення податку. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Якщо право власності на земельну ділянку переходить від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку місяця, в якому втрачено право власності на зазначену ділянку. Новий власник сплачує податок починаючи з місяця, в якому у нього виникло право власності.

При цьому територіальний орган Міндоходів надсилає податкове повідомлення-рішення про внесення податку новому власнику після отримання інформації про перехід права власності від органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (пп.287.5 ст.287 Податкового кодексу України).

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ЗВІТНІСТЬ МИТТЄВА… ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

Електронна звітність – це не тільки швидка, але й корисна справа. Платникам, які звітують в електронний спосіб, завчасно надаються додаткові електронні сервіси, а саме, їх інформується про наявні розбіжності Єдиного реєстру податкових накладних; про наявність податкового боргу; про результати перевірки податкової звітності та про підстави віднесення до певної категорії ризику.

Для електронного звітування платнику податків необхідно укласти договір з податковою інспекцією та отримати електронний цифровий підпис. Такий підпис надається безкоштовно відділом реєстрації користувачів при ГУ Міндоходів у Полтавській області за адресою: м. Кременчук, вул. Жовтнева, б. 43 кім. 205. На сьогодні цей відділ видав 2038 безкоштовних електронних ключів, серед яких - 720 юридичним особам, 200 - громадянам та 1120 підприємцям.

Тим, хто має бажання звітувати «електронкою» детальну інформацію щодо переліку необхідних бланків документів для отримання безкоштовних ключів, зразків їх заповнення можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД http:// www. acskidd. gov. ua.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ПЕРЕЇЗД НА ПМЖ В УКРАЇНУ

Україна є досить привабливою для еміграції. Гостинні жителі, краса природи і багата культура – все це викликає цікавість багатьох людей, які бажають змінити своє місце проживання.

Про що слід пам’ятати при прийнятті рішення про переїзд на ПМЖ до України?

До документів, що підтверджують право громадянина на постійне проживання в Україні віднесено: дозвіл на еміграцію, посвідка на постійне проживання (які видаються органами ОВІР), паспорт громадянина України (виданий замість іноземного).

Зрозуміло, що при переїзді громадянам необхідні не тільки щойно перелічені документи, а й необхідні речі та цінності.

Протягом шести місяців звільняються від оподаткування речі домашнього вжитку, що ввозяться громадянами у зв’язку з переселенням на постійне місце проживання в Україну, за умови, що до виїзду в Україну такий громадянин проживав на території країни, з якої він прибув, не менше трьох років.

До таких речей зокрема відносяться:

а) товари, призначені для забезпечення повсякденних потреб громадянина та початкового облаштування житла;

б)  легкові авто, пасажирські мікроавтобуси, мотоцикли (в кількості однієї одиниці на кожного громадянина, який досяг 18-річного віку), за умови підтвердження, що громадянин був власником (або співвласником) такого транспортного засобу не менше одного року і транспортний засіб також не менше року перебував за ним на постійному обліку у країні попереднього проживання.

в) причіпи та напів причіпи за умови одночасного ввезення їх з автомобілем (в кількості однієї одиниці на кожного повнолітнього громадянина).

Якщо з поважних причин строк ввезення товарів на митну територію України зі звільненням від оподаткування митними платежами минув, то за бажанням громадянина відповідний митний орган може подовжити такий строк до двох років з дня видачі документа, що підтверджує право громадянина на постійне проживання в Україні.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ПЕРЕВІРКОЮ ВСТАНОВЛЕНО

Кременчуцькою ОДПІ в рамках відпрацювання одного з підприємств міста, яке зареєстроване на квартирі житлового фонду і займається оптовою торгiвлею встановлено, що засновником, директором та головним бухгалтером є одна особа, статутний фонд на підприємстві відсутній, основні засоби не обліковуються, заробітна плата не виплачується.

Всі перелічені фактори свідчать про неможливість реального здійснення господарської діяльності (оптова торгівля без найманих! з квартири! без основних засобів! з чималим обігом товарів та коштів!). Але при цьому, підприємством сформовано податковий кредит з ПДВ на 80,3 тис.грн., який і зменшено йому за результатами перевірки.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

АДВОКАТИ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬ ПІДПРИЄМНИЦЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ, ВЕДУТЬ ДВІ КНИГИ ОБЛІКУ

Якщо фізична особа провадить незалежну адвокатську діяльність, та одночасно здійснює й підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування, така особа веде дві книги обліку доходів і витрат:

1. Книгу обліку доходів і витрат (затверджена наказом ДПА України від 24.12.2010р. №1025) – для відображення доходів, отриманих від адвокатської діяльності;

2. Книгу обліку доходів (затверджену наказом Мінфіну України від 15.12.2011р. №1637) – залежно від обраної групи платника єдиного податку.

Доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування, відображаються у податковій декларації платника ЄП-фізичної особи-підприємця. Форму такої декларації затверджено наказом Мінфіну України від 21.12.2011 р. № 1688 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

Декларація подається у строки:

-   для платників єдиного податку І та ІІ груп – у строки, встановлені для річного податкового періоду. Тобто, протягом 60 календарних днів, наступних за останнім днем звітного року.

-   для спрощенців ІІІ та V груп – у строки, встановлені для квартального податкового періоду. Тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу. У 2013 році:  за І квартал – до 10 травня; за півріччя – до 10 серпня; за 9 місяців – до 9 листопада; за рік – до 9 лютого.

Порядок ведення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності визначено розділом XIV Податкового кодексу України.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ДОХІД ФОП «ЄДИННИКА» ПРИ БЕЗОПЛАТНОМУ ОТРИМАННІ ТОВАРІВ (РОБІТ, ПОСЛУГ)

До суми доходу фізична особа підприємець – платник єдиного податку включає вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), визначену за звичайними цінами.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

«ТЕЛЕФОННІ КОНСУЛЬТАЦІЇ»

Консультації щодо податкового законодавства можна отримати за багатоканальним телефонним номером 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів). Інформаційно-довідковий департамент ДПС України надає відповіді з 8:00 до 20:00 години щодня (крім суботи та неділі). Прийом запитань на е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду здійснюється цілодобово, без вихідних. Дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

 

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада