1 2 3
НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Друкувати Написати листа
Середа, 19 червня 2013 07:23

1. З 11.06.2013 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 року № 403 «Про затвердження Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів» (далі – Постанова № 403).

Зазначена постанова встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів (далі - транспортні засоби) з метою визначення доходу від їх продажу (обміну) для цілей обкладення податком на доходи фізичних осіб.

Зокрема, Постановою № 403 передбачено, що середньоринковою вартістю транспортних засобів є величина, яка визначається статистичними методами і еквівалентна імовірній ціні, за яку може здійснюватися купівля-продаж транспортних засобів певної марки та моделі з відповідним строком експлуатації та пробігом на встановлену дату проведення оцінки.

2. З 04.06.2013 р. набрав чинності наказ Міндоходів України, яким затверджено у новій редакції Державний реєстр РРО з урахуванням моделей реєстраторів, внесених відповідними наказами Міністерства доходів і зборів України, ДПС України та рішеннями Державної комісії з питань електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабінеті Міністрів України.

Визнано таким, що втратив чинність, наказ Міндоходів України від 26.04.2013 р. № 82.

Оновлений Державний реєстр РРО розміщено на сайті «Вісника» (www. visnuk. com. ua).

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

БУДЬТЕ ПИЛЬНИМИ! ПРОВОКАЦІЇ ШАХРАЇВ!

Останнім часом почастішали випадки, коли невідомі, представляючись керівниками органів податкової служби, просять бізнесменів та підприємців організувати банкет для комісії з вищестоящих структур Міністерства доходів і зборів, надати фінансову допомогу і перерахувати кошти на поповнення рахунків мобільного зв'язку.

Так, нещодавно, власникам двох кафе м. Кременчука зателефонував невідомий і, представляючись керівником податкової міста, вимагав організувати банкет для комісії та поповнити рахунки мобільного зв’язку на «парочку» тисяч гривень. Власники закладу не розгубились і одразу повідомили про дзвінки.

Кременчуцька ОДПІ застерігає громадян, суб’єктів господарювання не піддаватись провокаціям! Щоб не стати жертвою шахраїв, будьте пильними і у разі отримання інформації про подібні шахрайські дії, негайно повідомляйте відділ внутрішньої безпеки Головного управління Міндоходів у Полтавській області за адресою: м. Полтава, вул. Фрунзе, б. 155 (кім. 318-321) або за телефоном (0532) 63-00-70.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

СПЛАЧЕНІ ПОДАТКИ – ЯКІСНИЙ ДОБРОБУТ

Податкова служба в нашій країні виконує функцію контролю за виконанням платниками податків чи то громадян, чи то підприємців, підприємств та організацій будь-якої форми власності правильність нарахування податків і зборів та їх сплату в установлені законодавством строки.

Першого травня завершила свою роботу «Кампанія Декларування – 2013». Іншими словами громадяни, які у 2012 році отримали: спадщину, подарунки, дохід від надання в оренду (продажу) нерухомого або рухомого майна, іноземні доходи, доходи від репетиторства, фото-відеозйомок, дохід від організації розважальних заходів та інші доходи, що не оподатковувались при виплаті, - повинні були подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2013 року та сплатити податок на зазначені в ній доходи до 1 серпня цього року.

Для зручності платників у податковій інспекції зробили все можливе: працювали за подовженим графіком роботи, надавали консультації. Нововведенням цьогорічної кампанії Декларування стало і подання декларацій про майновий стан і доходи в електронному вигляді.

Для громадян, які проігнорували подання декларації у встановлений законодавством строк, зобов’язання щодо її подання залишається невиконаним. Тому всім боржникам необхідно найближчим часом звернутися до податкової інспекції та задекларувати свій дохід за минулий рік.

Пам’ятайте, що за неподання декларації законодавством передбачено відповідальність у вигляді штрафних фінансових санкцій!

Управління  оподаткування фізичних осіб Кременчуцької ОДПІ

 

УХИЛЕННЯ ВІД ОПОДАТКУВАННЯ ЧЕРЕЗ БАНКРУТСТВО

Боржники намагаються уходити від сплати заборгованості перед бюджетом через банкрутство своїх юридичних осіб, заздалегідь виводячи всі значущі активи до початку процедури банкрутства. Саме такий випадок викрили нещодавно податкові міліціонери.

В ході відпрацювання одного з товариств було встановлено, що до порушення справи про банкрутство підприємство мало на балансі: будівлі, споруди виробничої бази, адміністративне та офісне приміщення.

При перевірці з’ясовано, що вказану нерухомість було відчужено за заниженими цінами на користь пов’язаних осіб (які перебувають в родинних зв’язках з керівником та іншими учасниками товариства). Саме відчуження активів за ціною, яка в декілька разів нижча вартості, за якою їх було оприбутковано на підприємстві, погіршило його фінансовий стан. В сумарному виразі заниження вартості склало понад 7 млн. грн.

В діях посадових осіб підприємства встановлено ознаки злочину у частині доведення ними до банкрутства підпорядкованого підприємства.

Матеріали перевірки внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, відповідальність за який передбачено ч.1 ст. 219 Кримінального кодексу України (штраф 34 000 - 51 000 гривень з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років).

Штаб ВПМ Кременчуцької ОДПІ

 

ТЕРМІНИ ЗБЕРІГАННЯ ДОКУМЕНТІВ

Досить важко розібратися, скільки років зберігати той чи інший документ. Проте, розібратися необхідно, задля уникнення дуже неприємних наслідків перевірок.

Отже, платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених первинними бухгалтерськими документами.

Саме первинні документи фіксують та підтверджують факт реального здійснення господарських операцій. Тому, платники податків зобов’язані забезпечити їх зберігання.

Відповідно до пункту 44.3 статті 44 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI термін зберігання більшості бухгалтерських документів становить три роки. Проте є і винятки. Термін зберігання деяких документів становить і 5, і 75 років (наприклад, відомості про нарахування заробітної плати).

Обчислення термінів зберігання провадиться з 1 січня року, наступного за роком їх складання.

У разі ліквідації платника податків, документи, пов’язані з його діяльністю не менше як за 3 роки, що передували даті ліквідації у встановленому законодавством порядку передаються до архіву.

Юридичне управління Кременчуцької ОДПІ

 

ЯК ЗВЕРНУТИСЯ ДО ПОДАТКОВОЇ

Протягом січня-травня 2013 року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 64 письмових звернення від громадян, 29 запитів на публічну інформацію. Протягом року проведено 14 особистих прийомів. З початку року Центром обслуговування платників податків Кременчуцької ОДПІ було надано 9791 адміністративну послугу, прийнято 97953 екземплярів податкової звітності, надано 8058 податкових консультацій, надано 1748 послуг електронного цифрового підпису.

Громадяни країни у своєму повсякденному житті зіштовхуються з необхідністю звертатися з тих чи інших питань в установи, організації, органи влади тощо. Право на звернення є одним з конституційних прав громадян України. Законом України «Про звернення громадян» від 2 жовтня 1996 року № 393/96-ВР (далі - Закон) врегульовано питання практичної реалізації громадянами України такого права.

Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції чи зауваження, заяви чи клопотання, скарги.

До посадових осіб Кременчуцької ОДПІ громадяни можуть звернутися з питань, які виключно належать до повноважень податкового відомства.

Звернення не може бути анонімним, у ньому має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Звернення може бути індивідуальне чи колективне, усне чи письмове.

Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення,  невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу або його заступник встановлює необхідний термін для розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених  у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Крім того, керівники Кременчуцької ОДПІ проводять особисті прийоми громадян у встановлені дні та години.

Графік прийому начальника Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ

Приймальня громадян розташована за адресою: м. Глобине, вул. 1-го травня, б. 11, каб. 2

Одерій Олександр Славович – заступник начальника Кременчуцької ОДПІ – начальник Глобинського відділення   – кожна п’ятниця місяця з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Попередній запис на особистий прийом здійснюється за 5 робочих днів до календарної дати прийому за адресою м. Глобине, вул. 1-го травня, б. 11, секція №3 або телефоном (05365) 2-41-82

Відділ забезпечення доступу до публічної інформації та розгляду звернень громадян Кременчуцької ОДПІ

 

ПЕРЕВАГИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗВІТУВАННЯ

Подання звітності в електронному вигляді, має багато переваг як для платника податків, так і для податкової служби, зокрема платники податків отримують:

економію робочого часу та власних коштів на придбання бланків звітності;

звітність, надіслана електронною поштою не потребує дублювання на паперових носіях та їх зберігання;

уникнення черг; гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок;

суттєве скорочення термінів проведення перевірки щодо правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ;

оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді;

конфіденційність інформації;

оперативність обробки отриманої інформації у податковому органі.

Крім того, платникам, які звітують в електронний спосіб, завчасно надаються додаткові електронні сервіси, а саме, інформуються про наявні розбіжності Єдиного реєстру податкових накладних; про наявність податкового боргу; про результати перевірки податкової звітності та про підстави віднесення до певної категорії ризику. Тому, Кременчуцька ОДПІ запрошує Вас до звітування в електронному вигляді! Для цього необхідно лише отримати безкоштовні ключі електронного цифрового підпису, які дають змогу звітувати в режимі он-лайн до органів Міністерства доходів і зборів, Державної статистики та при звітуванні з Єдиного внеску. Безкоштовні електронні ключі можна отримати в приміщенні Кременчуцької ОДПІ за адресою: вул. Жовтнева, б. 43, кім. 205 з 9.00 до 19.30 год. у будні дні, в п’ятницю – до 18.15 год.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

ДО 1 ЛИПНЯ БЕЗ ШТРАФНИХ

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що суб’єкти господарювання, які використовують касові апарати, з 1 січня 2013 року повинні подавати по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків. З 1 липня 2013 року вступає в дію законодавча норма, яка передбачає застосування фінансових санкцій  до платників податків, які використовують недоопрацьовані касові апарати.

Для електронного звітування користувачі касової техніки повинні придбати реєстратори розрахункових операцій нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми або допрацювати існуючу касову техніку та приєднати до неї відповідні модеми для передачі звітної інформації. Для цього власникам касових апаратів необхідно обов’язково звернутись до Центрів сервісного обслуговування або виробників РРО.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

Фізичні особи-підприємці не зобов’язані використовувати печатку при здійсненні підприємницької діяльності

Фізичні особи-підприємці, у тому числі платники єдиного податку, рішення про використання печатки приймають самостійно в залежності від специфіки діяльності.

Крім того, нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника податків повідомляти органи Міндоходів України про отримання або знищення печатки.

Господарським кодексом України, яким визначено особливості статусу громадянина як суб’єкта господарювання, не міститься вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання (ст. 128 ГКУ від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями).

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

Четвер, 27 червня, останній день подання:

  • повідомлення платника податку про прийняття рішення щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства у 2014 році;

Четвер, 27 червня, останній день сплати:

- авансових внесків з податку на прибуток за червень;

  • ПДВ за травень;
  • фіксованого сільськогосподарського податку за травень;
  • акцизного податку за травень;
  • збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за травень;
  • збору за користування радіочастотним ресурсом України за травень;
  • плати за землю за травень;
  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за травень 2013 року.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада