1 2 3
ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ТРИВАЄ Друкувати Написати листа
Вівторок, 11 червня 2013 07:39
Боксерський міжнародний турнір серед професіоналів пройшов 30 липня 2011 року в Одесі під егідою компанії «К2 промоушен». Кременчужанин  Валерій Бражник у стійкому двобої переміг 10 раундовий титульний бій.

Минулого тижня Валерій відвідав податкову Кременчука з метою декларування власних доходів за 2012 рік.

Приємно, що видатні особи нашого міста дбають про свій імідж, бюджет своєї країни і Кременчука, зокрема. Це, безперечний достойний приклад для інших.

Триває термін подання декларацій про майновий стан і доходи для тих громадян, які мають на меті отримати податкову знижкуПам’ятайте! Якщо до кінця поточного року ви не скористаєтесь таким правом, використати його в наступному році за наслідками 2012 року ви не зможете.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

 

ПІДВИЩУЙТЕ ЗАРПЛАТИ: ПДВ – АВТОМАТ БУДЕ І В ВАШІЙ КИШЕНІ

З початку року платникам податків Кременчуцької ОДПІ повернуто 881.1 млн. грн. автоматичного ПДВ.

Кошти на свої рахунки отримали 7 платників, які відповідали визначеним критеріям на автоматичну бюджетну компенсацію.

Аналітики податкової відзначають, що для багатьох претендентів на ПДВ-автомат недосяжним  так і залишається критерій недостатнього рівня заробітної плати.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

ТРУДОВЕ ЗАКОНОДАВСТВО «ПІД ВАРТОЮ»

На виконання вимог, поставлених Урядом, працівники Кременчуцької ОДПІ контролюють трудове законодавство в частині легального оформлення найманих працівників та «безконвертну» виплату їм заробітної плати.

Так  протягом 2013 року спільно з Центром зайнятості та Пенсійним фондом проведено 60 рейдів з обстеження суб’єктів господарювання на дотримання норм чинного законодавства в частині використання праці найманих робітників, оформлення підприємницької діяльності, сплати податків та обов’язкових платежів. В ході цієї роботи перевірено 434 суб’єкти господарювання, виявлено 322 неоформлених найманих працівника.

Як  результат – усунено  170 порушень. Додатково до бюджету надійшло 36,8 тис. грн. податків.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

 

ОПОДАТКУВАННЯ ПОДАТКОМ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ІНОЗЕМНИХ ДОХОДІВ

Оподаткування іноземних доходів не є нововведенням 2013 року. І, під час проведення кампанії декларування – 2013, Кременчуцька ОДПІ повідомляла громадян, що відповідно до Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – кодекс) про те, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача і такий платник зобов’язаний подати річну податкову декларацію та сплатити податок  на доходи фізичних осіб за ставками 15% і 17%.

При цьому, слід зазначити, що незалежно від виду доходу, отриманого за кордоном ставка оподаткування становить 15% і 17%. Винятком є суми доходу у вигляді дивідендів з іноземним джерелом їх виплат, які оподатковуються за ставкою 5%.

У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, такий платник визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку:

а)  податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;

б)  поштові податки;

в)   податки на реалізацію (продаж);

г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.

Одночасно, кодексом встановлено, що сума податку з іноземного доходу громадянина України, сплаченого за межами своєї країни, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника відповідно до законодавства України.

Для одержувачів іноземних доходів в кодексі зроблено виняток. Так, платник податку, у якого відсутні, підтверджуючі документи щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, може продовжити термін подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним, якщо подасть до податкової інспекції за місцем проживання заяву про перенесення строку.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

ОТРИМАННЯ РЕЄСТРЦІЙНИХ НОМЕРІВ

За 5 місяців 2013 року Кременчуцькою ОДПІ видано 3 180 реєстраційних номерів облікової картки платника податків

(більш відомих за попередньою назвою «ідентифікаційний номер»)

У травні переважну більшість «отримувачів» номеру склали старшокласники. Діти, які націлені вступати до вищих навчальних закладів і не мають реєстраційного номеру, можуть (у разі досягнення 16-річного віку) підійти до податкової інспекції за місцем реєстрації з паспортом, щоб подати заяву на отримання номеру облікової картки. Якщо дитині не виповнилося 16 років і паспорту вона не має – номер облікової картки на неї може отримати хтось із батьків на підставі поданої заяви, свого паспорту та свідоцтва про народження його дитини.

Ще слід пам’ятати, що при зміні будь-яких реєстраційних даних (місця проживання, прізвища тощо) громадянина зобов’язано законодавством України повідомляти орган податкової служби протягом місяця з дня виникнення таких змін. У разі неповідомлення - слід чекати на відповідальність у вигляді штрафних санкцій.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

КАСОВА СТРІЧКА В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ З 1 ЛИПНЯ ОБОВ’ЯЗКОВА

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2013 року суб’єктам господарювання необхідно подавати звітність про використання реєстраторів розрахункових операцій до податкових органів в електронному вигляді.

Для електронного звітування користувачі касової техніки повинні придбати РРО нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми або допрацювати існуючу касову техніку та приєднати до неї відповідні модеми для передачі звітної інформації. Для цього власникам касових апаратів необхідно обов’язково звернутись до Центрів сервісного обслуговування або виробників РРО.

Зауважте, що визначені норми не водять додаткових обов’язків для суб’єктів господарювання, а лише змінюють старий порядок подання звітності. Так, замість звітності до 15 числа один раз на місяць на паперових носіях передбачено її подання в електронному вигляді.

Копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків формуються на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модема, приєднаного до нього, і один раз на день цей звіт автоматично передається на сервер обробки інформації Міністерства доходів і зборів.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

РОЗСТРОЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ ЗА ЗАЯВОЮ ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ

Трапляються випадки, коли платник податків не в змозі своєчасно сплатити суму того чи іншого грошового зобов’язання. На допомогу прийде розстрочення платежу.

Розстроченням грошових зобов’язань (податкового боргу) є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов’язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному п. 129.4 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI.

У разі прийняття рішення про отримання розстрочення платник податків має звернутися до податкового органу із заявою.

Підставою для надання розстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу є надання платником податків достатніх доказів існування обставин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, а також економічного обґрунтування можливості погашення грошових зобов’язань та податкового боргу внаслідок застосування режиму розстрочення.

Розстрочені суми грошових зобов’язань або податкового боргу погашаються рівними частками починаючи з наступного місяця за тим, у якому прийнято рішення про надання такого розстрочення.

Хай процвітає ваш бізнес, але, якщо виникне необхідність ви впевнено можете скористатися розстроченням грошових зобов’язань чи податкового боргу і не накопичувати борги перед державою.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

ЗБІР З ПЕРШУ РЕЄСТРАЦІЮ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ

З введенням в дію Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI транспортний податок замінено збором за першу реєстрацію транспортного засобу.

Перша реєстрація транспортного засобу – це реєстрація, нових автомобілів або тих авто (навіть старих), які  ввезені в Україну з-за кордону. Платниками збору є юридичні та фізичні особи, які здійснюють таку реєстрацію. Збір сплачується перед проведенням першої реєстрації в Україні транспортних засобів за місцем їх реєстрації за ставками, які діють на день сплати збору.

Транспортні засоби, що належать підприємцям, реєструються за ними як за звичайними фізичними особами.

Юридичним особам (окрім сплати) необхідно в десятиденний строк подати розрахунок суми збору за вказані транспортні засоби. Розрахунок подається до відповідного територіального органу Міністерства доходів України за місцезнаходженням юридичної особи та за місцем реєстрації транспортного засобу.

До розрахунку обов’язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив таку реєстрацію.

У разі, якщо сплата збору не відбулась або документи, що дають право на користування пільгами відсутні – перша реєстрація транспортного засобу в Україні не проводиться.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

 

ЧИ СПЛАЧУЮТЬ ЄДИНИЙ ВНЕСОК ПІДПРИЄМЦІ-ПЕНСІОНЕРИ

Чи сплачує єдиний внесок підприємець (спрощена система оподаткування), який отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»?

Відповідно до частини четвертої статті 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Згідно із Законом України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 1058) пенсіонер — це особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім’ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.

Зазначеним Законом передбачено такі види пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія у зв’язку із втратою годувальника та пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства).

Умови призначення пенсії за віком визначено ст. 26 Закону № 1058.

Отже, фізичні особипідприємці, які отримують пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ, не звільняються від сплати єдиного внеску.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

Четвер, 20 червня, останній день подання:

-          - податкової декларації з ПДВ за травень;

-          копій записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних за травень в електронному вигляді усіма платниками ПДВ;

-          декларації акцизного податку за травень;

-          розрахунку збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за травень;

-          розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за травень;

-          податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за ново відведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі в травні 2013 року.

Четвер, 20 червня, останній день сплати:

-          авансового внеску з єдиного податку за червень платниками, віднесеними до І та ІІ груп;

-          єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за травень (крім гірничих підприємств).

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

 

СЕМІНАР ДЛЯ КОРИСТУВАЧІВ КАСОВОЇ ТЕХНІКИ

До уваги суб’єктів господарювання!

У зв’язку з численними проханнями платників податків щодо роз’яснення електронного звітування за допомогою касової техніки, 14 червня цього року о 10:00 відбудеться семінар в приміщенні залу засідань Головного управління Міндоходів у Полтавській області за адресою:

м. Полтава, вул. Фрунзе, 4.

З питань участі у семінарі телефонуйте за номером  у м. Полтаві: (0532) 50-35-17.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

СЕМІНАР ДЛЯ НОВОСТВОРЕНИХ ПІДПРИЄМЦІВ

Кременчуцька об’єднана державна податкова інспекція кожного І та ІІІ вівторка місяця проводить семінар для новостворених суб’єктів господарювання о 9.00 год. за адресою: вул. Жадова, б.12.

Довідки телефоном: 2-45-20.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
Оновити



Пошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада