1 2 3
ТРИВАЄ ОСТАННІЙ МІСЯЦЬ КАМПАНІЇ ДЕКЛАРУВАННЯ! Друкувати Написати листа
Четвер, 11 квітня 2013 07:27

Кременчуцька об’єднана державна податкова інспекція нагадує, що триває останній місяць «Кампанії Декларування».

1 травня 2013 року закінчується кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2012 році. На останній місяць подання декларацій в Центрах обслуговування платників податків чекає найбільша кількість охочих подати декларацію про доходи.

Декларацію зобов’язані подати особи, які у 2012 році отримали спадщину, подарунки, дохід від продажу (або надання в оренду) нерухомого чи рухомого майна, отримували іноземні доходи, доходи від репетиторства, фото-відео-зйомок, дохід від організації різних розважальних та святкових заходів та такі доходи, що не оподатковувались при виплаті. Задекларувати свій дохід необхідно до 1 травня цього року. Звітування після 1 травня відбуватиметься вже з урахуванням донарахованих штрафних фінансових санкцій.

 

Прийомка декларацій відбувається в Центрі обслуговування платників податків Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ за адресою: м. Глобине, вул. 1 Травня, 11.

У 2013 році до кампанії «Декларування доходів – 2013» долучилися видатні громадяни: Сергій Лоб - переможець талант – шоу «Народна зірка» та Андрій Голівець - переможець з легкої атлетики по штовханню ядра XIV Літніх Паралімпійських ігор 2012, які проходили у Лондоні.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ВІД ПРОДАЖУ ВЛАСНОЇ СІЛЬГОСППРОДУКЦІЇ

Доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку. Власна сільгосппродукція, це та, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках для ведення:

садівництва або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) або для індивідуального дачного будівництва;

особистого селянського господарства або земельні частки (паї), виділені в натурі, сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

Водночас,  якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, доход від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Оподаткування доходів, отриманих від продажу власної сільгосппродукції визначено підпунктом 165.1.24 п.165.1 ст.165 Податкового Кодексу України.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

ПОДАННЯ ПОДАТКОВОЇ ЗВІТНОСТІ З ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ  З 01 КВІТНЯ 2013 РОКУ

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 17.12.2012 № 1342 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року №1492» (далі – наказ № 1342) затверджено нові форми та порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ.

Наказом № 1342 передбачено скорочення кількості податкової звітності шляхом переходу від чотирьох існуючих на сьогодні форм податкових декларацій з податку на додану вартість до однієї.

Зазначена форма декларації буде застосовуватись платниками податку на додану вартість як для відображення результатів діяльності та проведення розрахунків з Державним бюджетом, так і відображення діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства відповідно до статті 209 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), діяльності переробних підприємств (пункт 1 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ), діяльності сільськогосподарських підприємств відповідно до пункту 209.18 статті 209 ПКУ.

Слід зазначити, що в податковій декларації з податку на додану вартість проставляється відмітка «загальна».

Переробні підприємства, підприємства, які зареєстровані як суб’єкти спеціального режиму оподаткування , і сільськогосподарські підприємства, які здійснюють діяльність відповідно до пункту 209.18 статті 209 ПКУ, крім декларації з податку на додану вартість з відміткою «загальна» для розрахунків з державним бюджетом подають ще й декларацію з податку на додану вартість з відміткою про спеціальний режим оподаткування для відображення відповідного виду діяльності платника.

Отже, нова форма декларації з податку на додану вартість вводиться в дію для звітності, поданої починаючи з 01 квітня 2013 року.

Таким чином, починаючи з 01 квітня 2013 року за новими формами платниками податку подаються такі форми податкової звітності з податку на додану вартість:

-          декларація з податку на додану вартість;

-          уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Крім того, з 01 березня цього року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.12.2012 № 1340 «Про затвердження форми Реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядку його ведення».

Отже, платники податку на додану вартість повинні вести реєстр виданих та отриманих податкових накладних за формою та у порядку, які затверджені наказом №и 1340, починаючи з 01 березня 2013 року.

Починаючи з 01 квітня 2013 року платники податку повинні подавати копії записів у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних за новою формою.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

ВИЗНАЧЕННЯ ГРАНИЧНОГО СТРОКУ ПОДАННЯ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.

Однак, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації. При цьому, платник не повинен враховувати перенесення термінів подання звітності у зв’язку з вихідними чи святковими днями.

Так, наприклад, для  платників ПДВ, які звітують щомісячно, останнім днем подання податкової декларації за березень 2013 року буде 22 квітня 2013 року, а останнім днем сплати податкового зобов’язання – 30 квітня 2013 року.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

НА ПЕРЕОБЛАДНАННЯ РРО ЗАЛИШИЛОСЬ МЕНШЕ 3-Х МІСЯЦІВ

З початку цього року змінився порядок звітування за операціями у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Так, замість документів на паперових носіях до органу ДПС необхідно  подавати документи в електронному вигляді

Подання звітності в електронному вигляді не вводить додаткових обов'язків, а лише змінює старий порядок подання звітності. Замість подання звіту на паперових носіях 1 раз на місяць, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяцем, передбачено подання в електронній формі.

Запровадження таких новацій дозволить суттєво зменшити кількість фактичних перевірок суб’єктів господарювання.

Наразі в Кременчуцькій ОДПІ обліковується 72 касових апарати, які працюють з електронною стрічкою.

Відповідальність за неподання звітності про використання в РРО в електронному вигляді настане з 1 липня 2013 року.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

КЛЮЧІ ЦИФРОВОГО ПІДПИСУ НАДАЮТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО…  В КРЕМЕНЧУЦІ

З початку відкриття в м. Кременчуці Управління сертифікованих ключів ІДД ДПС України видано 1067 безкоштовних ключів електронного цифрового підпису

Цього року з’явилася можливість подавати декларацію про майновий стан і доходи «електронною» поштою. І не тільки … Також дуже зручно подавати іншу звітність, не залишаючи свого робочого місця. Для звітування через мережу Інтернет потрібно мати спеціальний ключ, який кодує цифрами підписи посадових осіб або громадян.

Будь-який документ завіряється підписом особи, яка його надає. Такий самий порядок оформлення має і звітність, що готується для надсилання електронною поштою. От тільки підписи в ній проставляються електронні, які (для збереження конфіденційності користувача) шифруються спеціальним електронним ключем.

З 10 січня цього року в приміщенні Кременчуцької ОДПІ за адресою: м. Кременчук, вул. Жовтнева, б. 43, кім. 205 розташоване спеціальне Управління сертифікованих ключів Інформаційно-довідкового Департаменту ДПС України, яке безоплатно надає посилені сертифікати відкритих ключів.

Для отримання сертифікату відкритого ключа платнику податків необхідно надати незначний перелік документів. Він є різним для юридичних та для фізичних осіб, але нескладним.

Близько 20 хвилин триває оформлення ключів і все – про походи до податкової інспекції можете забути…

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

30 КВІТНЯ – ОСТАННІЙ ДЕНЬ ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:

  • отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2012 року податок не утримувався;
  • отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
  • отримання іноземних доходів;
  • якщо доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами лише у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році – 128 760 грн. (1073х120)), тощо.

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

БЕРЕЖІТЬ ДВИГУНИ СВОЇХ АВТО ВІД ФІЛЬСИФІКОВАНИХ ЗАПРАВОК

Співробітниками відділу податкової міліції Кременчуцької ОДПІ припинено діяльність «підпільної» АЗС, організованої  мешканцем Кременчука.

Підприємець» навіть не ускладнював собі життя отриманням реєстраційних та дозвільних документів на торгівлю паливо-мастильними матеріалами. Працівники відділу податкової міліції вилучили автозаправне обладнання, ємності для зберігання паливо-мастильних матеріалів, 1900 л. дизпалива, 200л. бензину та 700 л. керосину на суму 120 тис. грн.

Загалом, з початку року працівниками відділу податкової міліції ДПС у Полтавській області викрито 5 незаконних виробництв підакцизної продукції та припинено фінансування 5 автозаправних станцій, які діяли без відповідних дозвільних документів та замість якісного палива пропонували покупцям його фальсифіковану версію - суміш вуглеводної основи, води, антифризу та дешевих домішок, які підвищують октанове число. Водії, які заправляють таким паливом своє авто, травлять не тільки екологію, але й піддають небезпеці двигун свого залізного коня. Адже, вихлопи фальсифікованого палива складаються із з'єднання свинця, діоксину, інших шкідливих домішок,

Цього року з незаконного обігу паливно-мастильних матеріалів вилучено понад 2,1 млн. грн.

Штаб ВПМ Кременчуцької ОДПІ

Спрощенці другої групи звітують один раз на рік

Для підприємців, які працюють на другій групі спрощеної системи оподаткування, з 1 січня поточного року запроваджено податковий (звітний) період – календарний рік. Відтепер, як і платники першої групи, вони звітуватимуть один раз на рік.

Таке нововведення передбачено внесеними змінами до Податкового кодексу, які набрали чинності з початку цього року. Також передбачено зниження ставок для платників єдиного податку п’ятої групи з 7 та 10 % на 5 та 7 % відповідно.

Для платників-спрощенців третьої групи-п’ятої груп, нагадують у Міндоходів, звітним періодом залишається календарний квартал.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

ЗАТВЕРДЖЕНО ДОВІДНИКИ ПІЛЬГ

Міністерством доходів і зборів України затверджено Довідник №65/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довідник №65/2 інших податкових пільг.

У довідниках надано перелік пільг з податку на прибуток, з оподаткування неприбуткових установ і організацій, плати за землю, податку на додану вартість, державного мита тощо, а також початок та кінець дії пільг.

Ознайомитися з довідниками можна за адресою http://www.sts.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html .

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

П’ятниця, 19 квітня, останній день сплати:

- авансового внеску з єдиного податку за квітень 2013 року платниками, віднесеними до І та ІІ  груп;

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, за І квартал 2013 року.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ ГРОМАДЯНИ ПОЧНУТЬ ОТРИМУВАТИ КВИТАНЦІЇ НА СПЛАТУ ПОДАТКУ НА НЕРУХОМІСТЬ

Власники нерухомого майна, яке підлягає оподаткуванню, з наступного понеділка почнуть отримувати повідомлення про суму нарахованого податку та платіжні реквізити.

Сплатити нарахований податок потрібно буде протягом двох місяців з моменту отримання такого повідомлення. Для цього громадяни мають змогу скористатися послугами банківських установ або поштових відділень, мешканці сільської місцевості можуть сплачувати податок через каси сільських рад.

Власники кількох об’єктів нерухомості можуть звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації для визначення житла, за який буде сплачуватися податок. В інакшому випадку пільга застосовуватиметься до того об’єкту, в якому зареєстрований платник податку.

Крім того, якщо платник не згоден із нарахованими у повідомленні сумами, він повинен також звернутися до податкової для звірки даних, але не пізніше, ніж за два місяці після отримання повідомлення.

Нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу, квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м.кв. та 250 м.кв. відповідно, не оподатковуються. Податок сплачується лише за ті метри, які перевищують зазначені квадрати. Однак така пільга застосовується тільки до одного з об’єктів житлової нерухомості.

У разі необхідності малозабезпечені громадяни можуть сплачувати податок частинами. Для нарахування розстрочки їм потрібно звернутися до податкових органів.

Податок на нерухомість сплачується авансовим внеском на весь рік. Однак, платники, які протягом року, продали своє майно, мають право на повернення зайвих сплачених коштів. Їм потрібно подати відповідну заяву, в якій вказати спосіб перерахування коштів: поточний банківський рахунок, на погашення грошового зобов’язання за іншими платежами або повернення готівкою за чеком. Протягом п’яти робочих днів податковий орган готує відповідний висновок про повернення коштів та направляє його до Держказначейства, який і здійснює перерахування коштів.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада