1 2 3
ПОДАТКОВІ РЕФОРМИ ТА ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ – В ЄДИНОМУ КУРСІ ДО ПЕРСПЕКТИВНИХ ЗМІН Друкувати Написати листа
Четвер, 04 квітня 2013 07:03

голова Державної податкової служби у Полтавській області Володимир Задорожний

Зміни в податковому законодавстві, а також в обслуговуванні платників податків, запровадження яких ініціює новостворене Міністерство доходів і зборів України, мають відповідати тим вимогам, які сьогодні стоять перед економікою країни та податковою системою зокрема. Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко відзначив, що покращення інвестиційного клімату України та, відповідно й тих показників за якими оцінюється країна – це завдання Президента нашої держави Віктора Януковича, тож в рамках його виконання обов’язково вдосконалюватимуться вітчизняні податкова та митна системи.

Завдяки зміні пріоритетів в роботі органів ДПС з фіскальних на сервісні зростають і надходження до бюджетів. Так, за підсумками січня-лютого поточного року до державного бюджету податковою службою Полтавської області мобілізовано понад 3 млрд.грн. платежів, що на 12,1% або на 324 млн.грн. перевищує минулорічні обсяги. Приріст збору забезпечено по таких провідних платежах, як: податок на прибуток – майже на 6%, акцизний податок з вироблених в Україні товарів – в 2,2 рази, платежі за користування надрами – у 7,2 рази. До місцевих бюджетів Полтавщини за січень-лютий цього року надійшло близько 541 млн.грн. платежів, що на 5,4% або на 27,6 млн.грн. перевищує суми надходжень за відповідний період минулого року. Обсяги нарощено по всіх провідних платежах, зокрема по податку на доходи фізичних осіб – на 8,4%, по платі за землю – на 18,3%. Планові бюджетні призначення по платежах до місцевих бюджетів, затверджені місцевими органами влади та які контролюються податковою службою області виконано в повному обсязі на 105,3%.

 

„Крім збільшення надходжень до скарбниці, кардинально змінився і підхід в обслуговуванні клієнтів служби – платників податків”, - переконаний голова Державної податкової служби у Полтавській області Володимир Задорожний. „Зокрема вже неодноразово йшлося про Центри обслуговування платників податків, а їх в області 27, створені при всіх органах податкової служби регіону.

За допомогою фахівців, які працюють в цих Центрах, щомісяця платники податків отримують близько 12 тисяч усних консультацій, в середньому – близько 450 консультацій в одному центрі. А у великих Центрах обслуговування, таких як у Полтаві та Кременчуці, де особливо активно проводиться консультаційна робота, ця цифра сягає майже тисячі консультацій”, - підкреслив керівник обласної податкової служби.

Реформи у податковій службі невід’ємна частина загальнодержавних перетворень у суспільстві, запропонованих у 2010 році Президентом України у Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”.

Відділ  взаємодії з засобами масової інформації та громадськістю ДПС у Полтавській області

ПОДАТОК НА НЕРУХОМЕ МАЙНО

Платниками податку на нерухоме майно є фізичні, юридичні особи та нерезиденти - власники  житлової нерухомості.

У 2013 році платитимуть за нерухоме майно власники квартир за житлову площу, яка перевищує 120 кв.м  і будинків за житлову площу, яка перевищує 250 кв.м

Ставка податку, грн.

Граничний розмір житлової площі для квартир

Граничний розмір житлової площі для будинків

11,47

120-240 кв.м

250- 500 кв.м

30,96

більше 240 кв.м

більше 500 кв.м

У разі, якщо нерухомістю володіють одразу декілька власників, всі вони є платниками податку за свою частину.

Слід зазначити і те, що якщо у власника є два і більше об’єктів нерухомого майна, то незважаючи на те, що разом їх житлова площа може і не перевищувати установлених граничних розмірів, про які щойно йшлося, за другий об’єкт нерухомості (за квартиру або за будинок) власнику доведеться платити.

Платнику податків, який володіє більш ніж одним об’єктом нерухомого майна можна обрати за яку саме нерухомість він хоче отримати пільгу, а за яку – платити податок. Для цього йому необхідно до 1 травня року, що триває, подати заяву до органу державної податкової служби за місцем реєстрації чим повідомити про своє рішення орган ДПС.

Наприклад, якщо громадянин володіє однокімнатною квартирою з житловою площею в 17 кв.м. та приміським будинком у 50 кв. м. зрозуміло, що податок за будинок буде більший і саме за нього ви можете платити, якщо до 1 травня цього року не подасте заяву про те, що пільгу з податку на нерухоме майно хочете отримати саме на приміський будинок. У такому разі, податок нарахують на вашу однокімнатну за квартиру. Розмір податку з 17 кв. м. квартири складатиме 195 грн. на рік (17х 11,47=194,99 грн.). Якщо платник вибір свій залишить не за собою, то податок може бути і більшим – за 50 кв.м. житлової площі будинку він складатиме 574 грн. на рік (50х11,47=573,5 грн.). Погодьтеся, мало кому байдуже платити півтисячі чи втричі меншу суму!

Завчасно робіть свій вибір, не зволікайте. Лише місяць залишився вам для вибору. З 1 травня податківці проводитимуть нарахування самостійно і змінити щось буде вже неможливо.

До 1 липня всі платники податку на нерухоме майно отримають податкові  повідомлення-рішення про розмір нарахованого податку.

У разі, якщо ви випадково (іноді трапляється так) не отримаєте такого повідомлення, - обов’язок зі сплати податку з вас не знімається. В законодавстві України не зазначено виключень для громадян, які не живуть за тією адресою, за якою зареєстровані (а повідомлення прийшло саме туди) і т. ін…

Відповідь  одна – штрафні санкції та пеня за несплату.

Тож, візьміть до відома – за свою нерухомість ви відповідаєте самі. Не варто перекладати на інші плечі ваш обов’язок. Спитають саме з вас. І саме від вас залежить чи спустошиться ваш гаманець на суму штрафних санкцій чи ні.

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

У власників РРО є три місяці для переходу на податкову звітність у режимі «он-лайн»

У Кременчуці 65 касових апаратів уже формують електронну стрічку та автоматично передають дані про готівкові операції на сервери податкової служби. Проте число РРО, підключених до системи зберігання і збору даних від реєстраторів розрахункових операцій через мережу Інтернет, зростає надто повільно. Законодавчі норми, що впроваджують дистанційний моніторинг касових операцій, набрали чинності з 1 січня цього року. І задля необтяжливого переходу до роботи за новими правилами користувачам реєстраторів розрахункових операцій слід дуже оперативно звертатись до сервісних центрів з приводу купівлі або модернізації парку апаратів, адже адаптаційний період відведений на цей процес спливає 1 липня. Підприємцям слід прискорити процедуру переходу на податкову звітність з РРО у режимі «он-лайн» і не відтягувати її до останнього.

З повним переліком моделей реєстраторів розрахункових операцій, що наразі відповідають вимогам закону і часу та включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на інформаційному порталі органів ДПС  за посиланням http://sts.gov.ua/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/62287.html.

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

ПІЛЬГУ З ПОДАТКУ НА НЕРУХОМІСТЬ МОЖНА ЗАСТОСУВАТИ ЛИШЕ ДО ОДНОГО З ОБ”ЄКТІВ

Фізична особа - платник податку може скористатися пільгою зі сплати податку на нерухоме майно. А саме – зменшити базу оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності: для квартири - на 120 м2, для житлового будинку - на 250 м2.

Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якому фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або ж за вибором платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Якщо ж платник податків виявить бажання застосувати пільгу до іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності, йому потрібно надати до 1 липня 2013 року письмове звернення (заяву) до податкового органу за місцем реєстрації.

За наявності у платника податку кількох об'єктів оподаткування база оподаткування визначається окремо за кожним з таких об’єктів.

Нагадаємо, що ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об'єкта житлової нерухомості:

- для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 м2, ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

- для квартир, житлова площа яких перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 м2, ставка податку становить 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Відповідно до статті 8 Закону України від 06 грудня 2012 року „Про Державний бюджет України на 2013 рік” встановлений розмір мінімальної зарплати станом на 01 січня 2013 року в розмірі – 1147 гривень.

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

ЕФЕТИВНИЙ СЕРВІС ДОСТУПНИЙ КЛІЄНТАМ ПОДАТКОВОЇ ТА МИТНИЦІ

З метою забезпечення оперативного реагування на скарги та звернення громадян та суб’єктів господарювання щодо діяльності працівників податкових та митних органів функціонує єдиний антикорупційний сервіс «Пульс».

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи.

Номер цідобової телефонної лінії оновленого сервісу «Пульс» Міністерства доходів та зборів України для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07.

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю  Кременчуцької ОДПІ

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада