1 2 3
ЗА ПЕРШИЙ МІСЯЦЬ НОВОГО РОКУ ВИЯВЛЕНО 69 НЕЛЕГАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ Друкувати Написати листа
Вівторок, 26 лютого 2013 09:59

Ще Франклін Рузвельт – президент США, найвидатніший політик цієї країни ХХ століття, казав: «Жоден бізнес, що існує за рахунок виплати робітникам заробітної плати нижче прожиткового мінімуму, не має права на існування в нашій країні». У побуті «біла» зарплата - це та сума, яку працівник одержує офіційно.

При такій «фінансовій політиці» заробітна плата працівників фактично ділиться на дві категорії: та частина, яка виплачується офіційно, з якої сплачуються податки і відрахування до Пенсійного Фонду, і друга (як правило основна) частина передається працівнику нелегально. Багато фірм вважають за краще платити своїм співробітникам «чорну» зарплату або зарплату «в конверті». Основною причиною нелегальних виплат заробітної плати є небажання роботодавців платити податки і дотримуватися норм трудового законодавства перед співробітниками. У зв'язку з тим, що практика виплати «чорної» зарплати стала дуже поширеною, контролюючі органи постійно працюють над технологіями протидії такій поведінці роботодавців.

 

З початку року членами групи по легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення м. Кременчука за участю працівників Кременчуцької ОДПІ проведено 6 спільних рейдів по перевірці 110 СГД щодо виявлення суб’єктів господарювання, які використовують працю найманих працівників без належного їх оформлення, та які не перераховують до бюджету належні суми податку на доходи фізичних осіб. За результатами проведених обстежень місць здійснення діяльності зазначених вище СГД виявлено 69 неоформлених найманих працівників, в результаті чого до бюджету надійшло податку на доходи фізичних осіб 6 851,03 тис. грн., оформлено трудові договори з 29 найманими працівниками, зареєструвався приватним підприємцем 1 громадянин.

Найскладнішим етапом в боротьбі з «чорною» зарплатою є питання встановлення і доведення фактів виплати зарплати нелегально. Тож хотілося б звернутися до працівників з проханням негайно повідомляти про подібні випадки. Адже погоджуючись на виплату заробітної плати «в конверті», Ви тим самим погоджуєтеся на наступні ризики:

  • не отримати заробітну плату у разі будь-якого конфлікту з начальником,
  • не отримати відпускні,
  • не отримати в повному обсязі оплату листка непрацездатності,
  • повністю позбутися соціальних гарантій, пов'язаних із скороченням, навчанням, народженням дитини та іншими ситуаціями.

Крім того, з Вашої зарплати не будуть в повному обсязі здійснюватися пенсійні нарахування. Неприємність цій ситуації Ви відчуєте більш гостро ближче до старості. 

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

майже 30 тисяч платників податків кременчука користуються послугами ЦОПП

На  сьогодні для підприємців працює 469 сервісних центрів обслуговування платників податків в усіх регіонах країни. Мережа сервісних закладів була створена протягом минулого року. У них платники податків отримують повний комплекс інформаційно-консультаційних та адміністративних послуг: прийняття на облік, подача звітності, отримання довідок, програмного забезпечення для звітування в електронному вигляді тощо.

Центр обслуговування платників податків у Кременчуці функціонує з лютого минулого року. В ньому працюють 34 податківці, які обслуговують понад 18 тисяч фізичних та майже 8 тисяч юридичних осіб.

За період роботи Центру платникам податків надано понад 290 тисяч адміністративних послуг. Окрім можливості отримати визначені адміністративні послуги, відвідувачі ЦОПП можуть скористатися і супутніми послугами – зробити копію документа та заламінувати його і звичайно, отримати податкову консультацію. Щомісяця платники отримують близько 1 тисячі усних консультацій.

Також платники податків мають можливість скористатися інформацією із мережі Інтернет через окремий комп’ютер, підключений до мережі Інтернет.

В Центрі обслуговування платників податків діє приймальня громадян, де згідно із затвердженим графіком, в установлені дні та години, проводяться особисті прийоми громадян посадовими особами інспекції з питань, що входять до компетенції органів державної податкової служби.

Попередній запис на особистий прийом до керівництва податкової здійснюється (за 5 робочих днів до, визначеного графіком, дня прийому) у робочі дні відповідальним працівником відділу забезпечення доступу до публічної інформації та розгляду звернень громадян безпосередньо або за телефоном 74-18-38.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

Від ліцензування цигарок і горілки ДО БЮДЖЕТУ надійшло майже 5 мільйонів гривень

Необхідність заходів державного контролю в цьому напрямку підприємницької діяльності виникла з моменту економічних і правових реформ з початку 90-х років, коли роздрібний продаж алкоголю (як і багато інших видів підприємницької діяльності) стали доступні підприємцям, і взагалі виникло підприємництво в Україні як таке. Як це і буває, спочатку роздрібний продаж алкоголю носив хаотичний характер: алкогольна продукція продавалася в лотках, кіосках і просто на вулиці. Природно при такому продажу про ефективний контроль з боку держави і мови бути не могло. Лише в 1995 році був прийнятий Закон «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», яким запроваджено обов’язкове ліцензування роздрібної торгівлі алкоголем і тютюном.

Ліцензія на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається суб’єкту господарювання на кожен касовий апарат, через який здійснюється продаж даної продукції, строком на 1 рік. Плата за придбання такої ліцензії складає у Кременчуці 8 тис. грн. на рік, які можуть сплачуватись поквартально.

Ліценція на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами необхідна одна на торгову точку, її вартість становить 2 тис. грн. на рік.

У 2012 році надходження від ліцензування цигарок і горілки становлять 4,9 млн. грн., що на 200 тис. грн. більше в порівнянні з 2011 роком. В середньому щомісяця до бюджету від ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами надходить понад 400 тис. грн.

Загалом же протягом 2012 року суб’єктам господарювання Кременчука видано 1434 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

У І кварталі 2013 році податкові перевірки скоротяться майже на половину

Вже декілька років поспіль стратегія формування плану-графіка перевірок платників податків загалом позначена новими підходами. Перевіряють лише тих із них, хто має ризики щодо несплати податків або при неодноразовому нагадуванні про наявність таких ризиків не вживає заходів щодо їх усунення. Податковим кодексом на законодавчому рівні встановлено періодичність проведення документальних планових перевірок, яка залежить від ступеня ризику діяльності платника податків. Платники з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, із середнім – не частіше ніж раз на два роки, високим – не частіше одного разу на календарний рік.

До плану-графіку проведення документальних перевірок на І квартал 2013 року включено лише 17 суб’єктів господарювання - юридичних осіб та 11 фізичних осіб - підприємців. Порівняно з І кварталом 2012 року кількість перевірок підприємств скорочено на 50%, а фізичних осіб-підприємців – на 30%. Тоді перевірялися 34 юридичні особи та 15 підприємців.

Практика скорочення документальних перевірок продовжуватиметься і надалі завдяки запровадженню ризикоорієнтованої системи відбору платників податків до перевірок. Вона дозволяє зосереджувати податкову увагу виключно на ризикових підприємствах.

Інноваційні інструменти моніторингу були розроблені в рамках загальної стратегії відмови від фіскальних методів на користь створення на базі податкової повноцінної сервісної служби. Одним з основних принципів податкового сервісу є невтручання у діяльність сумлінних платників.

Автоматизований відбір кандидатів на перевірку призвів до того, що в минулому році щоквартально перевірялося не більше 38 підприємств та 17 підприємців, а за весь рік було перевірено 111 юридичних осіб та 77 фізичних осіб. Загалом же з 2010-го року кількість перевірок знизилася втричі.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

ДО УВАГИ АБІТУРІЄНТІВ!

Управлінням податкової міліції ДПС у Полтавській області розпочато відбір кандидатів для участі в конкурсі щодо зарахування на денну форму навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра за напрямком підготовки «Правоохоронна діяльність» на факультет підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції Національного університету державної податкової служби України

у 2013 році (м. Ірпінь, Київської області).

Добір кандидатів  проводиться на конкурсній основі за адресою:

м. Кременчук, вул. Жовтнева, 43, тел. 74-25-47.

ДЕКЛАРУЙ! УКРАЇНУ БУДУЙ!

До відома громадян, які у 2012 році отримали: спадщину; подарунки; дохід від надання в оренду (продажу) нерухомого або рухомого майна; іноземні доходи та такі, що не оподатковувались при виплаті Податковим кодексом України Вас зобов’язано подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2013 року.

Декларацію можна подати в електронному вигляді, попередньо отримавши безкоштовні електронні ключі цифрового підпису в Кременчуцькій ОДПІ за адресою:

вул. Жовтнева, б. 43, кім. 205. Телефони: 2-24-17, 2-52-18

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

НОВИЙ СЕРВІС ВІД ПОДАТКОВОЇ!

До відома платників податків! ДПС України запроваджує новий сервіс для платників – надання правової оцінки інвестпроектів на наявність податкових ризиків для підприємств з іноземними інвестиціями (через Інтернет). Реалізація сервісу забезпечить інформаційну підтримку іноземним інвесторам.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

ПРАЦЮЄ ТЕЛЕФОННА ГАРЯЧА ЛІНІЯ!

«Пульс податкової» - це антикорупційний проект податкової служби, який покликаний подолати корупцію в лавах відомства. Телефонна гаряча лінія працює за номером (044)284-00-07. За вказаним номером податківці приймають звернення платників податків та повідомляють їх про вжиті заходи, викладені у його зверненні.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

СТИСЛО ПРО НЕОБХІДНЕ: БЛІЦ-ОГЛЯД ПОДАТКОВИХ НОВИН

1. Мінфін наказом від 28.01.2013 р. № 39 затвердив нові форми звітності з консолідованого податку на прибуток, у яких передбачені рядки для декларування авансових внесків із податку на прибуток.

2. Наказом Мінфіну від 17.12.2012 р. № 1340 затверджено, нову форму Реєстру виданих та отриманих податкових накладних. При цьому вона дещо відрізняється від попередньої форми. В наступному випуску  ми розкажемо про зміни.

3. На сайті ДПС України у розділі «Електронна звітність» розміщено оновлену версію 1.30.12 станом на 08.02.2013 року програмного забезпечення з формування та подання платниками податків податкової звітності до органів ДПС в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

 

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада