1 2 3
СПІЛЬНЕ ВИВЧЕННЯ ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ Друкувати Написати листа
Вівторок, 11 грудня 2012 09:09

На семінарі, який відбувся наприкінці минулого тижня, фахівці податкової інспекції м. Кременчука роз’яснювали нові підходи в адмініструванні  податку на прибуток. Йшлося про авансові внески з цього податку, які підприємства сплачуватимуть з початку наступного року, про основні нововведення, яких зазнав Податковий кодекс України від 2 грудня 2012 року №2755-VI останнім часом: про податок на нерухоме майно, про введення 5, 6 груп платників єдиного податку, про переваги електронної звітності, в тому числі про використання РРО з контрольною стрічкою в електронній формі.

Семінар проходив в атмосфері жвавого спілкування. На всі питання, які надійшли від відвідувачів, надано повні змістовні відповіді.

“ЗЕМЕЛЬНИХ БОРЖНИКІВ” ЧЕКАЄ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Щороку до 1 липня власники земельних ділянок отримують повідомлення-рішення Кременчуцької ОДПІ про нараховану їм суму плати за землю.

Вказану в повідомленні – рішенні суму податку громадянин зобов’язаний сплатити протягом 60 днів з дня вручення зазначеного повідомлення.

Ще 29 серпня 2012 року, закінчився термін плати за землю громадянами. Але 1,5 тисячі громадян (з 26 тисяч загальної кількості платників) не виконали свій обов’язок щодо сплати податку...

Щоб не бути неприємно враженими отриманою сумою податку за землю, збільшеною на суму штрафу та пені (яка нараховується за кожен день прострочки) Кременчуцька ОДПІ запрошує боржників прискорити сплату своєї заборгованості! За довідками телефонуйте на номер 2-11-96.

Відділ майнових податків та моніторингу з питань оподаткування фізичних осіб

ПЕРЕХІД НА СПРОЩЕНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ

Незабаром закінчиться перший рік роботи за оновленими правилами спрощеної системи оподаткування. Увесь цей рік законодавці вдосконалювали Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ (далі – кодекс), у тому числі й його «єдиноподатну» главу 1 розділу ХІV. Нові правила спрощенки не передбачають щорічного подання заяви для підтвердження права на єдиний податок у наступному році, - тепер Свідоцтво платника єдиного податку є безстроковим.

Найближчим часом подаватимуть заяву лише ті, хто переходить на спрощену систему із загальної системи оподаткування (безперечно, якщо відповідають критеріям, визначеним кодексом) та ті суб’єкти господарювання, які змінили види діяльності за новими КВЕД і потребують приведення їх у відповідність із  Свідоцтвом.

Тим суб’єктам господарювання, які досі не поміняли коди видів діяльності на нові необхідно це зробити до кінця 2012 року.

З 1 січня 2013 року змінами, внесеними до Податкового кодексу України Законом України від 5 липня 2012 року №5083-VI “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні”, запроваджуються авансові внески із податку на прибуток для підприємств.

Кременчуцька ОДПІ пропонує платникам податку на прибуток, які звітують про відсутність об’єкта оподаткування або довгий час не провадять діяльність і напевне знають, що у 2013 році ситуація підприємства у частині отримання прибутку не зміниться, -  як альтернативу  спрощену систему оподаткування. Обравши її, підприємство платитиме єдиний податок у разі отримання доходу.

Суб’єкт господарювання юридична особа чи фізична особа – підприємець може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви встановленого зразка до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу (у цьому році не пізніше 14  грудня, оскільки 15-й день до початку І кварталу 2013 року припадає на вихідний день).

Тим, хто не бажає залишатися на спрощеній системі у новому році необхідно не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку І кварталу 2013 року подати відповідну заяву до органу державної податкової служби та здати Свідоцтво “єдинника”.

Здійснити перехід на спрощену систему оподаткування можна лише один раз протягом календарного року.

Управління оподаткування юридичних осіб Кременчуцької ОДПІ

“ШВИДКА” ПЕРЕВІРКА У РАЗІ ПРИПИНЕННЯ

З 14 листопада поточного року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України у частині регулювання строків проведення виїзних перевірок (Закон України від 2 жовтня 2012 року №5412-VI “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання окремих питань оподаткування”).

Згідно з новою редакцією зміненої норми кодексу, тривалість документальних позапланових перевірок у зв’язку припиненням підприємницької діяльності для підприємців, які не мають найманих працівників, не повинні перевищувати 3 робочі дні.

Строк 3 робочі дні на проведення документальних позапланових перевірок у зв’язку припиненням підприємницької діяльності для підприємців, які не мають найманих працівників застосовується при наявності таких умов:

- платник податку подав податкову декларацію про відсутність доходів від провадження господарської діяльності за два останніх календарних роки;

- платник податку не зареєстрований як платник податку на додану вартість;

- в органах ДПС відсутня податкова інформація щодо використання платником податку найманої праці фізичних осіб або інформація щодо відкритих платником податку розрахунків у банках та інших фінансових установах.

Отже, ті суб’єкти господарювання, які одночасно відповідають зазначеним вимогам можуть претендувати на прискорену процедуру припинення своєї діяльності.

Відділ податкового контролю фізичних осіб Кременчуцької ОДПІ

ТЕЛЕФОНУЙТЕ НА “ГАРЯЧУ ЛІНІЮ”

Кременчуцька ОДПІ повідомляє про проведення сеансів телефонного зв'язку “гаряча лінія” за участю першого заступника начальника Кременчуцької ОДПІ Ірини Іванівни Години з 15.00 до 16.00 години:

14 грудня 2012 року на тему: “Спрощена система оподаткування, перехід з І кварталу 2013 року. Розгляд звернень громадян, доступ до публічної інформації. Детінізація заробітної плати. Заходи щодо запобігання та протидії корупції. Антикорупційний проект – “Пульс податкової”;

21 грудня 2012 року на тему: “Переваги електронної звітності. Центри ДПС України, видача безкоштовних електронних цифрових підписів з посиленими сертифікатами відкритих ключів. Електронна стрічка замість паперової.  Декларування доходів громадян ”.

Телефонуйте за номером 2-45-20.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

СЕМІНАР ДЛЯ НОВОСТВОРЕНИХ ПІДПРИЄМЦІВ БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ

Кременчуцька об’єднана державна податкова інспекція спільно з Асоціацією сприяння міжнародного бізнесу та розвитку 18 грудня о 9.00 проводитиме семінар для новостворених суб’єктів господарювання за адресою: м. Кременчук, вул. Жадова, б. 12. Тема семінару: “Основи податкового законодавства”. Довідки телефоном 1507.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ЗАМІНИТИ КВЕД НЕОБХІДНО ДО 1 СІЧНЯ 2013 року

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу платників податків, що у зв’язку із набуттям чинності у 2012 році національного класифікатора України ДК 009:2010 «Класифікатор видів економічної діяльності» старі КВЕД діють до 1 січня 2013 року. Тому, до настання цієї дати всі суб’єкти підприємництва зобов’язані замінити їх на нові КВЕД.

Не зволікайте та завчасно зверніться до Державних реєстраторів за місцем реєстрації!

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР на п’ятницю, 14 грудня

останній день подання:

-   звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за листопад 2012 року, довідки про використані розрахункові книжки;

-   заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з І кварталу 2013 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік

останній день сплати:

- збору за провадження певних видів підприємницької діяльності за січень 2013 року

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада