1 2 3
Детінізація економіки – додатково мобілізовані кошти в державний бюджет. Друкувати Написати листа
П'ятниця, 30 листопада 2012 08:46

Податкове відомство сьогодні робить все можливе для ефективної роботи платників  податків. Зокрема, створення по всій Україні Центрів обслуговування дало можливість оперативно надавати адміністративні послуги суб’єктам господарювання. Створення сервісів при ДПС України створило умови платникам податків перевірити свого бізнес-партнера, Свідоцтва платника ПДВ та Свідоцтва єдиного податку, скористатися відповідями на актуальні питання платників податків, розміщених у розділі “Єдина база податкових знань”. Використання мережі Інтернет для подання звітності засобами електронного зв’язку економить робочий час відвідувачів органів державної податкової служби. По платниках податків Кременчуцької ОДПІ зменшено кількість перевірок - до 50%.

Робота на вдосконалення триває. І, підтвердженням покращення, безумовно, є цифри.

Так, за 10 місяців 2012 року збір платежів до державного бюджету складає 8 млрд. 252,7 млн.грн., в тому числі за жовтень 800,6 млн. грн.

До речі, надходження до державного бюджету за 10 місяців цього року перевищують минулорічний показник на 1 млрд. 079,7 млн. грн.

Місцеві бюджети за цей самий період отримали 1 млрд. 012,2 млн. грн., в тому числі за жовтень – 99,2 млн. грн.

Безперечно, за цими цифрами стоїть копітка робота наших великих платників податків та тих, які сумлінно виконують свій обов’язок перед державою.

Управління прогнозування, аналізу, обліку та звітності Кременчуцької ОДПІ

Зміна КВЕД триває до кінця 2012 року.

Наказом Держспоживстандарту від 11 жовтня 2010 року№457 з 1 січня 2012 року набув чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 “Класифікатор видів економічної діяльності”, згідно з яким старі КВЕД (ДК 009:2005) діють до 1 січня 2013 року. З настанням цієї дати всі суб’єкти підприємництва зобов’язані замінити їх на нові КВЕД.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

Детінізація економіки – додатково мобілізовані кошти в державний бюджет.

При проведенні перевірок підприємств ревізорами податкової інспекції встановлюються схеми ухилення від сплати податків.

Однією з таких схем є віднесення до витрат маркетингових послуг, які не пов’язані з господарською діяльністю. Значення «пов’язані з господарською діяльністю» податкова розуміє, так, що від користування даними послугами повинен бути економічний ефект, вигода  підприємству-замовнику. В даному випадку мається на увазі збільшення доходу підприємства, обсяг продажу та стимулювання ринку збуту продукції.

Завищення витрат у 2012 року досягло 100 млн. грн.

Тому, завчасно, до проведення перевірок, звертаємо увагу платників податків на необхідність відмови використання схем ухилення від сплати податків та проведення господарської діяльності суб’єктів господарювання  виключно у правовому полі.

 

Управління податкового контролю Кременчуцької ОДПІ

Продаж транспортних засобів: оподаткування по-новому.

1 січня 2013 року чекають оновлення норми Податкового кодексу України, які регулюють оподаткування відчуження транспортного засобу.

Дохід, отриманий громадянином від продажу (обміну) протягом року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда з 2013 року не підлягатиме оподаткуванню (наразі такий дохід оподатковується за ставкою 1%).

Дохід від продажу (обміну) протягом року двох та більше об’єктів згаданого рухомого майна, як і нині, оподатковуватиметься за ставкою 5%.

Дохід від продажу (обміну) фізичною особою легковика, мотоцикла, мопеда обчислюватиметься виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної за законом.

Управління оподаткування фізичних осіб Кременчуцької ОДПІ

З 1 січня 2013 року запроваджується податок на нерухоме майно.

Тих фізичних та юридичних осіб, в тому числі нерезидентів, які мають у власності квартиру площею до 120 кв. м., житловий будинок площею до 250 кв. м., садовий або дачний будинок, об’єкт житлової нерухомості, які належать багатодітним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей - оподаткування не торкнеться.

Ставки податку для міста Кременчука за 1 кв. метр житлової площі (затверджені рішенням Кременчуцької міської ради від 5 липня 2011 року та розміщені на сайті Міської ради в рубриці “Нормативно-правова база”):

- для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, - 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

- для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, - 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Податок обчислюють органи державної податкової служби та до 1 липня звітного року надсилають платникам податку податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті та платіжні реквізити.

Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з дня вручення їм податкового повідомлення-рішення.

Управління оподаткування фізичних осіб Кременчуцької ОДПІ

ЗАПРОШУЄМО НА СЕМІНАР.

Кременчуцька об’єднана державна податкова інспекція 6 грудня о 10.00 проводитиме

безкоштовний семінар для платників податку на прибуток

за адресою: м. Кременчук, вул. Красіна, б.76,  актова зала 4-й поверх.

 

Тема семінару: “Декларація з податку на прибуток: розставляємо акценти”,

Довідки телефоном 1507.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

ПОДАТКОВІ НОВИНИ

1. З 26 листопада 2012 року набрала чинності постанова КМУ, якою підвищено мінімальні ціни за 1 л 100%-го спирту. Зокрема, при продажу горілки та лікеро-горілчаних виробів мінімальну оптово-відпускну ціну за 1 л 100%-го спирту  підвищено з 88,5 до 98,18 грн., а роздрібну – зі 130,5 до 142,5 грн. (ціни застосовуються до 28 лютого 2013 року) (Постанова КМУ від 7 листопада 2012 року №1017).

2. Кабінетом Міністрів України розроблено проект закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів”, яким  пропонується:

-   удосконалити оподаткування податком на прибуток підприємств операцій з цінними паперами та деривативами;

-   запровадити авансову сплату акцизного податку при придбанні марок акцизного збору;

-   запровадити для платників спрощеної системи оподаткування, які обрали другу групу, податковий період – календарний рік (замість календарного кварталу), скасувати обмеження щодо критерію кількості найманих працівників для 5,6 груп платників єдиного податку, знизити ставки єдиного податку для 5,6 груп з 7 та 10% до 5 та 7%.

3. На офіційному сайті ДПС України оприлюднені проекти наказів Мінфіну про затвердження наступних форм:

- податкових декларацій збору за спеціальне використання води;

- податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору;

- податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів:

- податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

Терміни реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

 

Відповідно до вимог п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України  від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не більше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання.

Внесення відомостей, які містяться в податковій накладній, до Єдиного реєстру податкових накладних здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначеного документу в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей.

Операційний день триває з 00.00 до 23.00.

Якщо останній 15 день реєстрації податкових накладних припадає на вихідний чи святковий день, платнику податків необхідно завчасно здійснити операцію реєстрації, адже термін реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі не переноситься.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

П’ятниця, 30 листопада, останній день сплати:

  • ПДВ за жовтень;
  • акцизного податку за жовтень;
  • збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за жовтень;
  • збору за користування радіочастотним ресурсом України за жовтень;
  • фіксованого сільськогосподарського податку за жовтень 2012 року.

 

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада