1 2 3
УКРАЇНСЬКА ПОДАТКОВА МІЛІЦІЯ ВИСТУПИЛА З ІНІЦІАТИВОЮ СТВОРЕННЯ “ФІНАНСОВОГО ІНТЕРПОЛУ” Друкувати Написати листа
Четвер, 18 жовтня 2012 07:39

фінансовий інтерпол, финансовый интерпол

Про зміни в реєстраційних даних фізичних осіб, про заповнення розрахункових документів з оновленими кодами призначення платежу, про екологічний податок, про плату за землю, про сплату збору за водокористування роз’яснювала на семінарі начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ Яна Капліна.
Податкове законодавство постійно вдосконалюється, зазнаючи суттєвих змін. Саме тому, працівники Кременчуцької ОДПІ проводять для краян різноманітні заходи з роз’яснення податкового законодавства. Адже тільки обізнаний платник податків грамотно та вчасно може виконати свої податкові зобов’язання.

Предметом обговорення на семінарі, який відбувся наприкінці минулого тижня у податковій, були зміни до Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, внесені Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби і у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні” від 5 липня 2012 року №5083 - VI, інші нагальні питання, які потребують негайного доведення їх до платників податків. 
Семінар відбувся у форматі запитів-відповідей та активної дискусії його учасників.

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ

УКРАЇНСЬКА ПОДАТКОВА МІЛІЦІЯ ВИСТУПИЛА З ІНІЦІАТИВОЮ СТВОРЕННЯ “ФІНАНСОВОГО ІНТЕРПОЛУ”

Створення міжнародної системи обміну інформацією про податкові злочини стало одним з завдань засідання Координаційної ради керівників органів податкових (фінансових) розслідувань держав – учасниць СНД , яке відбулося наприкінці вересня 2012 року в м. Одесі.
Під час засідання головою Координаційної ради органів податкових (фінансових) розслідувань країн СНД було обрано першого заступника Голови ДПС України – начальника податкової міліції Андрія Головача.
Однією з перших ініціатив податкової міліції України є створення спеціального форуму – органу оперативної співпраці між службами фінансових розслідувань різних країн.
В разі підтримки вказаної ініціативи, буде поставлено питання про створення робочої групи, яка напрацює принципи та інструменти такого форуму. По суті, він має стати своєрідним фінансовим Інтерполом, який буде протидіяти міжнародній економічній злочинності.

Штаб ВПМ Кременчуцької ОДПІ

ОПОДАТКУВАННЯ ПЕРЕХІДНИХ ОПЕРАЦІЙ У ЄДИННИКІВ

У зв’язку з багатьма змінами, яких зазнала спрощена система оподаткування останнім часом, платники податків цікавляться як бути з перехідними моментами, які виникають, наприклад, під час переходу з єдиного податку на загальну систему оподаткування, при переході з однієї групи платника єдиного податку в іншу групу тощо.
Отже, коротко про головне.
Доля єдиного податку при зміні групи. У разі переходу платника єдиного податку третьої – шостої групи на першу вже працюючи в “новій” групі, єдинник зобов’язаний після закінчення кварталу відзвітувати й сплатити єдиний податок за ставками й правилами, установленої для старої групи.
Фізичні особи – підприємці, які зареєстровані протягом року або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему, - подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування.
ПДВ. У разі переходу підприємця з третьої (3%+ПДВ) або п’ятої (7% +ПДВ) у першу або другу групу реєстрацію платника ПДВ анулюють.
Книга обліку у фізичних осіб-єдинників. Єдинник першої, другої, а також третьої та п’ятої груп без статусу ПДВ ведуть Книгу обліку доходів. Єдинники третьої та п’ятої груп – платники ПДВ – ведуть Книгу обліку доходів і витрат.
При зміні статусу з неПДВшного на ПДВшний підприємцеві необхідно змінити Книгу обліку доходів на Книгу обліку доходів і витрат. І навпаки, залишивши лави платника ПДВ, потрібно змінити Книгу обліку доходів і витрат на Книгу обліку доходів. Зареєструвати нову Книгу обліку підприємцю – єдиннику варто до початку кварталу, в якому відбулася зміна групи. При цьому стару Книгу обліку фізична особа - підприємець – платник єдиного податку до податкової не здає, - зберігає її у себе.

Управління оподаткування фізичних  осіб Кременчуцької ОДПІ 

ЗМЕНШЕННЯ АВАНСОВИХ ПЛАТЕЖІВ ПІДПРИЄМЦЯ, ЯКІ ПІДЛЯГАЮТЬ СПЛАТІ ДО БЮДЖЕТУ

Відповідно до Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – Кодекс) підприємці зобов’язані подавати до органу Державної податкової служби за місцем реєстрації декларацію за результатами календарного року, в якій зазначають авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб.
Авансові платежі підприємці розраховують самостійно, але не менш як 100% річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік та сплачують до бюджету 25% щокварталу: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня, до 15 листопада.
У разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більш ніж на 20% у порівнянні з очікуваною сумою доходу за такий квартал платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у наступний строк, пропорційно зменшенню суми зазначеного доходу. Для такого зменшення суми авансового платежу фізичною особою – підприємцем до настання строку сплати такого авансового платежу до органу ДПС подається заява у довільній формі, що містить розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу (пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 Кодексу).

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ЕЛЕКТРОННЕ ЗВІТУВАННЯ – ВИМОГА СУЧАСНОСТІ

Подання звітності в електронному вигляді має багато переваг для платників податків – економія робочого часу, непотрібність витрачати кошти на придбання бланків, гарантоване оперативне відстеження змін до форм звітності, і не тільки податкової, арифметичний контроль за показниками декларації, безпаперова технологія подання звітності, уникнення витрат часу на черги при поданні звітності, оперативність обробки податкової звітності.
Для того, щоб мати можливість надсилати податкову звітність електронною поштою, платнику податків необхідно укласти договір з податковою інспекцією за місцем реєстрації про визнання електронних документів; мати електронний цифровий підпис; програмне забезпечення; доступ до мережі Інтернет; посилені сертифікати відкритих ключів.
Програмне забезпечення (наразі версія 1.30.6) є безкоштовним. Його можна отримати в Центрі з обслуговування платників податків Кременчуцької ОДПІ за адресою: вул. Красіна, б.76, секція №6 або на сайті ДПС України www.sts.gov.ua.
Безкоштовний електронний цифровий підпис з посиленими сертифікатами відкритих ключів у нашому регіоні надається у ДПІ у м. Полтава за адресою: вул. Фрунзе, б. 155, кім. 333. Довідки телефоном у Полтаві (0532) 594105.
До відома платників податку на додану вартість! З 1 січня 2012 року податкові накладні, в яких сума ПДВ становить понад 10 тисяч гривень та податкові накладні, виписані при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, підлягають включенню до Єдиного реєстру податкових накладних.
Якщо платник податків не подає звітність в електронному вигляді, зареєструвати їх не зможе. І, податкові накладні, не зареєстровані в Єдиному реєстрі, не дадуть право їх одержувачу на включення до кредиту визначених у них сум податку на додану вартість!

Управління інформатизації та обліку  платників податків Кременчуцької ОДПІ

РЕАЛІЗУЙ СВОЇ ПРАВА НА ІНФОРМАЦІЮ та НА ЗВЕРНЕННЯ

З початку 2012 року до Кременчуцької ОДПІ звернулись 58 платників податків, які запитували інформацію щодо надання копій податкової звітності, стану розрахункових рахунків з бюджетом та з питаннями контрольно-перевірочної роботи. Щодо звернень громадян, то їх з початку року надійшло 229.
Переважна кількість звернень громадян стосувалась роз’яснень податкового законодавства, контрольно-перевірочної роботи та оподаткування доходів, отриманих від підприємницької діяльності. Серед загальної кількості звернень розглянуто 223 заяви, 2 інформаційних запита та 4 скарги. Крім того, керівництвом Кременчуцької ОДПІ проведено 25 особистих прийомів громадян.
В Кременчуцькій ОДПІ створені всі належні умови для реалізації платниками податків права на доступ до публічної інформації, своєчасного та якісного їх розгляду.
Для отримання відповіді на запит платнику податків необхідно дотриматися вимог до складання та подання запиту. З метою спрощення процедури оформлення запитів затверджені форми запитів на інформацію, порядок їх складання та інструкція щодо подання.
Слід зауважити, що не кожна інформація є доступною для запитувачів. Наприклад, інформація про особу (юридичну або фізичну) є конфіденційною. І запит на інформацію однієї особи про іншу не буде задоволений.
Порядок складання та інструкцію щодо подання запиту на інформацію розміщено на стендах Центру обслуговування платників податків Кременчуцької ОДПІ за адресою: м. Кременчук, вул. Красіна, б.76.
Кременчуцька ОДПІ нагадує платникам податків, що з початку 2012 року за телефоном (044) 284-00-07 функціонує “Пульс податкової” – унікальний сервіс від ДПС України, який приймає звернення громадян з проблемних питань роботи відомства.


Відділ забезпечення доступу до  публічної інформації та розгляду звернень громадян Кременчуцької ОДПІ

ПОДАТКОВІ НОВИНИ

До відома платників податків!

1. На офіційному сайті ДПС України (www.sts.gov.ua) розпочав роботу сервіс “Перевірка Свідоцтва платника єдиного податку”, за допомогою якого можна упевнитися в тому, що Свідоцтво платника єдиного податку не анульовано.
Інформацію оновлюють щомісяця на 12- робочий день.

2. Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зміни ставок деяких податків і зборів”.
Проектом передбачені зміни ставок, зокрема, по акцизному податку (на спирт, алкогольні напої, пиво, тютюн та тютюнові вироби, нафтопродукти, зріджений газ, автомобілі, кузова до них, мотоцикли і мопеди), збору за першу реєстрацію транспортних засобів, екологічному податку, водному збору (постанова від 2 жовтня 2012 року №5321 – VI).

3. Міністерством фінансів України розроблено проект форми декларації з податку на нерухомість, який діятиме з 1 січня 2013 року для юридичних осіб – власників об’єктів нерухомого майна.
У формі декларації відображатиметься інформація про об’єкти нерухомості, які знаходяться в загальній дольовій або загальній спільній власності декількох осіб або про наявність у платника податків декількох об’єктів нерухомості, а також безпосередньо розрахунок суми податку. До декларації передбачено подання додатку з детальною інформацією про об’єкти нерухомості.

4. З метою створення сприятливих умов для платників податків ДПС України запровадила для всіх платників податків, що подають податкову звітність в електронному вигляді, новий сервіс з отримання Довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів в електронній формі за електронним запитом платника податків.

5. З метою підвищення податкової культури населення, забезпечення „зворотного зв’язку” з платниками податків, ДПС України на офіційному веб-порталі започаткувала новий сервіс „Тиждень тематичних консультацій”, який діє з 3 вересня 2012 року.
Зазначений проект забезпечує надання в інтерактивній формі консультацій платникам податків з питань застосування податкового законодавства відповідно до заявленої теми. Також, на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , платники податків можуть надсилати запитання з позначкою „Тиждень тематичних консультацій” і отримувати на них оперативну, кваліфіковану відповідь.

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ

НА ДОПОМОГУ ПЛАТНИКАМ ПОДАТКІВ ВЕБ-ПОРТАЛ ДПС УКРАЇНИ

Відвідавши офіційний веб-портал ДПС України Ви можете:

дізнатися про:

 

Реєстр платників ПДВ;
Анульовані свідоцтва платників ПДВ;
Адреси масової реєстрації платників податків;
Свого бізнес-партнера;
Перевірити свідоцтво платника єдиного податку;

ознайомитися з:


«Єдиною базою податкових знань»;
Податковими роз’ясненнями та узагальнюючими податковими роз’ясненнями ДПС України;
Проектами регуляторних актів;
Рішеннями місцевих рад щодо плати за землю та місцевих податків та зборів;

знайти цікавого співрозмовника на форумі ДПС України

корисне
Акредитований центр сертифікації ключів;
Пульс податкової;
Електронна звітність.

Крім того, запроваджено новий сервіс «Тиждень тематичних консультацій» - надання в інтерактивній формі консультацій платникам податків з питань застосування податкового законодавства відповідно до заявленої теми.

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ

БАНКІВСЬКІ ДОКУМЕНТИ НА ПЕРЕКАЗ КОШТІВ ДО БЮДЖЕТУ ЗАПОВНЮЮТЬСЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ОНОВЛЕНИХ КОДІВ

Кременчуцька ОДПІ доводить до відома платників податків, що оновлено «Список кодів видів сплати». Ознайомитись з Порядком заповнення банківських документів на переказ платежів до бюджету можна на стендах Кременчуцької ОДПІ за адресами: вул. Красіна б.76 та вул. Жовтнева, б.43, на офіційному сайті ДПС України. Будьте уважними при заповненні банківських розрахункових документів на переказ коштів до бюджету в частині кодування найменування платежу! Адже неправильне кодування видів сплати тягне за собою зарахування ваших коштів не за призначенням!

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ

СПІЛКУВАННЯ ОНЛАЙН

17 жовтня 2012 року на кременчуцькому сайті «Кременчук від А до Я» (http://www.city536.com) з 15.00 до 17.00 години в режимі он лайн на питання платників податків відповідатиме перший заступник начальника Кременчуцької ОДПІ Година Ірина Іванівна. Тема: «Особливості подання квартальної звітності. Упередження виникнення податкового боргу. Подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку. Недопущення мінімізації податкових зобов’язань. Сервіс для платників податків від ДПС України “Пульс податкової”. Застосування положень Податкового кодексу в адмініструванні податків. Детінізація доходів та упередження фактів виплати заробітної плати “в конвертах”. Заходи протидії мінімізації доходів та тіньовому бізнесу. Доступ до публічної інформації. Упередження негативних проявів корупції в органах Державної податкової служби».

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ

УВАГА! ГАРЯЧА ЛІНІЯ!

Кременчуцька ОДПІ повідомляє про проведення 19 жовтня 2012 року з 15.00 до 16.00 години сеансу телефонного зв'язку “гаряча лінія” за участю першого заступника начальника Кременчуцької ОДПІ Ірини Іванівни Години на тему: “Узагальнюючі податкові консультації. Подання звітності в електронному вигляді. Отримання безкоштовних посилених сертифікатів відкритих ключів. Адміністрування податків та зборів відповідно до норм Податкового кодексу України. Нові правила заповнення платіжних документів, відповідно до наказу Міністерства фінансів України №817”. Телефонуйте за номером 2-45-20.

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР на понеділок, 22 жовтня:

останній день подання:

декларації акцизного податку за вересень;
податкової декларації з ПДВ за вересень;
розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за вересень;
податкової декларації з плати за землю за нововведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у вересні;
податкової декларації зі збору за користування радіочастотним ресурсом України за вересень.

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ


 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада