1 2 3
ВИДАЧА РОЗРАХУНКОВОГО ДОКУМЕНТУ НА ВИМОГУ ПОКУПЦЯ Друкувати Написати листа
Середа, 10 жовтня 2012 07:26

Прийняття мораторію на перевірки платників єдиного податку деякі суб’єкти господарювання сприйняли як мовчазний дозвіл на порушення законодавства. Мовляв, не перевірятимуть, - працюватиму так, як мені зручно...
Порядок проведення суб’єктами господарювання готівкових розрахунків є нагальним питанням сьогодення і регулюється розділом ІІ Закону України “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 липня 1995 року №265/95-ВР.
Пунктом 15 статті 3 вказаного Закону суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі зобов’язані надавати покупцю товарів (послуг) чек або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця.

Іншими словами, при продажу товарів (робіт, послуг) продавець на вимогу покупця зобов’язаний видати розрахунковий документ, що підтверджує отримання покупцем таких товарів (робіт, послуг).

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ


ЗВІТУЄМО ЗА ВОДОКОРИСТУВАННЯ

З початку дії Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI збір за водокористування справлявся майже з усіх суб’єктів господарювання, які уклали договір з Водоканалом на постачання води.
Змінами, внесеними Законом України “ Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм” від 24 травня 2012 року №4834 – VI з 1 липня 2012 року збір не потрібно сплачувати за воду, що використовується для задоволення власних питних та санітарно - гігієнічних потреб населення, юридичних та фізичних осіб-підприємців (у т.ч. платників єдиного податку).
Під терміном "санітарно-гігієнічні потреби" слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.
Не зважаючи на звільнення від сплати збору, суб’єкти господарювання, які звітували за воду у 2012 році, подають відповідну податкову декларацію до кінця 2012 року (за 9 місяців, рік) з показниками податкової декларації за півріччя 2012 року.
У разі використання води для забезпечення здійснення підприємницької діяльності - такий суб’єкт господарювання зобов’язаний подавати податкову звітність та сплачувати збір за спеціальне використання води на загальних підставах.
Платники самостійно обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за встановленою формою. Зазначена в декларації сума збору сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.
Так, граничний день подання декларації за 9 місяців припадає на 9 листопада, сплатити суму збору платник зобов’язаний не пізніше 19 листопада.

Управління оподаткування юридичних осіб Кременчуцької ОДПІ

РОЗРАХУНОК за формою 1-ДФ

З 1 жовтня по 9 листопада триває подання квартальної податкової звітності. Тобто такої, яка подається платниками податків протягом 40 календарних днів після закінчення звітного податкового кварталу.
До квартальної звітності належить розрахунок за формою 1-ДФ, який подається до податкової інспекції суб’єктами господарювання (тобто податковими агентами), які нараховують або виплачують доходи на користь фізичних осіб в звітному періоді (пп. “б” п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755- VI, далі – Податковий кодекс).
Іншими словами, податковий розрахунок за формою 1-ДФ подають юридичні особи і фізичні особи – підприємці, які протягом звітного кварталу виплачували підприємцям або громадянам дохід (за оренду майна, за придбаний для перепродажу товар, за надані послуги тощо).
Порядок заповнення розрахунку викладено в Наказі ДПС України “Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку” від 24 грудня 2010 року.№1020.
Податковий агент несе відповідальність за неподання, несвоєчасне подання, подання з недостовірними даними або з помилками розрахунку за формою 1ДФ. Відповідно до пункту 119.2 статті 119 Податкового кодексу за вказані порушення передбачена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 510 грн. За аналогічне порушення на протязі року штраф збільшується до 1020 гривень.

Управління оподаткування фізичних осіб Кременчуцької ОДПІ

ВІДМІНЕНО ПОДАННЯ “ДОДАТКУ ОК”

Положення Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – кодекс) постійно зазнають змін і доповнень. Нещодавно ухвалено низку законів, якими суттєво змінено кодекс, в тому числі у частині адміністрування податку на прибуток підприємств.
Відповідно до змін, внесених Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні” від 5 липня 2012 року №5083-VI із Податкового кодексу виключено норми, що раніше зобов’язували платників податку на прибуток разом із податковою декларацією з цього податку подавати до органів ДПС додаток ОК, в якому зазначався перелік доходів та витрат у розрізі контрагентів – платників єдиного податку. Це означає, що при поданні звітності з податку на прибуток за підсумками трьох кварталів 2012 року цей додаток подавати не потрібно, оскільки нова норма набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону, тобто з 12 серпня 2012 року.

Управління оподаткування юридичних осіб Кременчуцької ОДПІ

ЗАМІНА КВЕД ТРИВАЄ ДО КІНЦЯ 2012 РОКУ

3 1 січня 2012 року набув чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 “Класифікатор видів економічної діяльності”, затверджений наказом Держспоживстандарту від 11 жовтня 2010 року№457. Згідно із зазначеним наказом старі КВЕД (ДК 009:2005) діють до 1 січня 2013 року. З настанням цієї дати всі суб’єкти підприємництва зобов’язані замінити їх на нові КВЕД.

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ЗМІНЕНО КОДИ ВИДІВ ПЛАТЕЖІВ ДО БЮДЖЕТУ

Шановні платники податків!
Кременчуцька ОДПІ доводить до відома платників податків, що оновлено «Список кодів видів сплати».
Ознайомитись з Порядком заповнення банківських документів на переказ платежів до бюджету можна на стендах Кременчуцької ОДПІ за адресами: вул. Красіна, б.76 та вул. Жовтнева, б.43, на офіційному сайті ДПС України та на сайті ДПС у Полтавській області. Будьте уважними при заповненні банківських розрахункових документів на переказ коштів до бюджету в частині кодування найменування платежу! Адже неправильне кодування видів сплати тягне за собою зарахування ваших коштів не за призначенням!

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ

УВАГА! НАДІЙШЛА НОВА ВЕРСІЯПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ!

Кременчуцька ОДПІ повідомляє про надходження нової версії програмного забезпечення (1.30.6).
Отримати безкоштовне програмне забезпечення можна в Центрі з обслуговування платників податків Кременчуцької ОДПІ за адресою: вул. Красіна, б.76, зал №6 або на сайті ДПС України www. sts.gov.ua.

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ

РЕЄСТРАЦІЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ В ЄДИНОМУ РЕЄСТРІ

Кременчуцька ОДПІ нагадує платникам податку на додану вартість, що з 1 січня 2012 року податкові накладні, в яких сума ПДВ становить понад 10 тисяч гривень та податкові накладні, виписані при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, підлягають включенню до Єдиного реєстру податкових накладних.
Податкові накладні, не зареєстровані в Єдиному реєстрі, не дають право їх одержувачу на включення до кредиту визначених у них сум податку на додану вартість!

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ

Z-ЗВІТ ПРИ ЦІЛОДОБОВОМУ РЕЖИМІ РОБОТИ

Як роздрукування суб’єктом господарювання Z-звіт при цілодобовому режимі роботи?

Керуючись Закон України “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 липня 1995 року №265/95-ВР якщо об’єкт торгівлі працює цілодобово, то фіскальні звітні чеки мають роздруковуватися щодоби.
У Постанові “Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування” від 18 лютого 2002 року №199 наведене важливе уточнення: максимальна тривалість зміни РРО не має перевищувати 24 години. Тобто, день триває з 0 годин ранку до 24 години ночі.
Таким чином, якщо суб’єкт господарювання працює цілодобово, Z-звіт слід роздруковувати щодня після закінчення робочої зміни, але не пізніше 24 години цього дня.

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ОПИТУВАННЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ТРИВАЄ

Кременчуцька ОДПІ з 1 по 31 жовтня 2012 року проводить опитування платників податків щодо ставлення до податкової системи та податкової служби у 2012 році шляхом анкетування.
Форма анкети розміщена на веб-сайті ДПС України (www .sts.gov.ua) в розділі „Новини” та розділі „ДПА і громадськість”.
Заповнені анкети прийматимуться за адресою Центру обслуговування платників податків Кременчуцької ОДПІ: вул. Красіна, б.76, поштова скринька у секції №3.

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

19 жовтня останній день сплати:

- авансового внеску з єдиного податку платниками, віднесеними до І та ІІ груп за жовтень 2012 року

Відділ взаємодії із ЗМІ та  громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада