1 2 3
ЗА «КРУГЛИМ СТОЛОМ» Друкувати Написати листа
Понеділок, 01 жовтня 2012 09:41

 

Минулого тижня в податковій м. Кременчука проведено зустріч з великими платниками податків Кременчуцької ОДПІ, в якій взяли участь голова ДПС у Полтавській області Володимир Задорожний, начальник Кременчуцької ОДПІ Андрій Звонков, начальник ВВБ при ДПС у Полтавській області УВБ ДПС України Сергій Щербина.
Володимир Задорожний довів до присутніх результати роботи ДПС області за 8 місяців поточного року. Озвучив напрямки роботи на майбутнє.
Керівники підприємств, у свою чергу, залучили до обговорення актуальні для них питання.
Результатом проведеної зустрічі стала домовленість податківців з представниками бізнесу про те, що при виникненні у останніх питань в процесі здійснення їх діяльності, вони письмово повідомлятимуть про них органи ДПС, які в свою чергу звітуватимуть про їх вирішення під час проведення семінарів та зустрічей.

НА СЕМІНАРІ У ПОДАТКОВІЙ

З метою доведення до банківських установ змін кодів у Порядку заповнення розрахункових документів платників податків на переказ коштів до бюджетів минулого тижня фахівцями Кременчуцької ОДПІ проведено семінар.
Банківським працівникам наголошено, що підставою для проведення в картці особового рахунку платника податку відповідного коду виду сплати є код, заповнений платником у полі “Призначення платежу” розрахункового документа, що поданий для виконання до обслуговуючого банку.
ДПС України листом від 5 вересня поточного року №2503/0/71-12/20-3117 вказала на неприпустимості випадків зміни таких кодів сторонніми особами та такими платниками податків після виконання банківськими установами переказу за розрахунковими документами платника.
Шановні платники податків! Будьте уважними при заповненні банківських розрахункових документів на переказ коштів до бюджету в частині кодування найменування платежу! Адже неправильне кодування видів сплати тягне за собою зарахування ваших коштів не за призначенням!

Відділ взаємодії із ЗМІ та
громадськістю Кременчуцької ОДПІ


НА ВАРТІ ЗАКОНУ

З початку 2012 року з незаконного обігу вилучено ТМЦ,в т.ч.: алкогольні напої на 89,4 тис.грн.; тютюнові вироби на суму 403 тис.грн.; спирт на суму 131,5 тис. грн.; ПММ на суму 502 тис. грн.; інше майно на суму 1216,7 тис. грн.

На постійному контролі відділу податкової міліції м. Кременчука знаходяться торговельні мережі міста та району. До речі, нещодавно виявлено вільний обіг горілки, яку реалізовували за цінами нижче мінімально встановлених законом.
Також, зафіксовано факти реалізації алкогольної продукції за цінниками та касовими чеками, в яких зазначено найменування інших видів реалізованих товарів.
Викрито торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без марок акцизного податку або ж маркованими ... але підробленими акцизними марками.
З початку 2012 року з незаконного обігу вилучено товано-матеріальних цінностей більш ніж на 2,2 млн. грн., з них тільки у вересні на суму майже 55 тис. грн.
За звітний період виявлено 6 «підпільних» цехів.
Тож, допоки є порушення - робота у вказаному напрямку триватиме...

Штаб ВПМ Кременчуцької ОДПІ

РЕЄСТРАЦІЯ платником ПДВ

Податок на додану вартість – це непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до розділу V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – Кодекс).
Умови обов’язкової реєстрації платниками ПДВ викладено в ст. 181 Кодексу. З цієї норми виходить, що обов’язковій реєстрації підлягають особи, які за останні 12 календарних місяців здійснили оподатковувані операції з постачання товарів/послуг, обсяг яких сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ), крім платників єдиного податку.
Завдяки нещодавнім змінам, внесеним до п. 182.1 ст.182 Податкового кодексу Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм” від 24 травня 2012 року №4834 – VI, було знято будь-які обмеження та умови для добровільної реєстрації осіб, які претендують бути ПДВшниками та не підлягають обов’язковій реєстрації (тобто тих, у яких обсяг оподатковуваного постачання за останні 12 місяців не перевищив 300 тис. грн.).
Будь-яка особа, що підлягає обов’язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника ПДВ, подає до органу ДПС за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву встановленого зразка. У разі обов’язкової реєстрації – не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій в 300 тис. грн. У разі добровільної реєстрації – не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ.

Відділ взаємодії із ЗМІ та
громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ЗМІНЕНА СПРОЩЕНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ

Застосування спрощеної системи оподаткування регулюється статтею 291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – Кодекс), яка останнім часом зазнала суттєвих змін.
Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування поділяються на групи. І,ІІ,ІІІ та V група – для фізичних осіб – підприємців.
До IV та VI належать виключно юридичні особи.
До якої групи відноситиметься той чи інший суб’єкт господарювання залежить від декількох складових: наявності найманих працівників, граничного обсягу доходу за календарний рік та видів діяльності такого суб’єкта.
Так, перша група єдинників не має права використовувати найману працю, другій дозволено використовувати не більше 10 найманців, третій – не більше 20. Середньооблікова кількість працівників юридичних осіб не повинна перевищувати 50 найманих працівників.
Крім того, належність до групи “претендента в єдинники” залежить і від обсягу його доходу за календарний рік.
Тобто, для того, щоб визначитися з групою необхідно відповідати всім, визначеним законодавством, критеріям.
Нещодавно, внесеними змінами до Кодексу, платникам єдиного податку дозволено перехід з однієї групи платника єдиного податку до іншої шляхом подання відповідної заяви за 15 днів до початку наступного календарного кварталу.
Для відмови від спрощеної системи оподаткування, суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 днів до початку нового календарного кварталу подає до органу державної податкової служби заяву встановленого зразка.
Платники податків, в тому числі і платники єдиного податку, несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкової звітності!

Управління оподаткування фізичних
осіб Кременчуцької ОДПІ


ВИ ЗАПИТУВАЛИ – МИ ВІДПОВІДАЄМО

ПИТАННЯ: Як оподатковується дохід, отриманий підприємцем від продажу власного рухомого майна, якщо у Свідоцтві платника єдиного податку зазначено вид діяльності “продаж транспортних засобів”?
ВІДПОВІДЬ: Оскільки Цивільний кодекс не встановлює такого суб’єкта приватної власності, як фізична особа-підприємець, дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою 5% (п. 173.1 ст. 173 та п. 167.2 ст. 167 Податкового кодексу України від 2 грудня 2012 року №2755-VI, далі - Кодекс).
Як виняток, доходи продавця рухомого майна оподатковуються за ставкою 1% якщо продаж одного об’єкту рухомого майна відбувається не частіше одного разу протягом звітного року (п.173.2 ст. 173 Кодексу).
Отже, дохід, отриманий підприємцем від продажу власного рухомого майна, підлягає оподаткуванню за ставкою 5% або 1% незалежно від того, що у Свідоцтві про сплату єдиного податку - підприємця зазначено вид діяльності “продаж транспортних засобів”.

Відділ взаємодії із ЗМІ та
громадськістю Кременчуцької ОДПІ


ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР:

П’ятниця, 28 вересня останній день сплати:

- ПДВ за серпень;
акцизного податку за серпень;
збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за серпень;
плати за землю за серпень;
збору за користування радіочастотним ресурсом України за серпень;
фіксованого сільськогосподарського податку за серпень;
податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2012 року.

Відділ взаємодії із ЗМІ та
громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
Оновити



Пошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада