1 2 3
ПОДАТКОВА СЛУЖБА ПРОТИ ЗАРПЛАТ “У КОНВЕРТАХ” Друкувати Написати листа
Вівторок, 18 вересня 2012 07:13

ЗУСТІЧ У ПОДАТКОВІЙ

Минулого тижня в приміщенні Кременчуцької ОДПІ відбулася зустріч першого заступника начальника Кременчуцької ОДПІ Ірини Години з керівниками та головними бухгалтерами підприємств Кременчука.

Йшлося про стрімке скорочення перевірок, як безперечний крок назустріч бізнесу. “Але і бізнес не повинен забувати, що він сам фактично створює і нашу економіку, і наш добробут. Тож, необхідно відмовитися від використання схем ухилення від оподаткування”, - наголосила Ірина Година.

 

 

ПОДАТКОВА СЛУЖБА ПРОТИ ЗАРПЛАТ “У КОНВЕРТАХ”

Членами групи по легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення м. Кременчука за участю працівників Кременчуцької ОДПІ у 2012 році  проведено 39 спільних рейдів. Серед перевірених суб’єктів господарювання виявлено 439 неоформлених найманих працівників. Додатково до бюджету надійшло 30,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб

Державна податкова служба закликає політичні партії, які беруть участь у парламентських виборах, належним чином оформляти трудові стосунки із тимчасовими працівниками – агітаторами та персоналом виборчих штабів.

Заробітна плата “в конвертах” є порушенням податкового та трудового законодавства.

Погоджуючись на нелегальну заробітну плату працівники стають заручниками обставин та можуть залишитися без обіцяних грошей!

Кременчуцька ОДПІ рекомендує всім потенційним або діючим агітаторам, координаторам, спостерігачам, іншим фахівцям вимагати від осередків політичних партій та штабів кандидатів у народні депутати підписання цивільно-правової угоди – документа, який гарантуватиме їх права, в тому числі на повну своєчасну оплату праці та інші передбачені законом преференції.

Зі свого боку податкова служба у межах своїх обов’язків з детінізації ринку праці контролюватиме дотримання податкового законодавства у структурах, що займаються організацією та проведенням передвиборчої кампанії.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

ПРАВО НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ ТРИВАЄ ДО КІНЦЯ 2012 РОКУ

Щороку, з 1 січня по 1 травня триває  кампанія декларування.

Хто мав зобов’язання задекларувати доходи минулого року до 1 травня 2012 року повинен був їх виконати.

Правом на податкову знижку можна скористатися до кінця року, що триває.

Аби скористатися правом податкової знижки за наслідками звітного року, платник податку -резидент України має задекларувати свої доходи та зазнані витрати, на які дозволено зменшити суму доходу у вигляді заробітної плати.

До витрат, на які дозволено зменшити оподатковуваний дохід за звітний рік належать:

  • частина суми процентів за іпотечним кредитом, фактично сплачених платником податку протягом звітного року;
  • сума коштів або вартість майна, переданих громадянином у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;
  • сума коштів, сплачених громадянином на користь закладів освіти для компенсації вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого громадянина, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення;
  • сума витрат громадянина на сплату страхових внесків як такого громадянина, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення.

Зверніть увагу! Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року (за 2011 рік у 2012 році), то таке право на наступні податкові роки не переноситься і повернути податок на доходи фізичних осіб за 2011 рік у році 2013 громадяни не зможуть.

Управління оподаткування фізичних осіб Кременчуцької ОДПІ

У ПОДАТКОВІЙ ЧАКАЮТЬ НА БОЖНИКІВ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ

29 серпня 2012 року закінчився термін плати за  землю громадянами. Але 20% громадян, від загальної кількості платників цього податку до податкової ще не дійшли...

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що нарахування плати за землю громадянам проводять  інспектори державної податкової служби та до 1 липня поточного року видають платникові податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Вказану в повідомленні – рішенні суму податку громадянин зобов’язаний сплатити протягом 60 днів з дня вручення зазначеного повідомлення-рішення.

Несвоєчасна сплата податку карається законом шляхом накладення штрафу та нарахуванням пені за кожен день прострочки!

Щоб не бути безпосереднім учасником неприємних вражень від отриманої суми штрафів Кременчуцька ОДПІ запрошує боржників прискорити сплату свого боргу!

Управління оподаткування фізичних осіб Кременчуцької ОДПІ

 

ВИ ЗАПИТУВАЛИ – МИ ВІДПОВІДАЄМО

ПИТАННЯ: чи відноситься на витрати підприємця вартість ліцензії на право здійснення торгівлі підакцизними товарами?

ВІДПОВІДЬ: Ліцензія на право здійснення оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами видається терміном на п’ять років із щорічною сплатою платежу, а ліцензія на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами – терміном  на 1 рік із щоквартальною сплатою.

Відповідно до п. 138.1, п.138.8, пп. 138.10.6 п. 138.10 ст. 138 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, (далі – кодекс) підприємці, які отримали ліцензії на право здійснення оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, мають право відносити на витрати щорічну суму платежу, сплачену за придбання ліцензії.

Враховуючи вимоги пп.14.1.138 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами з терміном дії на один рік підприємці ставити на витрати не мають права.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ПОРЯДОК ЗАПОВНЕННЯ В БАНКІВСЬКИХ ДОКУМЕНТАХ  ПОЛЯ “ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ”

Для вдосконалення оперативного обліку податків і зборів, що надходять до бюджетів та державних цільових фондів з 23 серпня 2012 року набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України№817, яким затверджено Порядок заповнення банківських платіжних документів на переказ сплати платежів до бюджету.

У новому Порядку наведені приклади заповнення поля «Призначення платежу» розрахункового документа на переказ коштів при сплаті платежів до бюджету.

Оновлено «Список кодів видів сплати». Замість попередніх 17, тепер їх налічується 28 видів кодів.

Детальна інформація щодо застосування Порядку заповнення банківських документів на переказ сплати платежів до бюджету розміщена на стендах Кременчуцької ОДПІ, на кременчуцьких сайтах; на офіційному сайті ДПС України (www.sts.gov.ua) та на сайті ДПС у Полтавській області (www.poltava.sts.gov.ua).

 

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

ПОДАТКОВІ НОВИНИ

1. Постановою КМУ від 5 вересня 2012 року №818 затверджено Порядок надання послуг з харчування громадян у закладах охорони здоров’я, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

2. Верховна Рада України схвалила пакет законів, який визначає основи державної політики в інвестиційній сфері на найближчі 20 років, а також порядок і умови для державної підтримки інвестиційних проектів (відділ новин газети “Урядовий кур’єр” від 11 вересня 2012 року №163).

3. Кременчуцька ОДПІ доводить до відома суб’єктів господарювання про проведення опитування платників податків щодо ставлення до податкової системи та податкової служби у 2012 році шляхом анкетування.

Опитування платників податків триватиме з 1 по 31 жовтня 2012 року.

Форма анкети розміщена на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua) в розділі „Новини” та в розділі „ДПА і громадськість”.

Заповнені анкети прийматимуться за адресою Центру обслуговування платників податків Кременчуцької ОДПІ: вул. Красіна, б.76, секція №7.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

ЗАМІНИТИ КВЕД ДО КІНЦЯ 2012 РОКУ

3 1 січня 2012 року набув чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 “Класифікатор видів економічної діяльності”, затверджений наказом Держспоживстандарту від 11 жовтня 2010 року№457. Згідно із зазначеним наказом старі КВЕД (ДК 009:2005) діють до 1 січня 2013 року. З настанням цієї дати всі суб’єкти підприємництва зобов’язані замінити їх на нові КВЕД.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР на четвер, 20 вересня 2012 року:

останній день подання:

-          декларації акцизного податку за серпень;

-          податкової декларації з ПДВ за серпень;

-          розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за серпень;

-          податкової декларації з плати за землю за нововведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі в серпні;

-          податкової декларації зі збору за користування радіочастотним ресурсом України за серпень.

останній день сплати:

- авансового внеску єдиного податку підприємцями І та ІІ груп за вересень 2012 року.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ

 

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада