ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ВІД ПРОДАЖУ РУХОМОГО МАЙНА Друкувати Написати листа
П'ятниця, 24 лютого 2012 10:09

Як відомо, громадяни сплачують податок на доходи фізичних осіб із сум різних доходів. Не стали винятком і доходи від продажу рухомого майна.

Згідно із пп. 173.1 і  п.167.2 Податкового кодексу України дохід від продажу рухомого майна обкладають за ставкою 5%. Якщо фізична особа  на протязі року продає одного легкового автомобіля, мотоцикла чи моторолера ставка податку становить 1% (п.173.2  Податкового кодексу України).

Об’єктом оподаткування є ціна зазначена в договорі. Водночас величина доходу не має бути меншою за оціночну вартість об’єкта продажу та не нижче 25 відсотків вартості такого самого нового об’єкта рухомого майна.

Якщо фізична особа продає майно іншій фізичній особі, не зареєстрованій підприємцем, податок на доходи сплачує власник такого об’єкта. А коли покупець майна – юридична особа чи підприємець, його вважають податковим агентом, тобто він має утримати податок на доходи фізичних осіб.

Декларацію до органів ДПС повинна подавати фізична особа, яка протягом 2011 року продала рухоме майно. Відзвітуватися про отриманий дохід необхідно до 01.05.2012 року.

За  несвоєчасне подання або не подання декларації передбачена фінансова санкція у розмірі 170,0 грн (п.120.1 ПКУ.)

Глобинське відділення КОДПІ