Легалізація заробітної плати Друкувати Написати листа
Понеділок, 17 січня 2011 15:32

Одним із завдань, які на сьогодні поставлено перед органами державної податкової служби України, є легалізація заробітної плати.
Заробітна плата, яка виплачується у “конвертах”- це тимчасове благо. Про те, що буде в майбутньому ніхто не думає, ні працедавці, ні наймані працівники.
Працедавець який ухиляється від сплати податків, безсоромно обкрадає бюджет держави, позбавляючи людей похилого віку пенсій, хворих – лікарняних, а безробітніх – грошової допомоги.

Офіційна заробітна плата є гарантією отримання соціальних виплат, а в майбутньому гідної пенсії. Втрати бюджету від прихованої “ в конвертах” заробітної плати великі.

Однак це лише вершина айсберга неоподатковуваних зарплат. Змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблені гривні зможуть лише самі працівники. Цей метод на сьогодні є найдієвішим у боротьбі із зарплатами в конвертах. Перш за все самі громадяни повинні бути зацікавлені в тім щоб працювати офіційно. В кінцевому результаті від приховування зарплати страждають саме вони. У неоформленого праціваника немає ніяких прав, гарантій, соціального захисту. Якщо людина, яка працює неофіційно, при виконанні своїх обов’язків отримає травму розраховувати на лікарняний їй нічого.