1 2 3
Новостворена «модель» податкової служби, дасть змогу запровадити прозору систему адміністрування податків. Друкувати Написати листа
Понеділок, 17 січня 2011 15:14

З прийняттям Податкового кодексу України змінилося все світобачення роботи органів податкової служби з платниками податків.
Новостворена «модель» податкової служби, дасть змогу запровадити прозору систему адміністрування податків. Це стає можливим не лише завдяки тому, що кодифіковано існуюче податкове законодавство, а й удосконалено деякі види податків і зборів: загальнодержавних (з 29 до 18);, місцевих (з 14 до 5). Знизилися й самі ставки оподаткування: податку на прибуток (з чинної 25% на 2% щорічно до рівня 16% у 2014 році), податку на додану вартість до 17% у 2014 році.

Згідно з новими законодавчими нормами передбачається перенесення податкового навантаження на платоспроможних громадян. Задля цього запроваджується податок на нерухоме майно (з 2012 року), оподаткування доходів фізичних осіб за ставкою 17% до доходів, які перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, оподаткування за ставкою 5% на депозитні банківські рахунки (з 2015 року), інші пасивні доходи (та дивіденди). Інші нововведення не менш важливі. Йдеться про надання 100% податкової соціальної пільги на кожну дитину кожному з батьків, про звільнення від оподаткування доходів від продажу один раз на рік квартир, житлових, дачних, садових будинків, а також автомобіля, мотоцикла, моторолера та зниження ставки податку до 5% для доходів від продажу рухомого майна.

Серйозні зміни відбуватимуться і у системі обслуговування великих платників податків. Йдеться про перебудову роботи спеціалізованих державних податкових інспекцій, які займаються обслуговуванням великих платників податків та укрупнення офісів. Очікуваний ефект від таких новацій - скорочення обсягів тіньової економіки.

КАМПАНІЮ ДЕКЛАРУВАННЯ РОЗПОЧАТО! У ПОДАТКОВІЙ ЧЕКАЮТЬ ДЕКЛАРАЦІЇ!

Багато років поспіль, з 1 січня розпочинається кампанія Декларування доходів громадян. У цьому році Декларацію необхідно подати громадянам, які у 2010 році крім заробітної плати отримували доходи, що не оподатковувались у джерела виплати. Крім того, право на подання декларації мають громадяни з метою одержання податкового кредиту.
Право на подання декларації з метою одержання податкового кредиту мають громадяни, які є резидентами України І мають ідентифікаційний номер.

Аби скористатися цим правом платник податку має задекларувати свої доходи та зазнані витрати, на які дозволено зменшити суму доходу у вигляді заробітної плати. Для підтвердження здійснення витрат потрібно зберігати відповідні платіжні та розрахункові документи та вести облік отриманих доходів та таких витрат. У документах, які підтверджують понесені витрати обов’язково повинно бути відображено прізвище, ім’я, по батькові платника податку, вартість товарів (робіт, послуг).

Обов’язково необхідно подати декларацію до 1 травня громадянам, які отримували доходи:

· з джерел іноземного походження;
· від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найом;
· від отримання виграшу чи призу;
· від продажу нерухомого та рухомого майна;


від продажу інвестиційного активу;
· від спадщини чи дарунку (коштів, майна, майнових чи немайнових прав).

Консультації з питань заповнення Декларації можна отримати за адресою Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ: вул. 1 Травня, б.11, кім. 10.

Звертаємо вашу увагу, що за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи чи включення до декларації перекручених даних передбачена відповідальність.

ЗАПИТУЙТЕ-ВІДПОВІМО

Чи може приватний підприємець – платник єдиного податку бути платником ПДВ?

ВІДПОВІДЬ:

Постановою КМУ від 27 грудня 2010 року №1196 внесено зміни до Постанови КМУ від 16 березня 2000 року №507 «Про роз’яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 року №727» п. 4 виключено. Згідно підрозділу 8 розділу XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI платники єдиного податку не є платниками податку на додану вартість.
Якщо в останньому звітному (податковому) періоді на обліку у платника податку залишаються товари та необоротні активи, необхідно самостійно визнати умовний продаж запасів, якщо вони обліковуються на балансі, та сплатити до бюджету належну суму податкових зобов’язань з ПДВ.

НАДІЙНІСТЬ ЕЛЕКТРОННОЇ ЗВІТНОСТІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ КЛЮЧІ АКРЕДИТОВАНИХ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ КЛЮЧІВ

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ доводить до відома платників податків про внесення до переліку ТОВ «Інфосвіт» - акредитований центр сертифікації ключів, який є офіційним дилером ТОВ «УСЦ» у Полтавській області, розміщується за адресою: 36029, м. Полтава, вул. Жовтнева, б. 66, офіс 202, телефони для довідок (0532) 610-951, 691-686.

 

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада