1 2 3
ЗАПИТУЙТЕ-ВІДПОВІМО Друкувати Написати листа
П'ятниця, 24 грудня 2010 14:57

Як оподатковувати перевищення обсягу виручки, яке виникло у періоді господарювання підприємця на спрощеній системі оподаткування?

ВІДПОВІДЬ: Керуючись статтею 13 розділу ІV Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» від 26 грудня 1992 року №13-92 оподатковуваним доходом підприємця вважається сукупний чистий дохід, який визначається як різниця між валовим доходом (тобто виручкою від продажу товарів, наданням послуг, виконанням робіт у грошовій або натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов’язаними з отриманням такого доходу.
Якщо ці витрати не можуть бути підтверджені - вони враховуються податковими органами при проведенні остаточних розрахунків за нормами у відсотках до валового доходу (додаток №6 до Інструкції про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 21.04.93  №12).

НОВОВВЕДЕННЯ ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

Четвертого грудня 2010 року відбулося офіційне опублікування Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України» від 2 жовтня 2010 року №2756.

Переважна більшість норм названих законодавчих актів набере чинності з 1 січня 2011 року.
Законодавці переглянули перелік загальнодержавних та місцевих податків і зборів.
Розділ ІІІ Кодексу, присвячений податку на прибуток підприємств, запрацює з 1 квітня 2011 року. Тож у І кварталі наступного року його платники продовжать користуватися профільним законом і ще маємо час як слід під лаштуватися до нової ідеології визначення оподатковуваного прибутку. Заплановано знижувати ставку податку: зокрема, з 1 квітня до кінця 2011 року діятиме 23%.

«Трішечки прогресивною» зробили ставку ПДФО: вона складатиме 17% до доходів за звітний місяць, які перевищать 10-кратний розмір мінімальної зарплати (станом на 1 січня звітного податкового року).
На платників ПДВ чекає близьке знайомство з Єдиним реєстром податкових накладних.
Щорічний податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів замінить збір за першу реєстрацію транспортного засобу. Обов’язок вносити до бюджету екологічний податок за викиди пересувними джерелами (той самий збір за забруднення) покладено на плечі агентів – оптових та роздрібних продавців палива. Низка загальнодержавних платежів взагалі залишить карту вітчизняних податків.
Майже невпізнаним зроблено склад місцевих податків і зборів. Натомість у когорту місцевих зарахують новий податок на нерухоме майно.
Спрощену систему залишили поки що майже у незмінному вигляді згідно Указу Президента України за №727.


ОКРЕМІ НЮАНСИ З ПДВ У ПОДАТКОВОМУ КОДЕКСІ УКРАЇНИ

Пунктом 11 Підрозділу 2 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI визначено особливості справляння податку на додану вартість.
Так, для платників податку на додану вартість запроваджується Реєстрація податкових накладних – в Єдиному реєстрі податкових накладних продавцями, у яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить:
- з 1 січня 2011 року 1 млн. грн.,
- з 1 квітня 2011 року – 500 тис. грн.,
- з 1 липня 2011 року – 100 тис. грн.,
- з 1 січня 2012 року понад 10 тис. грн.
Крім того, відповідно до глави 2 розділу ІІ Податкового кодексу України платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до органу державної податкової служби в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

ГРОШОВА ОЦІНКА ЗЕМЕЛЬ З 1 СІЧНЯ 2011 РОКУ ЗАЗНАЛА ЗМІН

Для визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, розміру державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, а також з метою забезпечення економічного регулювання земельних відносин у місті,Кременчуцька міська рада рішенням ХLVII (47) сесії V скликання 24 листопада 2009 року передбачила введення в дію нової нормативної грошової оцінки  земель з 1 січня 2011 року.
При поданні декларації на поточний рік разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Для отримання витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які знаходяться в оренді або на постійному користуванні у юридичних осіб та підприємців, необхідно з 1 грудня 2010 року з відповідною заявою звернутися до Кременчуцького Управління Держкомзему.

Для отримання витягів фізичним особам необхідно пред’явити оригінали на надати копії наступних документів:
- правовстановлюючі документи на земельні ділянки (договір оренди, державний акт на право власності / постійного користування);
- паспорт та ідентифікаційний номер;
- свідоцтво про державну реєстрацію.
Представникам юридичних осіб крім правовстановлюючих документів на земельні ділянки необхідно надати ще й копії свідоцтва про державну реєстрацію підприємства та  довідки з ЄДРПОУ. Довіреність на право здійснення операцій від імені юридичної особи обов’язкова.

ЗАПИТУЙТЕ – ВІДПОВІМО

Яку відповідальність передбачено, якщо платник єдиного податку не заповнював Книгу обліку доходів та витрат, а розрахунок подавав та своєчасно і в повному обсязі сплачував податок?

ВІДПОВІДЬ:

За порушення порядку ведення податкового обліку (тобто у разі не ведення або неналежного ведення Книги обліку доходів та витрат) застосовується адміністративна відповідальність.
Відповідно ст.1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 року №8073-Х зі змінами, внесеними ЗУ від 12.01.2005 року №2322-IV “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканість, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист)”:
На посадових осіб, за вини яких сталося таке порушення, накладається штраф в розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 - 170 грн.).
Повторне вчинення таких дій тягне за собою накладання штрафу у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 - 255 грн.).


 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада