1 2 3
Всеукраїнське свято вишиванки Друкувати Написати листа
Четвер, 21 травня 2015 10:53

 

В останній час щороку в третій четвер травня (будній день)  проводиться  в Україні свято вишиванки.  Вперше Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році, яка запропонувала своїм однокурсникам в обраний ними день всім водночас зодягнути вишиванки. Враження від цього були надзвичайні. Тож такий захід вирішено було проводити і наступного разу, а потім цей захід став настільки популярним,  що здобув все державне поширення та статус національного. Більше того його підтримала і українська діаспора по всьому цивілізованому світу, а також прихильники України.

День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

 

Основна мета заходу — це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Свято не передбачає обов'язкових заходів окрім одягання вишиванки. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, в університет, школу, чи садочок. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Цього дня і в Глобинській міській раді переважна більшість працюючих прийшла в вишиванках, які звичайному, буденному робочому дню додали  якоїсь урочистості і піднесеності. Тож не даремно говорять, що люди у вишиванках  завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Працівники Глобинської міської ради: Яременко Т.А., Джусь С.В. та Головенська Л.В (зліва направо) у Всеукраїнський день вишиванки

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
Оновити



Пошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада