1 2 3
Координація зусиль задля досягнення успіху Друкувати Написати листа
Вівторок, 28 листопада 2017 09:59

На минулому тижні в Полтаві за участю голови Полтавської  обласної державної адміністрація Валерія Головка та керівників провідних департаментів облдержадміністрації відбулася зустріч з очільниками об’єднаних територіальних громад області.

На сьогодні в області створено вже 39 об’єднаних громад. І  цей процес набирає обертів. Найбільш активні та свідомі керівники громад, які прагнуть  реальних  змін на краще  і шукають для цього шляхи вирішення, зрозуміли, що без об’єднання зусиль, без проведення  реформ,  чекати змін на краще марно.

 Та втім,  і об’єднані громади мають свої проблеми  і, в першу чергу, законодавчо-нормативного характеру. Адже,  законодавча база не поспіває за ходом реформ і багато яких правових рішень щодо діяльності об’єднаних громад,  передачі їм повноважень  до цього часу залишаються без вирішення. Це і давно наболіле питання розпорядження землями за межами населених пунктів, і те ж регулювання пасажирських перевезень між населеними пунктами громади, і чимало питань в галузі освіти, медицини первинного рівня залишаються без вирішення. Чимало питань можуть бути вирішені шляхом об’єднання зусиль суміжних об’єднаних територіальних громад. Це і створення туристично-привабливих зон, і будівництво та створення спільних об’єктів, які могли  обслуговувати не лише одну громаду.

Саме це представники об’єднаних громад і обговорили на зустрічі з керівником області. Було  вирішено створити «Координаційну раду об’єднаних територіальних громад Полтавщини», яка має на меті допомагати у розвитку громад.

На важливості такого рішення наголошував голова Полтавської ОДА Валерій Головко: «Ми попереду в реформі децентралізації. Уже маємо чималі успіхи, а головне досвід. Ті громади, які створені у 2015 році  були першопрохідцями у багатьох напрямках. Сьогодні кількість громад зростає і, вважаю, було б добре аби в нас була можливість обмінюватись досвідом та знаннями».

Саме цій меті має сприяти  «Координаційна рада об’єднаних територіальних громад Полтавщини», яка  допомагатиме головам ОТГ у впровадженні реформ, економічному розвитку, в галузі освіти, здоров’я, налагодженні тісної співпраці.

Активну участь в цій зустрічі брав Глобинський міський голова Станіслав Джусь. «Чимало питань, які піднімалися під час цієї зустрічі, - зауважив Станіслав Джусь, -  мають велике значення і для нашої Глобинської громади. В наступному році на баланс Полтавської області передається значна кількість доріг. Який їх стан зараз ми знаємо. Тож,  надіємось в питаннях їх ремонту, а більшість з них потребує капітального ремонту та реконструкцій, на тісну співпрацю з облдержадміністрацією та обласною радою. Потребують об’єднання зусиль і  питання виконання обласної програми щодо будівництва субрегіональних полігонів побутових відходів та переробних заводів. Втім є надія і запевнення керівника області на успішне їх вирішення».

alt

alt 

Міський голова голова Станіслав Джусь під час зустрічі в Полтавській облдержадміністрації

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада