1 2 3
Вшанували пам'ять жертв голодомору Друкувати Написати листа
П'ятниця, 24 листопада 2017 08:07

 Об обідній порі 23 листопада 2017 року біля меморіального комплексу жертв голодомору 1932-1933 років на Мічурянському цвинтарі  відбулися заходи з вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років. Тут зібралися керівники та працівники Глобинської міської ради, педагоги і учні старшого класу  Глобинської філії Глобинської опорної  школи №5 й інші глобинці. Серед них директор ПАФ «Урожай» Володимир Андрієнко та настоятель Глобинського Свято –Михайлівського храму, отець Володимир.

До присутніх звернувся  міський голова Станіслав Джусь, який наголосив, що пам'ять про жертв безвинно замучених сталінсько-комуністичним режимом жителів України священна. Умисне загублено  мільйони життів  працьовитих невтомних хліборобів  в яких насильно відібрали вирощений ними хліб та результати хліборобської праці. Пам’ять глобинців померлих мученицькою голодною смертю  та всіх українців, життя яких обірвалось від голоду в 1932-1933 роках  присутні на заході пом’янули хвилиною мовчання. Отець Володимир  відправив панахиду за невинно загубленими  душами.

На ізувірські злочини комуністичного режиму проти українського народу, які продовжуються путінським урядом Росії і до сьогодні,  звернули увагу педагог-організатор навчального закладу Лариса Редька, вчитель історії    Ольга Безугла.

В своєму зверненні до присутніх   вони, зокрема, зазначили, що тут, на цьому місці, де зараз збудовано меморіальний комплекс пам’яті жертв голодомору  1932-1933 років, де насипано за старинним українським звичаєм курган пам’яті, який увінчано православним хрестом,  в ті страшні   роки голоду у вириту  глибоку  яму скидали трупи  померлих  голодною смертю жителів прилеглої частини міста Глобине. Стільки їх тут поховано десятки, сотні тіл, зараз не береться підрахувати ніхто. Адже, злочинна влада комуністів ретельно приховувала та замовчувала тяжкі злочини проти народу.

Тож, дуже знаменно те, що саме на тому місці, де без будь-якого  християнського звичаю чи людських почестей,   знайшли свій останній притулок померлі від голоду глобинці, завдячуючи не байдужим   жителям міста, і, в першу чергу Володимиру Андрієнко,   зведено меморіал людської пам’яті.

Доповнили цей захід проникливі виступи школярів з уст яких лунали повні розпачу і людського жалю за безвинними жертвами голодомору віршовані строки. Учасники заходу вшанували пам'ять померлих покладанням квітів до підніжжя кургану.

alt

alt

Учасники заходу з вшанування памяті жертв голодомору на Мічурянському цвинтарі м. Глобине

alt

Панахида за безвинно убієнними голодом глобинцями

alt

Вони розповідали про страхіття голодомору та біль і розпач, яких зазнав в той час український люд 

alt

Тільки через десятиліття, коли комуністичний людиноневасницький режим  відійшов у минуле,  на місці поховань глобинців- які померли від голоду в 1932-1933 роках змогли встановити меморіальний комплекс на вшанування памяті жертв Голодомору

alt

По закінченню заходу з вшанування памяті жертв Голодомору міський голова Станіслав Джусь, керівник ПАФ "Урожай" Володимир Андрієнко та настоятель Глобинського Свято-Михайлівського храму отець Володимир обговорили подальші плани з благоустрою та впорядкування Мічурянського цвинтарю та прилеглої території 

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада