1 2 3
Вивчення досвіду розбудови польських громад Друкувати Написати листа
Понеділок, 13 листопада 2017 14:09

 10-11 листопада 201 року  в  Глобинській  громаді в рамках проекту "Сучасні управлінські компетенції у об'єднаних громадах", який реалізується Фундацією менеджерських ініціатив ( м.Люблін, Республіка Польща),  перебували   експерти  з Польщі та Полтавського відокремленого підрозділу центру розвитку місцевого самоврядування на чолі з директором Іриною Балибіною.

В складі польської делегації до нашого міста завітали Павел Прокоп - Голова правління Фундації менеджерських ініціатив, радник мера Любліна; Ярослав Черв - керуючий справами гміни Госьцерадув Люблінського воєводства та Богдан Юрчук - консультант Фундації менеджерських ініціатив. У склад делегації від  Полтавського відокремленого підрозділу центру розвитку місцевого самоврядування увійшли, крім директора Ірина Балибіної, експерти: Вадим Штефан, Тетяна Паутова, Юрій Заліський та  Володимир Марченко, які працюють в рамках проекту за сприяння U-LЕAD з Європою.

 Під час перебування в Глобинській громаді,   експерти з Польщі провели тренінг для керівництва та службовців громади щодо управління освітніми, медичними закладами, формування і виконання місцевого бюджету, функціонування комунального господарства, енергетичної ефективності і розвитку туризму.

Захід пройшов в форматі  відкритого спілкування: обговорення та дискусій. Багато проблем польських  громад близькі і зрозумілі і нам,  українцям. В Польщі держава  стоїть на захисті інтересів жителів країни. На утеплення приватних будинків, заміну покрівель дахів (адже в Євросоюзі визнано азбестові покрівлі шкідливими  та такими, що підлягають обов’язковій заміні), придбання устаткування  для   альтернативних джерел енергії   (сонячні батареї та колектори для нагрівання води), розбудову власного бізнесу надається державна допомога в розмірі 75 відсотків від загальної вартості.

В Польщі, також, є проблеми малокомплектних шкіл, забезпечення функціонування освітньої галузі. Втім, часто вирішення таких проблем  перебирають на себе спеціально створені для цих цілей громадські організації, які беруть на себе утримання  навчальних закладів. Їм передається освітня державна субвенція, якої в малокомплектних школах не вистачає на забезпечення діяльності навчальних закладів, а  іншу частину, іноді і більшу, фінансового забезпечення  на себе перебирає громадська організація за рахунок коштів батьків та спонсорів.

Та й сам навчальний процес в Польщі направлений на те, щоб,  в першу чергу,  надати підростаючим поколінням знання. Літні канікули становлять лише два місяці ( в червні в школах Польщі  триває навчальний процес), зимові канікули – два тижні, є декілька незначних перерв  в навчанні під час різдвяних свят та паски. Крім того,  під час зимових канікул при навчальних закладах діє, так званий,  півтабір, і як правило ще й платний,  де учні мають змогу покращити свої знання з тих навчальних дисциплін, де вони мають слабкі чи недостатні знання.  Діти з малозабезпечених сімей забезпечуються соціальними стипендіями, а ті,  хто гарно навчається  отримує,   так звану,  наукову стипендію до 1000 злотих (більше 7000 грн.), яка в 7 раз більша від соціальної. Таким чином намагаються заохотити і тих дітей, які отримують пенсії за матеріальним станом. І така система заохочень себе виправдовує. До речі, цей польський досвід заохочення тих, хто гарно навчається  в загальноосвітніх закладах громади,  запроваджено в 2017 році   і в Глобинській громаді.

Чимало цікавої та корисної інформації учасники  зустрічі отримали під час спілкування з польськими експертами.

В ході проведення тренінгу гості з Польщі відповіли на численні запитання, роз’яснили окремі організаційні питання здійснення повноважень органів місцевого самоврядування освіти, медицини, управління комунальним господарством, розбудови громад, здійснення тендерних закупівель.

alt

Глобинський міський голова представляє учасникам тренінгу польських експертів

alt

alt

alt 

Учасники  зустрічі з польськими експертами 

alt

Глобинську громаду та учасників польської делегації експертів з Фундації менеджерських ініціатив  м. Любліна  поєднують вже декілька років дружніх стосунків. Саме польскі експерти  на чолі з паном Павлом Прокопом надавали сприяння у створенні  для Глобинської громади Стратегії соціально-економічного розвитку в тім числі і з метою залученян іноземних інвестицій в розбудову громади. Вони і зараз представляють нашу громаду в європейському співтоваристві.

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада