1 2 3
Робочі будні відділу міськвиконкому Друкувати Написати листа
П'ятниця, 03 листопада 2017 14:23

 Разом із створенням Глобинської об’єднаної територіальної громади в структурі міськвиконкому було створено і новий відділ комунального майна та закупівель, який очолив кваліфікований працівник, глобинець Анатолій Головаш. За його плечима великий життєвий досвід керівної та організаторської роботи.

Саме це знадобилося керівнику новоствореного відділу при організації роботи  відділу, адже  працівники,  які були відібрані для роботи у відділі комунального майна та закупівель  міськвиконкому,  шляхом проведення конкурсу,  не мали досвіду специфіки такої роботи. Тож робота відділу розпочиналася, як говорять,  з нуля.  Значну допомогу в організації роботи відділу, плануванні та здійсненні його роботи,   надав заступник міського голови Володимир Перевьорткін, голова тендерного комітету Глобинської міської ради.

alt

alt

alt

Працівники відділу комунальнолго майна і закупівель міськвиконкому в своєму робочому кабінеті

За незначний час існування відділу його працівниками проведено великий об’єм роботи. Одне з найперших та важливих питань, яким займається цей відділ - це оформлення права власності на адмінбудівлі, ФАПи, клуби та інші споруди, що були передані сільськими радами громади при об’єднанні. А це майже сотня різних об’єктів, десятки підготовлених запитів  в фонд  Держмайна, БТІ та інші інстанції. Вже на сьогодні  повністю закінчено оформлення права власності на 18 об’єктів, оформлення 5 об’єктів йде до завершення, а ще 74 в процесі  оформлення.

Та найбільш відповідальним і важливим напрямком роботи цього відділу є процес проведення закупівель. Так, тільки за цей рік,  працівниками відділу проведено 73 тендерних процедури. З яких, 24 процедури закупівлі - відкриті торги через систему електронних закупівель PROZORRO, 3 - переговорні процедури закупівлі. Вперше працівникам відділу довелося освоїти та провести відкриті англомовні торги.

Для здійснення процедур закупівлі було проведено,  станом на 1.11.2017 року 194 засідань тендерного комітету міськвиконкому  у відповідності до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» з оформленням відповідних протоколів. Підготовлено технічну документацію та 52 звіти про укладені договори, внесено зміни в річний план закупівель по 317 позиціях.

alt

alt

alt

alt

 Члени тендерного комітету міськвиконкому під час одного із своїх засідань

В результаті проведених процедур закупівлі,  для потреб громади придбано 5 міських автобусів для перевезення пасажирів, трактор МТЗ-82.1, глибинні насоси, причіп тракторний, спортивні майданчики, послуги з розробки проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Глобине, роботи на об’єкті Реконструкція будівлі, що знаходиться по вулиці Травневій, 4  в м. Глобине  для розміщення міського ЦНАПу, з застосуванням енергозберігаючих технологій, поточний ремонт дорожнього покриття по вулицях Космонавтів, Заводській, Володимирській в м. Глобине та капітальний ремонт вулиці Бубнарівської (на ділянці від вулиці Гагаріна) в м. Глобине, газ природній, два легкових спецавтомобілі Автоснаб АСМС-41 GREAT WALL VOLEEX  для потреб  медицини первинного рівня громади  та інші послуги і роботи.

Крім цього, з початку року відділом проведено 4 конкурси з відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки майна комунальної власності та експертної грошової оцінки земельних ділянок. Організовано та  проведено 1 аукціон з продажу об’єкту комунальної власності.

Паралельно з цим, відповідно до повноважень відділу комунального майна і закупівель виконавчого комітету Глобинської міської ради, одним із напрямків  є робота  по виявленню безхазяйного майна та відумерлої спадщини.  Слід зауважити, що ця робота раніше на теренах нашої громади практично не проводилася. Десятками років в населених пунктах знаходяться закинуті садиби, напівзруйновані, зарослі бур’янами, дикорослою паростю кущів та дерев, або ще гірше – такі садиби стають місцем стихійних смітників. Куди місцеві жителі, що проживають поруч,   починають складувати сміття та різний непотріб. Звісно, що такі садиби не прикрашають місто і села нашої громади. До того ж,  на сьогодні гостро стоять питання  житла та присадибних ділянок для жителів громади.

Саме на вирішення цих  проблем теж  спрямована діяльність працівників відділу.  Відповідна робота з виявлення безхазяйного житла проводилась на території м. Глобине, сіл Новомосковське, Бабичівка, Бориси, Жуки, Жорняки, Коломицівка, Павлівка, Новоселівка, Опришки, Битакове Озеро, Мар'їне, Пироги та Яроші.

alt

alt

alt

alt 

Такий непривабливий вигляд мають покинуті будівлі та садиби на території населених пунктів громади 

Проводиться перевірка  за інформацією сільських старост  про покинуті та занедбані будинки та квартири в межах території сіл громади.

В м. Глобине   проведено обстеження безгосподарських будинків в м. Глобине  по вулицях Зої Космодем’янської,  Володимирівській,  Лялі Убийвовк,  Центральній,  Рєпіна, Лесі Українки, Бубнарівській, Свердлова, по вулиці Грабарківській в с. Новодорожнє.

На даний час виявлено та взято на облік безгосподарні будинки та квартири: в с. Семимогили - 1 будинок, в с. Устимівка – 1 квартира, м. Глобине – 4 будинки.

При проведенні такої роботи, працівники відділу комунального майна і закупівель міськвиконкому, перш за все,  керуються тим, що  право власності є непорушним і ніхто   не  може  бути  протиправно  позбавлений  цього  права  чи обмежений   у  його  здійсненні  (стаття  321  Цивільного  кодексу України).  Конституція також  гарантує власнику  його  право, закріплюючи норму, відповідно до якої ніхто не  може  бути  протиправно  позбавлений свого майна інакше, як за рішенням суду.

Тому, для встановлення факту наявності безхазяйного майна  проводиться перевірка про наявність чи   відсутність власника майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. У разі відсутності інформації,  надсилається запит до комунального підприємства «Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації Полтавської обласної ради». Станом на 01.11.2017 року направлено 65 запитів по виявленню безхазяйного майна до КП «Кременчуцьке МБТІ Полтавської обласної ради», всі вони на даний час знаходяться в стані перевірки. Але це свідчить про значну кількість наявності таких об’єктів, які можуть перейти до комунальної власності та бути передані тим жителям громади, які перебувають в черзі на поліпшення житлових умов чи його отримання, або ж передачі садиб під забудову.

Це також   є шлях до розв’язання житлової проблеми, яка має місце в нашій громаді.

Однак,  при цьому,  слід зауважити, що працівники відділу прагнуть дотримуватися законності при встановлені прав власності на вказані об’єкти. Адже, відповідно до статті 1277 Цивільного кодексу України,  у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття,  лише суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

При цьому,  заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Відповідно до статті 335 Цивільного кодексу України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий. Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації.

Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйного нерухомого об’єкту вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність. Тобто,  процес цей тривалий у часі, але перспективний для вирішення цілого ряду проблем. Від зміни зовнішнього вигляду покинутих та занедбаних садиб і квартир, до вирішення питань забезпечення житлом та садибами, тих хто перебуває на квартирній черзі.

Тож, роботи у працівників відділу комунального майна та закупівель  міськвиконкому вистачає. Та оптимізму і натхнення їм додає впевненість в тому, що вони роблять корисну та потрібну громаді роботи.


Начальник відділу організаційно-кадрової роботи  Глобинського міськвиконкому                                                     О.В.Кошеленко


 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада