1 2 3
День села Яроші Друкувати Написати листа
Понеділок, 28 серпня 2017 10:41

В день  Яблучного Спаса, яке ще в народі називають   Святом перших плодів,  Другим або Середнім Спасом  мешканці села Яроші зібралися в зеленому залі місцевого парку на свято Села.

Традиційні змагання з пляжного волейболу відбулися ще ввечері 18 серпня. Команди юних спортсменів з Пирогів, Опришок та Ярошів  демонстрували свою спритність, молодече завзяття та волю до перемоги.  Гра була захоплюючою, і учасники змагань, і глядачі залишилися задоволеними. Вже отримуючи грошові призи на святковому дійстві 19 серпня, Михайло Пилипенко висловив щире побажання, щоб такі зустрічі команд були якомога частішими, а волейбольне поле кращої якості. Результатами змагань найбільш втішеними залишилися мешканці Пирогів, бо команда на чолі з  Віталієм Гудимом в затятій борні отримала перше місце. Прекрасні вольові якості, доладну  гру продемонструвала команда на чолі з Олександром Кочергою "Міст Патона" - їм вдалося посісти друге місце. Дружелюбні  та гостинні спортсмени з Ярошів на чолі з Михайлом Пилипенком  делікатно поступилися першими призовими місцями гостям, тож зайняли почесне третє місце.    Шашковий турнір, який провів вчитель фізкультури Пирогівської ЗОШ I-III ступенів Володимир Пікуль зібрав  істинних прихильників цієї захоплюючої гри. Перше місце виборов Віталій Гудим, друге - Михайло Пилипенко, третє - Олександр Костяний.  Грошові призи  для проведення турніру   надали основні  благодійники свята - Голова СФГ " Верест" Станіслав Голобородько та директор ТОВ АФ "Хлібодар" Петро Кочерга.

alt

alt

Напружені шахматні баталії під час свята села

Святковий концерт з великим натхненням і любов'ю до села  та його невсипущих трударів    провели Ліна Микитюк та  Данило Гудим. Найтепліші привітання на святі  пролунали  для учасників бойових дій, чорнобильців, афганців, учасників АТО.   Дякуючи цим рішучим людям за великий подвиг, волю та сміливість, директор ТОВ АФ " Хлібодар" та голова СФГ " Верест" надали кошти для вручення  їм грошових премій. Музичні вітання, в яких промовляє сама щирість і задушевність українського роду   піднесено і артистично дарували учасники  дійства. Вдало підібрав мелодії для озвучування концертної програми та душевно виконав пісні про рідне село і кохання Валерій Ганноцький. Потужною хвилею душевного тепла   огорнула глядачів пісня  у виконанні Валерія - " Ніч яка місячна….".

Бурхливі оплески вдячності і пам’ятний сувенір та грошову премію  було вручено учасниці бойових дій Другої світової війни надзвичайно трудолюбивій і чуйній та лагідній прабабусі дванадцяти правнуків Колодій Анастасії Михайлівні . Дуже відрадно, що Анастасія Михайлівна, маючи за плечима  нелегкі 90 літ  продовжує вправно трудитись на своєму обійсті.   Картину з чудовим натюрмортом  з побажаннями оптимізму та родинного благополуччя і затишку отримала найповажніша жителька села Книш Марія  Трохимівна. Її життєві стежини теж були складними - лихоліття Голодомору,  підневільна  праця на ткацькій фабриці в Німеччині під час Другої світової війни, виснажливі трудові будні на молочно - товарній фермі в місцевому господарстві -  це лише дуже стислий опис пережитого.  Та трудівниця залишається доброзичливою і привітною берегинею роду, завдячує своїй донечці, яка з надзвичайною любов'ю   і теплотою  створює  чудовий  мікроклімат добра і гостинності в оселі.

Трепетні і незабутні привітання з п’ятдесятиліттям подружнього життя отримала від донечки Оксани Макаренко, її чоловіка Юрія та всієї громади села   співуча родина Пікулів Івана Івановича та Ірини Ісаківни. Свої долі вони поєднали ще зовсім юними, нареченій лише виповнилося 16 років. Юна дружина разом з  надзвичайно трудолюбивим дотепним чоловіком  наполегливо трудилися на молочно - товарній фермі місцевого господарства, спільними зусиллями звели ошатний будиночок,  створили затишну оселю, залюблені в  красу зелених насаджень вони з любов'ю плекають диво - сад і квітники.  Привільно розкинувся наповнений лірикою  ретельно доглянутий затишний  гай  біля входу на    їхнє зі смаком опоряджене подвір'я. Душевні слова, величальна пісня, духмяний коровай, подарунки і  щира повага односельців - таким запам'ятається це свято ювілярам. Розчулені і схвильовані Іван Іванович та Ірина Ісаківна подарували глядачам незабутні емоції та дотепні вислови.

Відзначені  теплими привітаннями та подарунком  і молодята Загородні Віталій та Анна, які тиждень тому стали на весільній рушник. Натхнення  та удачі новій родині, хай  все подружнє життя в такт б’ються  їх гарячі і вірні серця.

Трьом ровесниці, 1927 року народження, яким цього року виповнилося 90 літ  Колодій Анастасії Михайлівні, Котляр Ганні Денисівні та Ріжко Олександрі Кирилівні за їх велике вміння праведно жити  і трудитися задля спільного блага на землі,   щедро дарувати радість родинам, були вручено пам’ятні сувеніри.   Приємним сюрпризом для іменників цього дня було вітання односельців з Днем народження. Андрійко Шафар, як найменшенький отримав в подарунок дитячу машинку, а дорослим іменникам: Володимиру Невмиваку, Ніні Дорогокуплі, Віктору Андрейку, Ангеліні Сові, Олексію Ріжку  вручили цукерки та ігристе вино.

Найніжніші, найсвітліші почуття  були звернені до найменшеньких мешканців Ярошів - Маринки Ситник, Альбіни Костяної та Глєба Бреска.     Побажання успішного життєвого шляху, добробуту і світлого майбутнього малюкам  тепло прозвучали з вуст ведучих.  З любов'ю і вдячності юним матусям було вручено подарунки. А гуморески, які так майстерно прочитав талановитий Богданчик Тарасенко  підсилили море позитиву.

Готуючи святкові вітання до Дня села оргкомітет  спробував   зібрати матеріал про ветеранів праці в  славних Ярошах, жителі яких і нині  виокремлюються працьовитістю, підприємницьким хистом та ефективною діяльністю, бо  саме в нашому населеному пункті  успішно діють потужні    агроформування. Сорок п’ять  років трудився механізатором Милоненко Василь Васильович,  сорок чотири -  Сєрік  Микола  Федорович, сорок років Онуфрієнко Григорій Гаврилович. І швидкоплинні напружені по вінця від нагальної роботи  весняні ранки, і спекотні дні тривалих жнив, і  сльотаві тижні пізньої осені на неповоротких сталевих конях  зустрічали невгамовні трударі, щодень піклуючись про  вагомі врожаї і добротний хліб на столі.

Потужні молочні ріки розливалися від сумлінної багаторічної праці славних операторів машинного доїння.  Тридцять сім років працювала на молочно - товарній фермі Пікуль Марфа Яківна,  тридцять шість років - Пікуль Ірина Ісаківна,  тридцять чотири роки - Апшай Олена Іванівна. "Трудилися на совість, не жаліючи ні сил, ні часу, не зважаючи на вихідні і свята, бо   за корівками необхідний  щоденний ретельний догляд, їх як станок не зупиниш і не залишиш  на вихідні" - жартують трудівниці.

Щиру повагу і захоплення викликають старанні трудівниці, які понад 30 років сумлінно доглядали поголів’я  поросят в місцевому господарстві, слід зауважити, що робочий день  працівниць  розпочинався о третій годині ночі, коли більшість односельців  бачили солодкі сни. Енергійні і завзяті Кравченко Антоніна Трохимівна  трудилася 36 років в цій сфері, Кочерга Зоя Андріївна - 34 роки, Гладир Марія Іллівна - 30 років. Це одержимість  скільки років бути   відданим такій нелегкій діяльності.

Варто зазначити, що серед вправних доглядальників  поголів’я телят теж є свої рекордсмени. Серед них надзвичайно трудолюбиві  і відповідальні  Пікуль Іван Іванович та Курило Віталій Миколайович. По тридцять п’ять років вони з потужним ентузіазмом успішно трудилися на молочнотоварній фермі села Яроші. Завдяки їхнім старанням  швидко  зростало  з якісними характеристиками молоде поголів’я ВРХ.   Велика вдячність і низький уклін  славним трударям - ветеранам праці. Щиро звучали пісенні вітання  всім, хто не шкодуючи життєвих  сил і часу  творив наше благополуччя.  З великим задоволенням  виконали оригінальне привітання   досвідченим працівникам тваринницької галузі  завзяті артисти з Опришок Галина Товченик, та з надзвичайно красивим голосами  співуче подружжя Микола та Наталії Бугайців.      А запальні троїсті музики під орудою віртуозного любителя гри на  гармошці Олександра Мамона покликали до енергійного танцю  активних глядачів.

А скільки вдячних  і проникливих слів прозвучали на адресу Петько Тамари Миколаївни, фельдшера  Ярошівського ФАПу, що 35 років поспіль і вдень, і вночі за першим покликом хворого надавала   якісну медичну допомогу  жителям  нашого і навколишніх сіл. Скільки сердець їй довелося вислухати своїм чуйним серцем, скільки малюків вона рятувала від небезпечних дитячих захворювань, а з якою повагою вона  ставиться до людей поважного віку!   Нині медик від Бога Тамара Миколаївна на заслуженому відпочинку, але пацієнти продовжують звертатися до неї з великою довірою до професійних здібностей медика.

Висловлюючи велику подяку, ветеранам праці вручили пам’ятні подарунки.

Чарівним  віночком пісень потішили односельців Надія Онуфрієнко, Наталія Самкова, Юлія Мусієнко, Людмила Волос та її  співуча  донечка Таня. Проникливі слова  пісень та виступів гості свята з Погребів  Зої Хальоси запали в душу кожному  слухачеві.  В канву свята вдало  впліталися дотепні виступи кумоньок Надії Онуфрієнко,  Людмила Волос, які  намагалися здійснювати пошуки в мережі Інтернет потенційних  супутників життя.  А з якою увагою і непідробним трепетом в душі та сльозами на очах вслухалися присутні  в переливи чудового голосу Лариси Торубари.  Конкурс " Коса - жіноча краса" вразив вишуканими зачісками мами - Оксани Невмивако та  маленької донечки - Надійки Невмивако. Всі учасниці конкурсу отримали заслужені призи - якісні шампуні.   Традиційний духмяний коровай  з найліпшими побажання  добра, злагоди і миру  роздали всім під акомпанемент чудової пісні про рідне село, що дзвеніла оптимізмом в майстерному виконанні Валерія Ганноцького.

Далеко за північ смакували ярошани рибною юшкою, яку профінансували керівники місцевих господарств та гарячими стравами,  смачно приготованими підприємцем Світланою Волос, що забезпечила і музичний супровід для  подальшої танцювальної програми. Запальна  дискотека, цікаві призи, гарний настрій, чудова погода - все сприяло цікавому і насиченому відпочинку.

Слова вдячності  висловлюємо керівникам місцевих господарств Кочерзі Петру Івановичу та Голобородьку Станіславу Івановичу за надану фінансову та технічну допомогу, Глобинській міській раді за виділені кошти для придбання подарунків та призів, приватному підприємцеві Волос Світлані Володимирівні,  за організацію вечірнього дозвілля. Багато творчих зусиль для проведення святкувань докладено вмілим організатором  цікавих дійств, заступником директора з навчальної роботи Пирогівської ЗОШ ( I- III ступенів) Ліною Микитюк.  Велика подяка Ліні Іванівні за  чудовий концерт.   Хочеться  побажати  великих успіхів і творчої наснаги енергійним та завзятим   артистам. Теплі слова вдячності висловлюю Ларисі Кочерзі за ініціативність та наполегливість  у збиранні матеріалів  про  трудову діяльність ветеранів праці в селі Яроші.

Старанно трудились на благоустрої території парку до свята  працівники Глобинського ККП Олександр Батій та Іван Кукіль,  з максимальною віддачею  також працювали  Наталія Богодист та Микола Уманець.   Технічну допомогу надавали приватний підприємець Світлана Волос, Віталій Загородній,  Яна Волос, Наталія Молочко,  Михайло Пилипенко. Всім причетним до святкового дійства були вручені символічні подарунки.

Відшуміло свято, емоційно наснажуючи всіх на нове коло позитиву. Сподіваємося, що  наступний Яблучний Спас,  який тісно пов`язаний з культурними традиціями, мистецтвом і фольклором багатьох народів принесе нам   добрі зміни.

alt

alt

alt

alt

alt

Святкові миті з відзначення Дня села Яроші

В.о. Пирогівського старости Кір'ян Т. О. 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада