1 2 3
І знову потерпають зелені насадження Друкувати Написати листа
Четвер, 17 серпня 2017 14:22

16 серпня 2017 року в лісонасадженні в південно-західній околиці Глобине поблизу вулиці Калініна було виявлено факт вчинення жителем нашого міста незаконної вирубки зелених насаджень. Чи то новоспечений «лісоруб» мав на меті заготовити собі дров на зиму,  чи поставив цю справу на промислову основу для реалізації тим, хто цього потребує – це вже має з’ясувати слідство. Адже,  за даним фактом працівниками поліції Глобинського району, які  оперативно прибули на місці вчинення протиправних дій, відтепер проводиться перевірка.

Свого часу лісосмуги з’явились  на безкраїх чорноземних степах нашої Глобинщини в перші післявоєнні роки. І основна їх мета - захист родючих чорноземів від вітрової ерозії, щоб зберігати для нащадків основне багатство нашого краю. Полезахисні лісосмуги, ці штучні лісові насадження, спеціально були висаджені   по межах полів, з метою захисту посівів від суховіїв, чорних буревіїв, для поліпшення водного режиму ґрунту й запобігання його ерозії, підвищення врожайності сільськогосподарських культур, для покращення на полях мікроклімату, снігозатримання, боротьби з дефляцією та збереження і покращення родючості грунтів. До того ж зараз вони відіграють і значну роль в покращенні стану екології. 

Взагалі, їх засновником, праотцем є всесвітньовідомий  природознавець, геолог і вчений-ґрунтознавець  В.Д.Докучаєв, який ще в кінці   ХІХ ст. обстежував землі Полтавщини та науково обґрунтував, що в регіонах землеробства повинне бути певне співвідношення між оранкою, луками і лісом, а у степах лісистість має бути доведена до 15–18%. Зробити унікальні, всеохоплюючі український чорноземний степ, лісонасадження – лісосмуги, як це не парадоксально,  допоміг той факт, що земля не мала власника, як такого, рахуючись за державою та, формально, за  колгоспами.

Величезна компанія з насадження лісосмуг, в яку були втягнуто все сільське населення України, навіть, школярі і ті  висівали насіння декоративних дерев: клена, акації,  дуба, липи та інші породи дерев, а в же пророслі і доглянуті саджанці передавали для висаджування до місцевих колгоспів,  увінчалася успіхом.

Та на жаль зараз,   в зв’язку із зростанням  цін на газ,  коли  чимало власників  індивідуальних будинків, промислових та господарських об’єктів переходять на більш дешевше  опалення    твердими видами палива, лісонасадження стають об’єктом посягань не чесних на руку дільців-дроворубів.

Під їх пилками та сокирами рідіють,  а то і зовсім знищуються лісонасадження. Їх не зупиняє навіть кримінальна відповідальність за самочинне знищення дерев та необхідність відшкодування спричинених збитків, які іноді сягають десятки тисяч гривень.    Правопорушники надіються, що вони не будуть виявлені та притягнені до відповідальності. Мабуть, на це сподівався і глобинець, який вирішив, що може безкарно  винищувати дерева в лісонасадженні та не буде нести за це відповідальність. Тепер же, крім кримінальної відповідальності необхідно, буде відшкодувати і спричинені ним збитки. А вони чималі і за попередніми припущеннями сягають біля  20 тисяч гривень.

«Такий стан із тим, що лісонасадження стали жертвами  рвачів-дроворубів, стався тому, що ніхто конкретно цілеспрямованої профілактичної роботи по виявленню фактів  незаконної вирубки  деревини  та знищення   лісонасаджень,  фактично, не проводив – говорить старший мисливський інспектор Держлісгоспу України в Полтавській області Валерій Гришин, який був присутній під час виявлення факту незаконної вирубки в лісосмузі в околицях Глобине, -   тому і  виявлялися такі факти випадково та епізодично. А  зараз ми цим питанням зайнялися, як говорять,  серйозно та надовго. Робимо об’їзди, збираємо інформацію від людей про факти вирубки і тих, хто займається незаконною діяльністю з протиправної заготівлі деревини, і, як правило, на продаж з метою отримання прибутку. Так от всім таким ласунам до протиправної наживи заявляю, що їхній бізнес буде приречений на збитки. Мені сьогодні вже став відомий факт, що один з  правопорушників, якого ми виявили нещодавно на незаконній вирубці в лісосмузі поблизу Глобине, перебрався на «далекі  села». І зараз промишляє на території Іваноселещанської сільської ради. Та, даремно він сподівається, що зможе і далі займатися своєю незаконною діяльністю. «Дістанемо» ми його і там. Тож, закликаю всіх жителів міста і району оберігати нашу природу від знищення та дбати про її збереження. Тоді і не буде тих неприємностей коли факти протиправної діяльності будуть виявлені,  а винні особи притягнуті до відповідальності».

alt

alt

alt

Ціла лісозаготівля була проведена глобинцем, який незаконно випилював дерева в лісосмузі на околиці міста Глобине

alt

Старший мисливський інспектор Держлісгоспу України в Полтавській області Валерій Гришин на місці виявлення факту правопорушення - незаконної вирубки дерев в лісонасадженні


 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада