Глобине на історичній паралелі в 50 років Друкувати Написати листа
Вівторок, 04 липня 2017 14:25

Сьогодні на порозі 17 рік 21 століття. Минуло майже 74 роки коли наше містечко було звільнено від ворожих окупантів і на глобинську землю прийшов мир. Наслідки Другої світової війни для Глобинщини були надзвичайні тяжкі.  Майже повністю знищені житлові та господарські споруди, величезні втрати людських ресурсів  найбільш працездатного населення. Та йшли роки, Глобине відбудовувалося розвивалося і вже через два десятиріччя не лише було відновлено більшу частину житлових та господарських споруд,  а й почалася активна розбудова соціально значимих об’єктів.

Яким було наше місто 50 років тому, як воно змінилося з тих пір?  Ось лише окремі фрагменти минулого  вигляду міста і тих же самих місць за станом на сьогодні.

Глобинський районний будинок культури в 1967 році

І такий вигляд це приміщення та прилегла територія  мають зараз

А це частина вулиці Центральної в м. Глобине в 1967 році (на передньому плані приміщення колишнього банківської установи)

Розлоге дерево, що виросло з тих пір на розі приміщення не дає змоги зробити знімок в тому ж ракурсі що і було зроблено 50 років тому. Але   можна спостерігати, що паркан, який був раніше мав більш кращий вигляд,  ніж той що має місце в даний час.

Тому та сама частина міста в дещо видвинутому до самого приміщення  ракурсі

Такий вигляд 50 років тому мала вулиця Мічуріна в м. Глобине

А такий вигляд ця частина вулиці має зараз

А приміщення сучасних "Укртелекому" та "Укрпошти"  в м. Глобине в 1967 році ще тільки будувалось

А так в архітекторному комплексі ця частина міста виглядає зараз

Типова споруда комплексу кооперативної торгівлі -"Універмагу" та громадського харчування - ресторану "Колос" в центрі Глобине. 1967 рік.

В даний час це приміщення поєдналось в архітектурному комплексі із торгівельними спорудами Центрального міського ринку

Такий вигляд мала західна частина сучасного Свято-Михайлівського скверу в 1967 році.

Так виглядає ця частина Свято-Михзайлівського скверу   на даний час

Приміщення Глобинського готелю на розі вулиць Гагаріна та Мічуріна в 1967 році

А тут здається час зупинився в своєму відліку. Це ж саме приміщення в даний час. Лише дерева, зниклі димарі на даху та переобладнана веранда приміщення говорять за те, що і тут якісь зміни все ж відбулися...