1 2 3
Первинна медицина – проблеми та перспективи розвитку Друкувати Написати листа
Середа, 17 травня 2017 14:54

12 травня 2017 року  відбулася робоча нарада з питань організації  первинної медико-санітарної допомоги в Глобинській об’єднаній територіальні громаді. Проводив нараду завідувач сектору охорони здоров’я міськвиконкому Віталій Мазур. Участь в роботі наради брали Глобинський міський голова Станіслав Джусь, заступник міського голови Галина Токаренко та  в.о. сільських старост Глобинської громади.

Учасники наради розглянули коло проблемних питань в  галузі первинної медицини, і,  насамперед,  кадрові проблеми із забезпеченням посад  лікарів сімейної медицини. Як шляхи виходу з цього передбачається  створення додаткових соціальних гарантій для кваліфікованих спеціалістів: доплати за інтенсивність та напруженість праці, виплати «підйомних»  - грошової винагороди молодим спеціалістам, придбання та оренда житла, оплата комунальних послуг та інше. Не залишили осторонь і питання  про зміцнення матеріально-технічної бази лікувальних закладів первинної ланки медицини:  ФАПи та амбулаторії. На сьогодні одним із актуальних питань є забезпечення цих лікарняних заходів сучасним комп’ютерним обладнанням – ноутбуками та підключення їх до мережі Інтернету. В планах і створення корпоративного мобільного зв’язку, забезпечення всіх медичних працівників мобільними телефонами,  оплата послуг зв’язку, придбання необхідного медичного обладнання та медикаментів.

Багато питань пов’язано з проведенням ремонтів приміщень ФАПів та майбутніх амбулаторій. Зараз іде виготовлення технічної документації на проведення капітальних ремонтів та реконструкції наявних приміщень. Слід зауважити, що жоден з них на сьогодні не відповідає нормальному стану для виконання покладених на них завдань, переважна більшість перебуває в напіваварійному стані. Така спадщина дісталася Глобинській громаді. Тож маємо, як говориться, те що маємо.

А якщо говорити за місто Глобине то,  взагалі,  не маємо нічого. В місті необхідно мати два приміщення амбулаторій. За логікою одне в центрі міста, інше в заводській частині міста. На жаль,  це   питання залишається відкритим.

Чимало питань пов’язаних з реформою медицини,  потребують широкого висвітлення серед  населення. Саме про це говорили  Віталій Мазур і Галина Токаренко.

Та все ж головний підсумок робочої зустрічі –   визначено коло проблем та шляхи їх розв’язання. Вже з часом мають бути і перші позитивні зрушення, головна ціль яких – збільшити рівень забезпечення населення первинною медико-санітарною допомогою та підвищити ефективність і якість медичних послуг.

alt

alt

alt

Під час проведення робочої наради


 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада