Розвиваємо креативне покоління Друкувати Написати листа
Середа, 17 травня 2017 12:48

На початку травня   2017 року на базі Глобинського ДНЗ №1 «Дзвіночок» відбулося методичне об’єднання вихователів дошкільних навчальних закладів Глобинської міської ради з проблеми «Розвиток креативності дошкільників засобами гурткової роботи». Були присутні 17 педагогів із 6 дошкільних закладів.  Легко помітити, як відрізняється від звичайного, життя тих дітей, які відвідують гуртки при навчальному закладі. Їм пощастило у дитинстві пізнати радість відгадування таємниць світу, випробувати свої здібності, знайти нову модель використання будь-якого предмета, створити своїми руками щось нове.

Гурткова робота в Глобинському ДНЗ № 1 «Дзвіночок »  на ентузіазмі педагогічних працівників велася вже десятки років, але з вересня 2016року, дякуючи Глобинській міській раді та відділу освіти виконавчого комітету, введені тарифіковані години гурткової роботи, що дає більші можливості для задоволення освітніх потреб в розвитку здібностей дошкільнят,  зазначила завідувач Глобинського ДНЗ № 1 «Дзвіночок» Власюга Н.М. Дитина у своїй діяльності  не просто відтворює те, що засвоює. Завдяки своїй унікальності та неповторності, вона розвиває, доповнює знання й навички, вдосконалює їх, а разом і себе, використовує шанс на самовияв, на прояв своїх ініціатив з подальшим впровадженням їх у практику.

В Глобинському ДНЗ № 1 «Дзвіночок» працюють такі гуртки:

v «Англійська мова» - керівник Таранець І.В.,  вчитель іноземної мови;

v «Веселі танцюристи» - керівник Волошин А.Р., музичний керівник

v «Вправні пальчики» - керівник Різніченко С.М., вихователь;

v «Дюймовочка» - керівники: Карабут Т.С., вихователь, Терехова Т.О., музичний керівник;

v «Майстерня принцеси Голочки» - керівник Власюга Н.М.,завідувач ДНЗ;

v «Паперові чудеса» - керівник Клен Ю.М., вихователь;

v «Пластилінові фантазії» - керівник Удовенко Т.С., вихователь;

v «Природні дива» - керівник Борщ Л.І., вихователь;

Під час методичного об’єднання дошкільнята, які відвідують гурток «Дюймовочка», керівник Карабут Т.С., запросили всіх у свою казку «Квіткове королівство». В квітковому царстві зла чаклунка разом із піратами викрали принцесу Рожиночку, а сміливий принц за допомогою веселих жабенят, доброго вовчика та чарівної криниченьки, зняв злі чари і повернув Рожиночку її батькові. Як і ведеться в казці добро перемогло зло.

Фрагменти казкової вистави

Гості дошкільного закладу також мали змогу ознайомитися з  виставкою дитячих робіт гурківців: «Майстерня принцеси Голочки», «Вправні палички», «Пластилінові фантазії», «Паперові чудеса», «Природні дива».

Завершенням методоб’єднання став майстер-клас від учасників гуртка «Пластилінові фантазії», керівник Удовенко Т.С. Діти своїми руками  створили «Веселкову картину» і запросили присутніх  доповнити її своїми роботами.

Учасники методоб’єднання, зачаровані грою п’ятирічних акторів та роботами гуртківців, переконалися в тому, що участь у гуртках для малят завжди цікава, навчання будується не на інформаційно-знаковому змісті, а на дитячому — цікавому і емоційно-ціннісному. Практика та особистий досвід дітей випереджають оволодіння теоретичними та практичними знаннями, тим самим викликають живу потребу в них, а отже — зацікавленість в навчанні. Надаються можливості для експериментування з різними матеріалами, інструментами, з художніми творами і музикою, вибору способів створення образу, засобів художньої виразності. Створені комфортні умови, розкута увага, відучують від механічного копіювання, стимулюють до творчості.