1 2 3
Травневий форум депутатів Друкувати Написати листа
Середа, 17 травня 2017 10:40

Чергова 20 сесія І скликання депутатів Глобинської міської ради була рекордною за кількістю розглянутих на ній питань. Адже, цього дня на своїй сесії депутати розглянули 167 питань,  внесених до порядку денного роботи 20 сесії.

Чимало питань, які розглядалися міськими депутатами,  мають надзвичайно важливе значення для життєдіяльності громади. Так, враховуючи дефіцит кадрів в сфері первинної медицини в Глобинській громаді, гостро постає проблема забезпечення лікарями сімейної медицини та середнім медичним персоналом, особливо в сільській місцевості.  Така  ситуація з  кадровим забезпеченням первинної медико-санітарної допомоги стали перешкодою  у наданні якісної медичної  допомоги, формального підходу до проведення профілактики захворювань та диспансеризації населення. Це,  у свою чергу, призвело до несвоєчасного виявлення хвороб та їх ускладнень, а відтак – і до потреби населення у спеціалізованій та високоспеціалізованій  медичній допомозі. Тож, проблема залучення кваліфікованих сімейних лікарів,  у разі її успішного вирішення,  дозволить збільшити рівень задоволення пацієнтів первинною медико-санітарною допомогою та сприятиме підвищенню ефективності галузі охорони здоров’я в Глобинській громаді.

Крім галузі охорони здоров’я, потребує покращення стан справ і в галузі освіти та культури. Тут відбуваються процеси старіння працівників, відсутність чоловіків у галузях, зменшення кількості молодих фахівців та і, відверто,   небажання молоді йти працювати у закладах освіти та культури через недостатній рівень оплати праці, відсутність належних заходів соціальної захищеності. Саме з метою створення сприятливих умов для залучення молодих кваліфікованих спеціалістів для Глобинської міської територіальної громади була розроблена Програма  залучення та підтримки  спеціалістів у закладах охорони здоров’я, освіти, культури на 2017-2020 роки, яка  розглядалася   міськими депутатами. Цією  Програмою  передбачено ряд заходів, які мають заохотити молодих спеціалістів працевлаштуватися в Глобинській громаді. Серед них: встановлення та виплата додаткової заохочувальної премії в розмірі 100 відсотків посадового окладу протягом першого року молодим кваліфікованим спеціалістам, навчання молоді (підготовка кадрів соціальної сфери) за контрактом з оплатою їх навчання за рахунок міського бюджету, встановлення лікарям, які працюють в закладах охорони здоров’я громади диференційної доплати за складність і напруженість в роботі в розмірі 50% посадового окладу, створення корпоративної мережі мобільного зв’язку (забезпечення телефонами та оплатою за зв'язок) лікарів загальної практики сімейної медицини, сестер медичних ЗПСМ та фельдшерів ФП, ФАПів, надання одноразової грошової допомоги молодим спеціалістам в розмірі п’яти посадових окладів з укладанням договору на термін не менше 5 років, призначення стипендій студентам навчальних закладів ІІІ-ІУ рівня акредитації, які навчаються на контрактній основі, при умові укладання угоди з громадою на працевлаштування в закладах громади, в розмірі 900 грн. та інші заохочувальні заходи.

alt

Заступник міського голови Галина Токаренко під час презентації міським депутатам  програм "Житло" та залучення і підтримки молодих спеціалістів у закладах охорони здоровя, освіти, культури Глобинської територіальної громади

Паралельно з цим було прийнято і Комплексну міську Програму «Житло» на 2017-2020 роки, яка теж, частково,  передбачає вирішення проблеми забезпечення молодих спеціалістів житлом. Зокрема це придбання та будівництво  соціального та службового житла, оренда житла для надання у службове користування, створення соціальних гуртожитків, відшкодування вартості оплати оренди та комунальних послуг та інше.

Були внесені зміни і доповнення до Програми  соціально-економічного розвитку Глобинської громади на 2017 рік, якими змінено назви об’єктів та видів робіт, що були заплановані зазначеною Програмою, збільшено розмір фінансування на об’єкт «Реконструкція будівлі, що знаходиться по вул. Травневій, 4 в м. Глобине для розміщення міського ЦНАПу з застосуванням енергозберігаючих технологій (спів фінансування)»,  «Реконструкцію ДНЗ «Сонечко» з застосуванням енергозберігаючих технологій по вул. Центральній, 21 в с. Жуки  та ряд інших змін. Доповнено Програму рядом нових об’єктів: капітальним ремонтом харчоблоку в Жуківській ЗОШ І-ІІ ступенів, ремонтом щебеневого покриття провулку Базарного в місті Глобине, будівництвом вуличної системи відео спостереження та інші. Одночасно депутати внесли зміни і до бюджету Глобинської міської ради на 2017 рік.

Серед інших питань, розглянутих та прийнятих депутатами були: про  делегування представників  від Глобинської міської  територіальної громади до госпітальної ради Південного госпітального округу (делеговано в.о. Пирогівського сільського старости Тамару Кір’ян), про реорганізацію Бабичівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у Бабичівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», про внесення змін до Положення про здійснення допорогових закупівель товарів, робіт і послуг із застосуванням електронної системи закупівель, яким  для відділу освіти виконавчого комітету допорогові закупівлі привели у відповідність до вимог Закону України «Про публічні закупівлі»,  з метою забезпечення проведення ремонтних робіт в літній період в навчальних закладах громади та організації закупівель.

alt

alt

Під час представлення депутатам нового керівника комунального господарства громади - Анатолія Шаповала

Своїм рішенням депутати  затвердили розпорядження Глобинського міського голови про призначення  Анатолія Шаповала на посаду начальника комунального підприємства громади відповідно до контракту терміном на  один рік. Крім того,  депутати  прийняли рішення про збільшення коштів на фінансування  харчування дітей в пришкільних оздоровчих таборах, які будуть працювати при навчальних загальноосвітніх закладах громади в період з 29 травня по 17 червня цього року з 20 грн., як планувалося раніше до 30 грн., тобто збільшити витрати на харчування на третину. «Це, - запевнив начальник відділу освіти міськвиконкому Олександр Іванченко, - дасть змогу забезпечити школярів якісним вітамінозованим харчуванням».

alt

Про збільшення витрат на третину на харчування школярів громади під час відпочинку в літніх оздоровчих пришкільних таборах прохав депутатів начальник відділу освіти міськвиконкому Олескандр Іванченко

Активно обговорювався депутатами блок земельних питань.  Депутати розглянули і інші питання по яких прийняли відповідні виважені рішення.

alt

alt

Міські депутати під час роботи 20 сесії І скликання

Найбільшою активністю під час проведення сесії виділялися депутати Віктор Кір’ян, Юрій Мацак, Григорій Ковш, Ігор Полонський  та інші. З різних причин участь в сесії не змогли взяти  міські  депутати: Зоя Кучугура, Людмила Безштанько, Олександр Грищенко та Олександр Безштанько.
 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада