Вшанували чорнобильців-ліквідаторів Друкувати Написати листа
Четвер, 27 квітня 2017 07:50

26 квітня 2017 року в м. Глобине відбулися заходи із вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС,  жителів Глобинської громади. Цього дня о 10 годині ранку біля пам’ятного знаку чорнобильцям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС зібралися керівники району та міської громади, працівники державних установ та підприємств міста, а також учасники ліквідації аварії на ЧАЕС. Під звуки державного гімну України розпочинається мітинг-реквієм приурочений до 31-роковин Чорнобильської трагедії. Зі словами вдячності та пошани до учасників ліквідації аварії, побажаннями їм миру, добра здоров’я та злагоди в родинах звертаються заступник голови Глобинської районної державної адміністрації Володимир Лісняк, голова районної ради Володимир Сьомін та Глобинський міський голова Станіслав Джусь.

«З кожним роком все далі і далі в часі  той весняний день, коли ввесь світ була сколихнула звістка про страшну аварію на атомній станції в українському місті Чорнобиль, - відзначив в своєму виступі Стансілав Джусь, - та не меншає від того наша повага та пошана до тих, хто за жеребом долі був покликаний для ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Сьогодні, 31 років по тому,  ми зібралися, щоб вшанувати всіх,  хто жертвуючи своїм життям та здоров’ям,  брав участь в ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Адже, серед тих,   хто в ті дні і місяці знаходився на різних роботах з ліквідації наслідків техногенної аварії,   були й жителі  нашої громади. Саме вам, учасники ліквідації аварії ми вдячні за те, що ви врятували українську землю та світ  від радіаційної біди.

Від себе особисто, від імені Глобинської міської ради запевняю вас,  що вашу самопожертву, ваш трудовий подвиг ми пам’ятаємо і прикладатимемо  зусилля, щоб  завжди йти назустріч у вирішенні проблем  чорнобильців та робити ваше життя комфортнішим. Знайте ми Вас шануємо поважаємо та гордимося,  що ви в нас такі є.

Щиро бажаю всім вам,  вашим родинам міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку та добробуту, благополуччя і миру на нашій багатостраждальній землі України».

Своїми спогадами про ті неспокійні часи, пов’язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС та участю в цих заходах жителів Глобинського району,  поділився перший голова Глобинської районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України» Анатолій Чугуй. Зокрема,  він відмітив, що доля двічі оминула Глобинщину від будівництва на її території атомної станції. Перший раз така електростанція, коли вдалося переконати про недостатність ресурсів та умов для її будівництва в районі с. Липове Глобинського району, була збудована саме в Чорнобилі, а іншого разу – вже у 80 роках минулого століття,  будівництво атомної станції розпочалося в Чигирині.

Настоятель Глобинської Свято-Пантелеймонівської церкви отець Сергій відправив молебень за учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, які жертвуючи своїм життям та здоров’ям, рятуючи Україну та світ від радіаційної стихії,  відійшли за межу вічності.

Присутні на мітингу-реквіємі поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку чорнобильцям-ліквідаторам. По закінченню заходу  учасники ліквідації аварії на ЧАЕС  зробили спільний знімок з керівники району та міста на згадку про цю подію.

Учасники мітингу-реквієму в м. Глобине,  приуроченому до 31-роковин Чорнобильської трагедії

Слова вдячності та пошани на адресу учасників ліквідації аварії на ЧАЕС з уст керівників району та міста Глобине

Своїми спогадами ділиться перший голова Глобинської районної організації ВГО "Союз Чорнобиль України" Анатолій Чугуй

Покладання квітів  до Памятного знака учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС