1 2 3
Тривають роботи Друкувати Написати листа
Четвер, 20 квітня 2017 10:25

Протягом десятиріч в нашому місті Глобине залишається не вирішеною проблема центральної каналізації. Це в свою чергу створює чимало проблем не лише з екологією нашого міста, пов’язану з утилізацією    каналізаційних стоків, так і з перспективами житлового будівництва багатоквартирних будинків в Глобине. Тож, розв’язання такого   питання сприятиме  подальшому розвитку та розбудові нашого міста.

Тому саме цій проблемі,  відразу після створення об’єднаної територіальної громади та збільшення на фінансових надходжень до міського  бюджету    керівництво міської ради приділило належну увагу. Більша частина необхідних комунікацій центральної каналізації міста зроблена.  Черга лише за самою системою очистки каналізаційних стоків. Згідно розробленої технічної документації  в її основі   будуть використані сучасні передові  технології, які включають на сьогодні найновіші розробки в галузі очистки господарсько-побутових стічних вод. До того ж об’єкт в Глобине буде лише другим аналогічним в  області.

Та досвід його успішного використання   на аналогічних об’єктах,  є   в Київській, Тернопільській, Хмельницькій та інших  областях України.   Під час проведення очистки господарсько-побутових стічних вод  застосовуються   механічні, біологічні системи очистки  та знезараження  ультрафіолетом. Основною ланкою очисних споруд є обладнання їх    біологічними очисними спорудами  типу «Джерело»  продуктивністю 400 метрів кубічних за добу. На виході, після проходження циклу очистки,  повинне бути забезпечено повне   біологічне очищення господарсько-побутових стічних вод.

Вартість таких робіт понад 10 млн. грн., але той ефект і значимість цієї, дійсно,  великої  за масштабами для нашого міста будови вартий тих зусиль які докладаються, щоб ввести об’єкт – центральної каналізації міста в дію.  Адже  введення в дію надасть можливість,   не лише вирішити проблему каналізаційних стоків від уже наявних багатоквартирних, адміністративних і господарських об’єктів,  а й   розпочати в місті Глобине будівництво багатоповерхових будинків, які мають зрушити з місця проблему забезпечення  житлом глобинців, які цього потребують  та зберегти довкілля.

З кінця 2016 року розпочалися роботи  з будівництва очисних споруд.  На даний час встановлено основне обладнання очисних біологічних споруд «Джерело», а це 28  ємкостей,  виготовлених із сучасних штучних матеріалів, які не будуть піддаватися корозії та руйнуванню. Вже в цьому році проведено   роботи із бетонування нижньої частини цих споруд, а в даний час - роботи  з  облаштування  (засипання) їх ґрунтом, щоб вони не піддавалися впливу сонячного проміння, атмосферних опадів та різких перепадів температур.  На черзі – встановлення відповідного обладнання.

«Цей важливий об’єкт з будівництва очисних споруд  центральної каналізаційної системи нашого міста, - говорить заступник Глобинського міського голови Олександр Артюшенко, - вже в цьому році має бути введений в дію. Вважаю, що це буде   великим досягненням для нашого міста. Розв’язання цієї проблеми та отриманий досвід очистки господарсько-каналізаційних стоків  надасть нам можливості  для вирішення питань пов’язаних із утилізацією каналізаційних стоків в інших частинах міста та   сміття і побутових відходів, зокрема, системи очистки господарсько-каналізаційних стоків, в так званому, мікрорайоні «Росія»,  розпочати будівництво сортувальної станції на Центральному сміттєзвалищі в м. Глобине та вирішувати інші питання щодо покращення екологічної ситуації на території громади»

alt

Тривають роботи з облаштування (обсипання) землею ємкостей очисних споруд

alt

Заступник міського голови Олександр Артюшенко, спеціаліст відділу містобудування, архітектури та капітального будівництва міськвиконкому Сергій Гапченко під час спілкування з бригадиром будівельників, які будують очисні споруди -Сергієм Роботою  зясовують стан  робіт та  хід їх виконання

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада