Звернення депутатів Друкувати Написати листа
Вівторок, 11 квітня 2017 10:06

Прийняте в березні 2017 року рішення  про встановлення абонентної плати за газ викликало різке невдоволення та супротив населення України. Не залишились осторонь цього питання і міські депутати, які 6 квітня 2017 року на засіданні 19 сесії І скликання Глобинмької міської ради прийняли звернення до керівництва держави  щодо  вжиття заходів до скасування абонетської плати за газ. Нижче подаємо відповідне рішення  та текст  депутатського  звернення.

ГЛОБИНСЬКА МІСЬКА РАДА

Дев’ятнадцята сесія першого скликання

6 квітня 2017 року № 206

Про          Звернення          депутатів

Глобинської      міської       ради

до Президента України,

Голови   Верховної   Ради України,

Прем’єр-міністра України щодо

скасування абонентської плати

для населення за підключення

до системи газопостачання

Заслухавши та обговоривши звернення депутатів Глобинської міської ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо негайного скасування абонентської плати для населення за підключення до системи газопостачання, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Глобинська   міська рада  в и р і ш и л а:

1. Підтримати та направити звернення депутатів Глобинської міської ради до Президента України, Голови   Верховної   Ради України, Прем’єр-міністра України щодо негайного скасування абонентської плати для населення за підключення до системи газопостачання (додається).

2. Оприлюднити рішення відповідно до вимог законодавства.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з  питань регламенту , забезпечення законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування (Грищенко О.Л.).

Міський голова                                                                       С.В. Джусь

до рішення дев’ятнадцятої сесії Глобинської міської ради

І скликання  від 6 квітня  2017 року № 206

Президенту України

П. Порошенку

Голові Верховної Ради України

А. Парубію

Прем’єр-міністру України

В. Гройсману

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Глобинської міської ради

За рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), з 1 квітня споживачі будуть щомісячно сплачувати так звану абонентську плату за розподіл газу незалежно від фактичного об’єму його споживання. Тепер громадянам доведеться більше платити за газ, тариф на який і так занадто високий, особливо мешканцям багатоквартирних будинків, які проживають в квартирах без лічильників і використовують газ для приготування їжі.

Рішення НКРЕКП щодо встановлення абонентської плати за підключення до газових мереж з 1 квітня цього року є обкраданням українського народу, через яке найбідніші верстви населення сплачуватимуть за газ в 3-5 разів більше. Особливо цинічним є те, що на ці додаткові витрати не розповсюджуються пільги і субсидії населенню, які хоч трохи допомагають людям нести непосильний тягар оплати за комунальні послуги.

Ще одним ударом для найменш захищених верств населення стало запровадження в державному «Ощадбанку» комісії за сплату комунальних послуг. Це абсолютне свавілля, бо, згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги», до суми платіжки вже входять послуги банків.

Висловлюючи велику стурбованість через чергове збільшення вартості комунальних послуг для населення в місті Глобине, що негативно впливає на фінансове становище громадян і викликає значну суспільну напругу, Глобинськаа міська рада вимагає:

-          негайно скасувати рішення НКРЕКП щодо встановлення абонентської плати для населення за підключення до газових мереж;

-         скасувати комісії в державних банках України за сплату комунальних послуг.

Прийнято на пленарному засіданні

19 сесії Глобинської міської ради