1 2 3
Відродження української духовності Друкувати Написати листа
П'ятниця, 24 березня 2017 15:07

Символічно, що в усі часи свідченням значимості та державності українського люду було наявність свого церковного начала. Знана в усій Європі,  могутня  українська держава Київська Русь, колиска православ’я на Сході Європі,  мала свою автокефальну церкву. Це вже пізніше  різноплемінні нащадки  народів східної півночі, асимілюванні  300-річним татарським ігом,    підступно та злодійськи відберуть в українського народу церковний патріархат та перенесуть його центр до Московії.

В 20-ті роки минулого століття з українським відродженням виникла й українська автокефальна церква  Київського патріархату, діячі якої були жорстоко знищені більшовицьким режимом. І лише на зорі отримання незалежності України,  ідея відродження своєї автокефальної української церкви  Київського патріархату, як центру,  який не буде інструментом поневолення українського народу, а його  духовним  відродженням,  знову знайшла своє начало.

На сьогодні єпископат УПЦ Київського Патріархату налічує близько 40 архієреїв, в Україні діють понад 4000 парафій, об’єднаних у 29 єпархій у всіх областях нашої держави.

Плідно функціонують Київська, Львівська та Волинська Православні Богословські Академії, семінарія у Рівному, Богословський інститут в Івано-Франківську, Теологічне відділення Філософсько-Теологічного факультету Чернівецького Національного Університету.

За соціологічними опитуваннями Київський Патріархат користується підтримкою понад 15 мільйонів чоловік дорослого населення України (для порівняння – Московський Патріархат в Україні підтримують близько 9 мільйонів чоловік). У грудні 2006 р. в столиці України Києві 52% опитаних віднесли себе до Київського Патріархату і тільки 8% – до Московського Патріархату.

До речі, в нашому районі діють три православні церкви Київського патріархату – в с-щі Градизьк, Горбах та в нашій громаді - в с. Пироги. На даний час релігійна   громада Української православної церкви  зареєстрована і  нашому місті Глобине. Очолює її священнослужитель протоієрей отець Зеновій. Глобинська громада має намір збудувати в місті Глобине храм  Святого Миколая. Відповідне рішення про надання дозволу на це мають прийняти  міські депутати на своїй наступній сесії.

Особливої уваги заслуговує сподвижницька постать керівника глобинської релігійної громади – отця Зеновія. Не дивлячись на свій молодий вік, він встиг своїми зусиллями, там, де був священнослужителем, докласти зусиль до будівництва храмів  Української православної церкви Київського патріархату – у Вишгороді Київської області – храму князя Володимира, в Чернігівській області : у с. Роєжнівка Ічнянського району – Святопрокровського храму, в с. Парафіївці цього ж району - храму Святого Андрія Первозванного.

Тож, тепер його задумки - створити храм Святого Миколая в м. Глобине. Колись в старі, давні часи про велич міста, його значимість  говорили  релігійні храми. І чим більше їх мало місто тим більш  величним було воно. Тож,  гадаємо відродження духовності в нашому місті сприятиме  покращенню не лише духовного життя його жителів,  але й  його добробуту та розбудові.

alt

Керівник глобинської релігійної громади Української православної церкви Київського патріархату – отець Зеновій

alt

Храм князя Володимира в м. Вишгороді збудований зусиллями отця Зеновія та Вишгородської релігійної громади Української православної церкви Київського патріархату


 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
Оновити



Пошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада