1 2 3
Глобинській громаді створювати ЦНАП допомагатиме європейська спільнота Друкувати Написати листа
Середа, 15 березня 2017 13:59

14 березня 2017 року в м. Києві відбулося   відбулося урочисте підписання меморандумів про співпрацю між представниками 12 об’єднаних територіальних громад України та компанією SKL International щодо створення в цих громадах центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).  Приємно відзначити, що переможцем на отримання міжнародного гранду став і проект облаштування та створення міського Центру надання адміністративних послуг  в м. Глобине по вулиці Травневій,  4. Його підготувала для участі в конкурсі команда спеціалістів виконкому Глобинської міської ради під керівництвом заступника Глобинського міського голови Олександра Артюшенка та активної участі начальника відділу соціально-економічного розвитку та інвестицій міськвиконкому Володимира Бондаря. В урочистій церемонії підписання договору про співпрацю з міжнародною організацією від Глобинської громади брали участь   міський голова Станіслав Джусь та начальник відділу міськвиконкому Володимир Бондарь.


Слід зауважити, що компанія SKL International реалізує Початкову фазу проекту U-LEAD component 2 «Створення центрів надання адміністративних послуг та підвищення поінформованості населення про місцеве самоврядування» у частині розбудови Центрів адміністративних послуг. U-LEAD є спільною програмою Європейського Союзу та його держав-членів – Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції.

В планах проекту U-LEAD component 2 відкриття не менше 24 ЦНАПів в уже створених об’єднаних громадах до кінця 2017 року  і серед них і Глобинського міського Центру надання адміністративних послуг.

Під час заходу Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В´ячеслав Негода зазначив: «Децентралізація, як і будь-яка інша реформа, не має сенсу, якщо у житті мешканців громади не відбувається позитивних змін. Наближення якісних послуг до людей – це і є ті зміни, яких найбільше чекали і які вже відчули в багатьох громадах. Швидкі успіхи в цьому напрямку стали можливими в тому числі і завдяки державній підтримці та сприянню наших міжнародних партнерів».

Крім  того, передбачається, що в об’єднаних громадах Центри надання адміністративних послуг  повинні відрізнятися від тих, що вже працюють  при райдержадміністраціях. Адже  об’єднані громади мають більш широкі власні повноваження та мають змогу якісно надавати не лише адміністративні, а й комунальні та інші послуги. Ці послуги можуть бути також доступнішими. Передбачається, що і  в селах об’єднаних громад можуть бути створені  віддалені та мобільні робочі місця для фахівців ЦНАПів  та будуть залучатися  до надання  таких послуг жителям громади сільські старости.

Між іншим, на цьому заході разом  з  головами об’єднаних громад були присутні представники деяких місцевих державних адміністрацій. Але це там, де реально керівники цих державних представницьких органів, дійсно,  переживають та турбуються за людей. До речі  цей факт відмітив і перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В´ячеслав Негода: «На цьому заході поруч з головами об’єднаних громад є представники деяких районних державних адміністрацій. Отже,  на районному рівні вже є розуміння, що перспектива – за об’єднанням громад, і цей процес краще підтримувати ніж блокувати».

До речі,  Глобинська громада єдина з Полтавської області,  яка отримала право на отримання міжнародного гранта на проведення капітальної реконструкції приміщення ЦНАПу. А  загальний список переможців конкурсу на отримання міжнародного гранду виглядає наступним чином:

1. Іршанська (Житомирська обл.)

2. Краснопільська (Сумська обл.)

3. Миколаївська (Сумська обл.)

4. Старосинявська (Хмельницька обл.)

5. Чемеровецька (Хмельницька обл.)

6. Глобинська (Полтавська обл.)

7. Калитянська (Київська обл.)

8. Северинівська (Вінницька обл.)

9. Веселівська (Запорізька обл..)

10. Мокрокалигірська (Черкаська обл.)

Також, дві громади виграли конкурси на отримання міжнародних грантів:  по отриманню допомоги на створення віддаленого робочого місця (Білозірська ОТГ (Черкаська обл.) та   отриманню допомоги на створення мобільного робочого місця (Славута (Хмельницька обл.).

Вже найближчого часу  до м. Глобине мають прибути представники міжнародної компанії SKL International, щоб безпосередньо на місці з’ясувати об’єм робіт та розмір грантової міжнародної допомоги.

«Це вже другий міжнародний грант, який зможе отримати наша Глобинська громада в 2017 році для вирішення важливих питань розбудови та життєдіяльності громади. Ці кошти надаються міжнародними інституціями як безповоротна фінансова допомога  тим  громадам, які стали на шлях реформування, - говорить міський голова Станіслав Джусь, - а отже ми маємо кращі умови для більш успішного розвитку, а ніж  інші громади, які не стали на шлях реформування».

alt

Учасники підписання угод про партнерство з міжнародною європейською організацією SKL International

alt

alt

Момент підписання міжнародної угоди про співпрацю між Глобинською громадою та європейською інституцією SKL International

alt

Глобинський міський голова Станіслав Джусь (по центру) з послом Швеції В Україні Мартіном Хаґстрьомом (зліва) та директором SKL Internationa Хаканом Густавсоном

alt

Під час спілкування про перспективи розвитку обєднаних громад. Зліва направо - І-ий секретар посольства  Швеції в Україні -Камеран Кутур, посол Швеції В Україні Мартін Хаґстрьом, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В´ячеслав Негода  та Глобинський міський голова Станіслав Джусь


 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада