1 2 3
Участь у Всеукраїнському форумі Друкувати Написати листа
Понеділок, 13 березня 2017 08:13

Сьогодні одним з  проблемних питань  для об’єднаних територіальних громад в нашій державі є питання щодо законодавчого визначення  механізму управління первинною галуззю медицини – сільськими ФАПами та амбулаторіями. Ні для кого не таємниця, що вони на сьогодні знаходяться в переважній більшості в занедбаному стані в зв’язку з тим, що в державі, районних бюджетах не вистачало  коштів на їх  належне фінансування.

Зі створенням об’єднаних громад,  піклування, турбота про розбудову первинної ланки медицини повинно перейти до повноважень громади. Самі жителі таких громад повинні, в першу чергу,  перейматися їх станом та визначати, що необхідно і в якій черговості вирішувати. Однак,  законотворча діяльність в Україні відстає від процесів децентралізації.  Тому чимало надій керівники Глобинської міської об’єднаної громади покладали на форум-семінар «Реформування первинної медицини – перші кроки нових територіальних громад», який мав відбутися в м. Харкові 6-7 березня.

Участь в його роботі брало майже сотня учасників, серед яких були медичні працівники, представники 30 об’єднаних територіальних громад з 18 областей  України, керівництво Міністерства охорони здоров’я України, Харківської обласної державної адміністрації, представники міжнародних організацій, проектів та дипломатичних представництв, обласних центрів розвитку місцевого самоврядування і неурядових організацій, а також вітчизняні та міжнародні експерти.

Від Глобинської громади в цьому форумі брали участь   заступник міського голови Галина Токаренко та головний лікар комунального закладу «Глобинський районний центр надання первинної медико-санітарної допомоги» Валентина Хавронюк.

Під час  проведення семінару,   учасники мали нагоду ознайомитись зі станом реалізації реформи первинної ланки медицини та заходами, запланованими Міністерством охорони здоров’я України на 2017 рік, краще зрозуміти суть та механізм функціонування госпітальних округів, а також дослідити різні можливості отримання коштів для розбудови власної медичної інфраструктури, покращення якості медичних послуг та залучення молодих фахівців до роботи в закладах первинної медичної допомоги ОТГ.

Звертаючись до присутніх, заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк зазначив: «Ми дуже багато працюємо з ОТГ, тому що віримо:  медична реформа здійснюється одночасно на двох рівнях: на національному, де встановлюються певні правила гри, національні пріоритети і механізми, та на рівні місцевого самоврядування, де відбувається практичне впровадження реформи. Саме тому місцеве самоврядування для нас є ключовим партнером».

Головне ж завдання реформування первинної ланки медицини та передача її до управління об’єднаних громад – є надання набагато кращих та якісніших послуг з охорони здоров’я, які відповідають потребам громади та запитам її жителів.

«Саме цінне, що ми змогли взяти для себе в питаннях організації первинної медичної допомоги в об’єднаній громаді, говорить Галина Токаренко, - це те, що  ми можемо в своїй громаді визначити оптимальну форму організації та управління мережею ФАПів, амбулаторій, почати розробку інвестиційного плану, спрямованого на розвиток місцевої медичної  інфраструктури з урахуванням потреб жителів громади та наших фінансових можливостей. І все ж знову,  багато в чому ми знову змушені гальмувати через законодавче незабезпечення процесу децентралізації в Україні. Як пояснив нам   заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, більше десятка законів та законодавчих актів потребують внесення відповідних змін, щоб узгодити процес передачі повноважень по управлінню первинною ланкою медицини до об’єднаних громад. Та вже на сьогодні ми знаємо,  в якому напрямку рухатися та що необхідно, в першу чергу, робити, щоб створювати кращі умови для отримання медичної допомоги»

 

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада