Спільна зустріч чорнобильців та афганців району Друкувати Написати листа
Понеділок, 06 березня 2017 11:48

3 березня 2017 року в приміщенні залу засідань Глобинської міської ради відбулося засідання Ради Глобинської районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України»  в якому взяли участь і  представники громадської організації воїнів-афганців району а, також,  керівники району, працівники соціальних служб Глобинської міської ради та управління праці та соціального захисту Глобинської районної державної адміністрації.

Чимало уваги учасники зустрічі приділили питанню  початку опалювального сезону в Глобинському районі, адже таке рішення,  в першу чергу, стосувалося пільгової категорії населення. Виступаючі звертали увагу на те, що в районі не змогли в минулому році належно проінформувати  про прийняте рішення щодо визначення дати початку  опалювального сезону, давались суперечливі роз’яснення з цього приводу посадовими особами Глобинської районної державної адміністрації, що в підсумку привело до виникнення соціальної напруги.

Розглянули учасники зустрічі, також, інші не менш важливі питання, щодо забезпечення виконання пільг і  соціальних гарантій чорнобильцям та афганцям в Глобинському районі. Адже, в останній час держава перекладає свої зобов’язання згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Закону України  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також тих законів і законодавчих актів, що регламентують надання пільг та соціальних гарантій іншим відповідним категоріям населення на органи місцевого самоврядування. При цьому і фінансове забезпечення виконання таких законодавчо визначених державою соціальних гарантій  та пільг здійснюється  за рахунок коштів місцевих бюджетів. Звісно, що це є додатковим тягарем  для місцевих бюджетів, але таким чином держава перекладає із себе відповідальність за виконання  законів в частині   соціального захисту пільгових категорій населення.

Слід зауважити, що депутати Глобинської районної ради та Глобинської міської ради не залишили поза увагою проблеми чорнобильців та афганців. Згідно рішень депутатів виділені кошти на придбання санаторно-курортних путівок,  путівок на лікування до Кременчуцької водолікарні, забезпечення пільгового проїзду в  транспорті, надання матеріальної допомоги. Обговорювались і питання щодо спорудження в місті Глобине пам’ятника учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, підготовки видання  «Книги пам’яті та Слави»  стосовно жителів Глобинського району, що брали участь в ліквідації аварії на ЧАЕС.