1 2 3
Тридцять років пліч-о-пліч з книгами Друкувати Написати листа
Вівторок, 21 лютого 2017 12:52

Славетний  англійський митець Артур Конан Дойл вустами геніального сищика Шерлока Холмса наголошував: " що людина повинна умеблювати горище свого мозку всім, що їй може знадобитись, решту ж начиння скласти  в книгозбірню, щоб у разі потреби знайти необхідне."  В наш час цифрових технологій не завадить скористатися порадами славнозвісного детектива, який безупинно  дбав про розвиток інтелектуальних здібностей і досягав неймовірних успіхів в розв’язанні найскладніших завдань.   Однак  всі  ми тепер розраховуємо  здобути  необхідну інформацію в світовій павутині - Інтернету. Проте на пошук  даних іноді

витрачаються години,  а досягти  поглибленого вивчення питання не вдається, або ж  є гостра потреба  переглянути  матеріали, подані в друкованих засобах ЗМІ, або просто насолодитися прочитанням  захоплюючої художньої літератури , гортаючи сторінки творів улюблених авторів - тоді ми згадуємо про бібліотеку і мандруємо  в найближчу книгозбірню, щоб поринути у світ мудрості, величного слова і духовних скарбів.


В селі Пироги бібліотека діяла з часів відкриття Будинку культури, а саме з 1960 року,  багатющий як для сільської місцевості книжковий  фонд сягав 10 851екземплярів ( втім,  приблизно  10 %  складала  політична література,  що прославляла радянський  устрій життя).  Багато літератури для поповнення бібліотечного фонду придбано було за кошти місцевого господарства. Окрім книг в просторому читальному залі за зручними столами можна було переглянути  чимало  газет та журналів, у вечірні години тут  збиралися любителі подискутувати  з актуальних новин  та проблемних тем повсякденного життя.  Доречно зауважити, що  серед періодичних видань найбільш "зачитаним" був   гумористичний журнал " Перець".  Та розлога хвиля "місцевих реформ по - пирогівському"  призупинила діяльність Будинку культури , починаючи з 2001  року "активні читачі" з невідомою метою поступово ночами  розбирали  друковані видання і розносили в невідомому напрямку.

Проте,   як висловлювався відомий письменник , "рукописи не горять", тож,   завдяки  неймовірним старанням, винятковій наполегливості бібліотекаря Мацак Лідії Миколаївни  частково вдалося зберегти  друковані скарби для прийдешніх поколінь. Сільську бібліотеку на  п'яти  стелажах   в 2004 році   було розміщено в старому приміщенні Пирогівської  школи в невеличкій кімнатці, що  колись слугувала для  методичної роботи вчителів. Затишок,  порядок і чистоту в ній постійно   створює  завзята Лідія Миколаївна, не зважаючи на спартанські умови ( на даний час приміщення не опалюється, потребує капітального ремонту). Та є великі сподівання, що найближчим часом розпочнеться реконструкція  величної  будівлі школи під центр дозвілля, і запроектована велика світла книгозбірня з сучасними засобами комунікації гостинно відчинить двері перед читачами.

А нині оптимістично налаштована, привітна,  усміхнена бібліотекар з задоволенням запропонує  чи підбере згідно уподобань     книгу кожному, хто  бажає  долучитися до  безмежного світу мудрості.  Лідія Миколаївна постійно переймається наповненням бібліотечного фонду , що нині налічує 2 881 екземплярів ( переважно художня література та довідникові видання), отримує втіху від кожного нового  примірника друкованого видання, з задоволенням повідомляє , що в сільську  бібліотеку протягом 2016 року  надійшло 16 прекрасно оформлених   книг, а  лише на  початку 2017 року  вже - 31. Нині вона приємно вражена неформальним підходом і турботою  начальника відділу культури, спорту, сімї та молоді  виконкому Глобинської ради Шайноги Олександра Григоровича про діяльність бібліотечних закладів.

Відрадно для бібліотекаря, що частенько приходять   до книгозбірні вчителі, цікавляться науковою та художньою літературою, довідниками та словниками, прибігають діяльні  учні в пошуках необхідних матеріалів або захоплюючих письменницьких шедеврів,  рідше бувають  пенсіонери   та небайдужі до чтива мешканці села. Останнім часом активізувалися  в питаннях відвідування бібліотеки працівники ДНЗ " Казка", Пирогівського   ФАПу і Глобинського ККП.   Учнів  початкових класів  на великих перервах Лідія Миколаївна залюбки відвідує сама,  пропонує переглянути разом  принесену літературу для школярів, дитячі журнали, охочим читати відразу заповнює формуляри і  видає книжечки . Для спонукання  діток до читання бібліотекар придбала за власний кошт  сімдесят яскраво оформлених книжечок з казочками,  які  з задоволенням  гортають школярі.

alt

Лідія Миколаївна в царстві книг

Доречно відзначити,  що цьогоріч  відділом культури спорту, сім'ї та молоді виконкому   Глобинської міської ради профінансовано  підписку на значну кількість періодичних  видань, а саме: газет - " Зоря Придніпров'я", "Село Полтавське", "Друг пенсіонера ",   "Задавака",  журналів - "Дім, сад, город + яблунька",  "Будь - мо здорові","Журнал для жінок + смачно", "Жасмін ", " Барвінок".  В зв’язку з тим , що преса користується попитом серед дорослих мешканців населеного пункту Лідія Миколаївна  виписала для бібліотеки за власний кошт: газети - " 7я", "Для дому для сім'ї";  журнали -  " Журавлик ",   "Люблю готовить".

Серед найактивніших читачів скарбниці друкованого слова Лідія Миколаївна називає дорослих:   Наталію Колєснік, Зою Криворучко,  Ольгу Жегет,  Антоніну Нестеренко, Людмилу Лисенко, Аллу Швидь, Віру Пікуль, Віталія Торубару,  Віру Підорець, Володимира Лисенка,   Юлію Дудник та школярів: Данила Гармаша, Вікторію Торубару, Данила Гудима, Нелю Скубій, Карину Супрун, Вікторію Дяченко.  Незмінним своїй традиції впродовж останніх десяти років  у питаннях відвідування бібліотеки  є  житель села Пироги Олександр Капинос, щопонеділка він буває в  книгозбірні, ділиться враженням від прочитаного, повертає друковані видання і обирає нові, особливо цікавиться пресою. Читач дуже вдячний ввічливій та уважній берегині  духовного осередку в селі, яка з великим натхненням передає односельцям любов до книг.

alt

Бібліотекар пропонує цікаву книгу найактивнішому чимтачеві Олександру Капиносу

Варто наголосити, що 10 лютого 2017 року виповнилося 30 років з дня, коли  Лідія Миколаївна  відповідально і завзято пліч - о- пліч з книгами несе мудрість і доброту в наші серця. Зичимо  успіхів,   загального піднесення й творчої радості в повсякденному житті щиросердечній  особистості.

В. о. Пирогівського старости Кір'ян Т. О.

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада