Зустрічі в трудових колективах Друкувати Написати листа
Понеділок, 30 березня 2015 20:00

30 березня 2015 року в трудових колективах Глобинських дошкільних дитячих закладів №1 «Дзвіночок» та №4 «Зірочка» відбулися зустрічі міського голови Джусь С.В. та членів робочої групи з проведення громадського обговорення ініціативи Глобинського міського голови щодо добровільного об’єднання територіальних громад Токаренко Г.В., Четверікової Н.І., Яценко С.В.  та Логвин О.В..

під час зустрічі в дошкільному навчальному закладі №1 "Дзвіночок"

В ході  проведення зустрічей перед присутніми виступив  Станіслав Джусь, який роз’яснив вимоги Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», яким передбачено об’єднання (укрупнення) територіальних громад.  Пояснив, чому саме  він виступив з ініціативою про об’єднання  саме в такому форматі з територіями суміжних громад: Жуківської, Пустовітівської, Пузиківської, Обізнівської, Опришківської та Пирогівської, - що саме так передбачено було перспективними планами створення об’єднаних громад, які розроблялись ще з 2007 року. Вказав,  що передбачається те,  що об’єднанні територіальні громади матимуть значно більші надходження до своїх бюджетів за рахунок перерозподілу коштів бюджету, зокрема, для Глобинської міської об’єднаної громади таке збільшення буде становити майже в 3,5 рази. Вказав також, що  Глобине в даному випадку – з об’єднанням суміжних громад, має набагато кращі перспективи для вирішення жителями громади своїх запитів та проблем, постільки має розвинуту інфраструктуру та  промисловий потенціал, а все це дає можливість відразу після об’єднання вирішувати не питання  створення відповідних  структур, які мають бути створені в кожній об’єднаній громаді,  та забезпечення їх адмінбудівлями, офісними меблями та спецтехнікою, а відразу спрямувати зусилля належного розвитку та вирішення проблем об’єднаної територіальної громади, як єдиної цілісної адміністративно-територіальної одиниці.

Працівники дошкільного навчального закладу №1 міста Глобине під час зустрічі

Під час обговорення виступили заступник голови робочої групи з проведення громадського обговорення ініціативи Глобинського міського голови Токаренко Г.В. та член цієї групи Логвин О.В., які вказали на необхідність та незворотність проведення адміністративно-територіальної реформи та переваги, які матимуть жителі громад в результаті проведення об’єднання суміжних територіальних громад.

Міський голова відповів на запитання які надійшли в ході проведення зустрічі. Так, присутніх хвилювало питання де можна було отримати довідки чи дозволи відповідних соціальних та державних служб та  що буде,  якщо не відбудеться таке об’єднання громад? Керівника дошкільного  навчального закладу №1 Власюгу Н.М. цікавило насамперед  питання, яке стосувалось очолюваного нею закладу: Як  буде з фінансуванням та утриманням дошкільного закладу?

Міський голова Станіслав Джусь відповідає на запитання присутніх в ДНЗ №1

Відповідаючи на ці запитання Станіслав Джусь, відмітив,  що  жителі  об’єднаної громади матимуть всі умови для   забезпечення їх  набагато доступнішими та якіснішими   публічними послугами, безпосередньо в центрах таких об’єднань. Однак, якщо такі об’єднання не будуть створені своєчасно то дійсно будуть проблеми,  як із проведенням виборів так і  з  формуванням бюджету громад на 2016 рік, не говорячи вже про той факт що такі громади позбавляться можливості отримати державну підтримку на реформування. Об’єднання територіальних громад, а відповідно і збільшення їх бюджетного фінансування дають більші можливості, не лише для утримання дошкільних дитячих закладів,  а й розширення їх матеріальної бази, проведення ремонтів.

Цього ж дня відбулася аналогічна зустріч і в дитячому дошкільному закладі №4 м. Глобине. Міський голова та члени робочої комісії з громадського обговорення ініціативи про добровільне обєднання громад донесли до присутніх  необхідність проведення адміністративно-територіальної реформи та що чекає обєднані громади на перспективу.

Під час зустрічі в дитячому дошкільному закладі №4 м. Глобине